Безплатне навчання за кордоном або як заощадити гроші батьків?

9096
Facebook Twitter
Безплатне навчання за кордоном або як заощадити гроші батьків?

Дана стаття актуальна для абітурієнтів, які не мають фінансової можливості претендувати на навчання поза межами рідної країни.


Існує думка, що якісна освіта має дорого коштувати, а інформація про безкоштовне навчання за кордоном для українців не більше ніж фейк. Так чи є можливість заощадити кошти батьків, при цьому отримавши європейський диплом в престижному навчальному закладі? Дана стаття актуальна для абітурієнтів, які не мають фінансової можливості претендувати на навчання поза межами рідної країни. Також буде цікава для майбутніх студентів, які не довіряють якості вітчизняних ВНЗ, а наявність видатних досягнень і таланту в певних областях, не викликає бажання, маючи такий світлий розум, вкладати гроші в освіту.

Європейський диплом без плати за навчання

На сьогоднішній день більше третини українських абітурієнтів вважають за краще вищу освіту за кордоном ніж вдома. Європейський диплом, можливість працювати за кордоном, якість навчання, практичні навички — це не повний перелік переваг, які надають ВНЗ Європи. Безкоштовне навчання за кордоном, в умовах сьогодення України, актуальне, затребуване і обгрунтоване. Величезним попитом користуються держави ближнього зарубіжжя, такі як: Польща, Німеччина, Франція, рідше Бельгія, Словаччина, Литва. Розглянемо варіанти бюджетного навчання на кількох конкретних прикладах країн.

Бюджетне навчання в Польщі

На безкоштовну вищу освіту в Польщі можна розраховувати за допомогою декількох варіантів:1. Наявність Карти поляка. Цей документ не є громадянством, але дозволяє абітурієнтам з України вступати до вищих навчальних заклади на таких же підставах, як і польські громадяни. Має додаткові переваги, такі як: знижка в 37% на залізничне пересування, вільне відвідування державних музеїв, медична страховка, право претендувати на стипендію, організацію підприємницької діяльності і працевлаштування на законних підставах.2. До досягнення вісімнадцятирічного віку навчання в технікумах за рахунок держави.3. Оформлення Карти побиту і подальшого ПМЖ, яке дозволяє вступати до державних університетів без плати за навчання.4. Зарахування до лав студентів на загальній конкурсній основі, здаючи тести та іспити. Впевненість в своїх знаннях і високий бал атестата про закінчення повної середньої освіти, допоможуть зайняти одне з безкоштовних місць навіть найпрестижнішого навчального закладу з багатовіковою історією.

Особливості вступу на безкоштовне навчання в Німеччині

Німеччина — одна з небагатьох країн, що пропонують вищу освіту ступеня бакалавра і магістра абсолютно безкоштовно, але є деякі особливості, які неможливо ігнорувати. Високий рівень знання німецької мови і не менше 10.5 середнього бала атестата зрілості, ось і всі умови для участі в конкурсі на бюджетне відділення престижного ВНЗ. Але варто враховувати, що переважна більшість університетів мають обов'язковий адміністративний внесок в розмірі від 100 до 600 євро, який може стати нездоланним бар'єром для майбутнього студента. Ще однією особливістю є сума на банківському рахунку в Deutsche Bank, яка повинна бути протягом всього навчання і становить до десяти тисяч євро. Незаперечно, якість і популярність німецького диплома привертають увагу, але додаткові умови, які супроводжують навчання можуть істотно знизити ймовірність переваги цієї країни.

Отже, безкоштовна освіта в Європі давно зміцнилося в свідомості українців: як запорука успіху в професійному майбутньому, гарантія працевлаштування, як у країні, в якій були набуті знання, так і за її межами та можливість набуття практичних навичок в обраній галузі. На жаль, в деяких країнах, навіть отримавши можливість навчання на безкоштовному відділенні, додаткові плати та збори стають непереборною перешкодою. Тому, для українських абітурієнтів безкоштовне навчання за кордоном більш ймовірне у вищих навчальних закладах Польщі, так як країна пропонує великий вибір факультетів, обширний викладацький склад, якісний європейський диплом, значну кількість бюджетних місць і знаходиться в ближньому сусідстві з Україною.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 50% на вступ до Польщі 2025 + Курс при ВНЗ

Акція 499 євро 250 євро

Вступайте на осінь 2025 та отримуйте знижку 50% на пакет "Все включено", гарантоване зарахування, підбір житла і курс польської у ВНЗ

Закінчується

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини