Життя українського та польського студента в гуртожитку

8239
Facebook Twitter
Життя українського та польського студента в гуртожитку

Дана стаття буде цікава всім студентам, які вирішують питання з проживанням, оскільки ми розповімо про умови та вартість проживання у гуртожитках, а також про гідні альтернативи.

Не має значення, звідки приїхав вступати абітурієнт, з сусіднього міста або держави, для всіх приїжджих питання місця проживання встає досить гостро. Дуже невеликий відсоток учнів, які приїхали здобувати вищу освіту у Республіку Польща здатний відразу придбати житло, щоб жити на власних квадратних метрах, а не «тіснитися» у гуртожитку або наймати квартиру. Говорячи про загальні оселі, варто зауважити, що при майже кожному університеті Польщі вони є, відповідно ВНЗ, державного та приватного типу. Претендувати на місце у гуртожитку можуть на рівних умовах як поляки, так і іноземні студенти. Дана стаття буде цікава всім студентам, які тільки вступили в один з перспективних польських університетів та вирішують питання з проживанням, оскільки ми розповімо про умови та вартість проживання у гуртожитках, а також про гідні альтернативи.

Види гуртожитків в РП та вартість проживання в них

Також, як і установи вищої освіти Польщі, гуртожитки можуть бути приватного та державного типу. По суті, вони не особливо відрізняються, оскільки умови однаково більш ніж прийнятні, різниця видна в оплаті проживання. Серед зручностей, які доступні студентам, котрі проживають у загальних житлах, присутні: шафа, книжкова полиця, стілець, стіл, тумба. У кімнаті може знаходитись невеликий холодильник, залежить від кількості проживаючих. Кімнати, в основному, одно-, дво- та тримісні. Системи можуть бути коридорного типу та блокові. Також, у гуртожитку на поверсі знаходиться кімната відпочинку, кухня та загальний спортивний зал. Кухня передбачає наявність 2-3 чайників, кілька електричних плит, мийки, холодильника та тумб для зберігання продуктів.

Виходячи з відгуків українських студентів, умови в польських гуртожитках набагато краще, ніж у вітчизняних. Що стосується думки поляків, то вони не цілком задоволені, оскільки орієнтуються на умови в інших європейських країнах. Плата залежить від того, в якому місті розташований ВНЗ та, відповідно, спільне житло, а також від того, яка кількість учнів у ньому проживає. Таким чином, у столиці проживання в кімнаті для однієї людини обійдеться від 800 злотих за місяць, водночас як інші міста за такі умови запитують від п'ятисот злотих на місяць. Кімната на 2-3 людини вимагає плати від 300 злотих. Це середні ціни для публічних та приватних гуртожитків.

Переваги життя у загальних житлах та альтернативи

Основною перевагою є те, що такий вид житла обходиться порівняно доступно та надає все необхідне, включаючи інтернет. Також, тут є можливість швидко дістати книги, лекції та інші навчальні матеріали, адже однокурсники живуть зовсім поруч. Але, тим не менш, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що це не єдиний гідний варіант. Можна найняти квартиру, наприклад, двокімнатну на 4 чоловік, тоді буде не тільки комфортно й недорого, але і виключається проблема зі стороннім шумом та великою прохідністю. Студенти, які вступають з допомогою нашої компанії, можуть розраховувати на безкоштовний підбір житла, за цінами, значно нижчими за ринкові. Також батьки залишаться спокійними, адже їхні діти будуть під контролем наших представників.

З викладеної інформації можна зробити висновки, що у Польщі гуртожитки надають більше умов, ніж в Україні, але обходяться трохи дорожче. Якщо не вдалося отримати місце у такому типі житла, самостійно орендуючи квартиру варто пам'ятати, що крім орендної плати, необхідно також вносити комунальні платежі, які будуть складати до 40% від вартості ренти. Вступаючи з UP-STUDY Ви отримуєте безкоштовний підбір житла, яке буде мати доступну конкурентну вартість з гідними умовами.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2024 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини