Жінки у науці. Польські університети високо оцінені у світовому рейтингу!

4077
Facebook Twitter
Жінки у науці. Польські університети високо оцінені у світовому рейтингу!

Три університети Республіки Польща увійшли до десятки кращих закладів освіти світу за кількістю жінок-дослідників серед авторів наукових публікацій. Подробиці Ви можете прочитати в нашому огляді.

Три університети Республіки Польща увійшли до десятки кращих закладів освіти світу за кількістю жінок-дослідників серед авторів наукових публікацій. Світовим лідером є Люблінський медичний університет, який відкриває список. Гданський університет зайняв почесне 4-е місце. До десятки також увійшов Медичний університет Познані, який посів 7 місце. Це гідні результати, які принесли радість та натхнення, як жінкам-ученим кожної із зазначених навчальних структур, так і у цілому академічним співробітникам жіночої статі ВНЗ всієї країни.

Рейтинг університету. Що він собою являє?

Цей список є частиною щорічного міжнародного рейтингу CWTS Leiden 2019. Його метою є вимірювання академічної активності університетів у всьому світі на основі наукових публікацій їх співробітників.

У поточному році показник гендерної різноманітності був включений вперше. Згідно з дослідженням, жінки становили близько 30% всіх авторів наукових публікацій 2014-2017 років з 963 університетів, включених до рейтингу. Навіть у масштабах світу це значний відсоток.

Жінки в європейських та інших установах освіти

Європейські ВНЗ, особливо з Центральної та Східної Європи, можуть похвалитися більшою часткою жінок, ніж навчальні структури у Північній

Америці, як зазначає Людо Уолтман з Лейденського університету у Нідерландах. Саме його команда розробила індикатор гендерної різноманітності. Варто зауважити, що не всі представники наукових товариств позитивно поставилися до такого нововведення.

Кращий результат з Польщі країни та почесне перше місце у рейтингу зайняв Люблінський медичний університет — 56% жінок-авторів у всіх публікаціях. Наступні позиції були зайняті: Бразильським державним університетом Маринга (54,1%) та Бєлградським університетом у Сербії (53,5%). Гданський університет з результатом 52,9% посів 4 місце, що теж викликає повагу.

7-е місце зайняв Університет медичних наук у Познані (51%). До десятки також увійшли університети з Аргентини та Португалії. До топ-50 рейтингу увійшло 13 польських університетів: медичний університет Вроцлава був 12-м, медичний університет Лодзі — 13-м, а 15-е місце зайняв Варшавський медичний університет.

На думку авторів зіставлення, домінування університетів з Центральної та Східної Європи та Південної Америки було помітно у більш ранніх дослідженнях. За словами Кассіді Сугімото з Університету Індіани у Блумінгтоні (США), яка вивчає гендерну нерівність, ця тенденція може бути пов'язана з тим, що у зазначених регіонах наукові професії низько оплачуються, що може призвести до того, що чоловіки будуть шукати роботу в інших секторах.

За словами Людо Уолтмана, аналіз даних показує, що глобальна частка жінок серед авторів наукових публікацій збільшилася у період з 2006-09 по 2014-17 роки, але тільки на 3%.

Політехніки досягли значно гірших результатів з точки зору гендерної різноманітності у публікаціях, ніж університети з суспільними науками або біомедичними курсами. Згідно зі статистикою, жінки становлять лише близько 20% наукових кадрів в інженерних та наукових підрозділах, як припускає Сугімото. Проте, це може з часом змінитися, оскільки, наприклад, вже сьогодні молоді леді освоюють багато технічних професій. Велика кількість абітурієнтів прекрасної статі обирають професії, пов'язані з інформаційними технологіями, та не всі згодом покинуть науку, бажаючи розвивати як вчений, та як особистість, відповідно збільшуючи кількість наукових публікацій.

Інформація про досягнення польських університетів у всьому світі щодо кількості жінок-дослідників серед авторів наукових публікацій була надана порталом Міністерства закордонних справ — poland.pl.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини