Робота в Польщі розглянемо плюси та мінуси: Чи є це перешкодою для навчання?

8502
Facebook Twitter
Робота в Польщі розглянемо плюси та мінуси: Чи є це перешкодою для навчання?

Хто хоче працювати — шукає засоби, хто не хоче — причини.

Поїхавши до Польщі слід брати до уваги, що оплата за навчання — це лише третина витрат, які Вас там чекають. Додатково — це і оплата за проживання та, звісно, харчування. І тому для більшості студентів дуже важливою є можливість поєднувати навчання з роботою.

Робота в Польщі. Чи є це перешкодою для навчання?

Поїхавши до Польщі слід брати до уваги, що оплата за навчання — це лише третина витрат, які Вас там чекають. Додатково — це і оплата за проживання та, звісно, харчування. І тому для більшості студентів дуже важливою є можливість поєднувати навчання з роботою. Згідно з нашою статистикою в Польщі 70% студентів з перших місяців навчання мають можливість самостійно оплачувати проживання та харчування, працюючи у вільний від занять час. Така можливість є абсолютно у всіх, але користуються нею лише ті студенти, які не лінуються, вміють грамотно розподілити свій час, являються ініціативними та організованими особистостями.

ЯК ВИГЛЯДАЄ РОБОТА ДЛЯ СТУДЕНТІВ В ПОЛЬЩІ, ТА НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ?

З 1 травня 2015 року були внесені зміни в закон про іноземців, згідно з якими студенти, які навчаються на денній формі і перебувають на території Польщі по візі, можуть працювати без наявності запрошення або дозволу на роботу і без обмежень за часом. До цих змін студент стаціонару міг працювати лише 20 годин на тиждень протягом навчального семестру і повний робочий день протягом канікул.
Нові правила поширюються лише на студентів денної форми навчання (не вечірньої, заочної), тобто якщо іноземець є студентом заочної чи вечірньої форми навчання, то для того, щоб він міг працювати на території Польщі, його майбутній роботодавець зобов'язаний отримати для нього дозвіл на роботу або зареєструвати заяву про намір доручити виконання роботи незалежно від того, на якій підставі іноземець перебуває в Польщі: по візі або з посвідкою на проживання, отриману у зв'язку з навчанням в Польщі.Ми підготували для Вас невеличкий перелік тих місць роботи, де найчастіше працюють студенти в Польщі. Серед вакансій, які роботодавці надають спеціально для студентів, найбільш популярними є:


Нові правила поширюються лише на студентів денної форми навчання (не вечірньої, заочної). Тобто, якщо іноземець є студентом заочної чи вечірньої форми навчання, то для того, щоб він міг працювати на території Польщі, його майбутній роботодавець зобов'язаний отримати для нього дозвіл на роботу або зареєструвати заяву про намір доручити виконання роботи, незалежно від того, на якій підставі іноземець перебуває в Польщі: по візі або з посвідкою на проживання, отриману у зв'язку з навчанням в Польщі.

— мерчендайзер — викладка товару на полицях супермаркетів (9-12 злотих/год);
— робота няні (від 12 злотих/год);
— помічники в бари — бістро (від 12 злотих/год, необхідна наявність медичної книжки);— продавці-консультанти у відділи супермаркетів або в косметичні магазини (10-12 злотих/год
);— роздача флаєрів (8-10 злотих/год).
За відгуками самих студентів одна із найбільш бажаних вакансій — офіціант. На цій посаді заробітня плата складається з 2х частин: ставка (8-10 зл/год), чайові (тут цілком реально заробити від 50 до 150 злотих за зміну). Також часто студенти влаштовуються у фірми, обслуговуючи банкети та інші заходи. Серед дівчат популярна робота хостес — зустріч клієнтів в офісі компанії, кафе або ресторанах. Для тих, хто впевнено розмовляє польською та легко контактує з людьми, є робота в call центрах. Ставка коливається від 10-15 злотих на годину.

З чого розпочати пошук: Звернутись до агенції чи шукати самостійно?

Знайти роботу в Польщі можна як самостійно, так і через спеціальні агенції з працевлаштування, які пропонують свої послуги з пошуку роботи. Але більшість студентів легко знаходять підробіток самостійно через сайти пошуку роботи, в яких розміщуються актуальні вакансії з будь-якого напрямку та галузі. Також двічі на рік у найбільших містах (наприклад: Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Люблін) організовуються спеціалізовані презентації та ярмарки вакансій для студентів — “таргі” праці. На таких ярмарках можна не тільки знайти роботу, а й ознайомитись з вакансіями, які користуються попитом на європейському ринку, знайти собі літнє стажування не тільки в Польщі, а й за кордоном. Також в рамках таких заходів проходять цікаві семінари та лекції від провідних фахівців різних компаній.


Як бачите, знайти роботу студенту-іноземцю дійсно не важко, головне проявити бажання та наполегливість. Найцінніше, що дає Вам ВНЗ, — це якісна база знань та можливості для практики. Далі все повністю залежить від Вашої ініціативи та допитливості. Чи сидіти всі 3 роки у батьків на шиї чи максимально старатися забезпечити себе фінансами, здобути цінний практичний досвід, стати абсолютно самостійним та значно полегшити життя батькам.

— щороку, найкращі з найкращих мають можливість поїхати в Китай на навчання, завдяки співпраці Університету Логістики і Транспорту з Технологічним Університетом в Нінбо. Після закінчення 1 курсу, закривши сесію з високими балами з усіх предметів, Ви можете поїхати на 1 семестр навчатися по програмі обміну, і плата за навчання буде такою ж, скільки Ви платите в МУЛіТі, і при цьому Ви, також, можете отримувати стипендію близько 3600 злотих за семестр. На проживання доведеться витрачати лише близько 200 злотих в місяць. Ви не тільки познайомитесь абсолютно з протилежною нам культурою, способом життя, обзаведетесь новими цікавими знайомствами, а й матимете змогу удосконалити свою англійську мову, оскільки навчання буде проходити саме англійською.

Якісне оволодіння теоретичним матеріалом на заняттях є дійсно важливим та необхідним, але в майбутньому, цінним для роботодавця Ви будете лише маючи за плечима певний досвід роботи, професійні уміння та навички, якими ви оволоділи паралельно процесу навчання, і такі характеристики, які будуть виділяти Вас з поміж інших кандидатів. Теорія без практики — ніщо, тому не бійтеся проявляти ініціативу та братися за все, що Вам пропонують, тим паче Університет Логістики і Транспорту створює для цього всі сприятливі умови, і, навіть, більше.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНО НАДАТИ ПРИ ОФОРМЛЕННІ:

 1. П’ять фотографій 3,5х4,5см; 

 2. Прописка (або тимчасова прописка) на території Польщі чи договір оренди житла; 

 3. Ксерокопія сторінок закордонного паспорту (3 шт.) – всі сторінки, де є помітки;
 4. Виписка з рахунку польского банку (сума на рахунку має бути не менше 10 000 польских злотих);

 5. Страховий поліс (якщо страхування зроблено не в Польщі, то потрібен переклад польською мовою + переклад, завірений у нотаріуса);
 6. Підтвердження з університету, що Ви дійсно є студентом Вузу;
 7. Квитанція про оплату за навчання в університеті;

 8. Квитанція про оплату державного збору у розмірі 340 польских злотих;
 9. Квитанція про оплату карти побиту – 25 злотих.

 10. Студентський квиток та його копія.


Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць 0 грн

Вступайте на осінь 2025 та отримуйте курс польської мови 50-100 годин безкоштовно

Закінчується

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого

Останні статті та новини