Вища освіта у Польщі — квиток в один бік? Чи багато українців повертаються додому з метою пошуку роботи?

4934
Facebook Twitter
Вища освіта у Польщі — квиток в один бік? Чи багато українців повертаються додому з метою пошуку роботи?

Чи дійсно освіта у Польщі — це своєрідний квиток в один бік для українців, або вони все ж повертаються на Батьківщину для подальшого працевлаштування? Про це та опосередковані питання ми поговоримо більш детально у даній статті.

Українці, як і абітурієнти з інших країн СНД, відправляються отримувати європейську освіту, плануючи, надалі, реалізувати свій потенціал на міжнародній арені. Оскільки Республіка Польща з її освітніми структурами, в останнє десятиліття зарекомендувала себе як країна, де якість навчання поєднується зі справедливою платою за навчальний рік, часто вибір падає саме на це держава. Крім зазначених переваг, залучають і наступні фактори: низькі витрати на організацію побуту, можливість перейняти досвід іноземних викладачів, реальний шанс виходу на міжнародну арену висококласним фахівцем, реалізація особистого та професійного потенціалу в індивідуальних та колективних проектах, а також участь у дослідженнях різного масштабу. То, чи дійсно освіта у Польщі — це своєрідний квиток в один бік для українців, або вони все ж повертаються на Батьківщину для подальшого працевлаштування? Про це та опосередковані питання ми поговоримо більш детально у даній статті.

Які перспективи відкриваються перед дипломованими фахівцями, які отримали кваліфікацію у польських університетах?

Крім того, що навчання проходить у комфортних умовах, програми відповідають усім європейським стандартам, а диплом котується в усіх індустріально розвинених державах, перед фахівцями, причому, навіть під час навчання, відкривається безліч перспектив. По-перше, як під час навчання, так і після нього, можна працевлаштуватися у велику локальну або міжнародну компанію. Часто, студенти освітніх структур поєднують навчання з роботою, щоб не тільки поліпшити матеріальне становище, покрити поточні чи всі витрати, але й набути безцінного досвіду за фахом або елементарної взаємодії у трудовому колективі. По-друге, кожен охочий може пройти стажування не тільки у польських компаніях, але, і завдяки тісній взаємодії багатьох приватних університетів з іноземним бізнесом, за кордоном.

По-третє, як показує статистика, а також досвід випускників польських ВНЗ з-за кордону, 9 з 10 дипломованих фахівців знаходять відповідне місце роботи з високим окладом вже у перші три місяці, після закінчення навчання. Дивлячись на такий стан справ, українці дійсно дуже рідко повертаються на Батьківщину для пошуку роботи. Тільки сімейний бізнес та особисті обставини можуть повернути наших співвітчизників до рідних пенат. За останніми даними, відсоток потенційного повернення українців, які отримали кваліфікацію у Польщі становить 7 пунктів.


Який польських ВНЗ обрати, щоб отримати максимум переваг?

Фахівці UP-STUDY не втомлюються нагадувати, що абітурієнтам з України найбільш комфортно, перспективно та дешево вчитися у приватних освітніх структурах.

Непублічні ВНЗ у рази активніше просувають студентів за кордон. Це актуально, адже більш ніж 45% опитаних учнів польських університетів планують розвиватися поза Батьківщиною, та навіть поза межами Польщі. Вибираючи ВНЗ для придбання кваліфікації, детально розгляньте та віддайте перевагу одній з наступних структур:

1. Вроцлавський університет бізнесу.

2. Варшавська академія фінансів та бізнесу Вістула.

3. Університет банкова у Вроцлаві.

4. Університет суспільних наук у Варшаві.

5. Університет менеджменту у Вроцлаві.

Підсумовуючи, варто підкреслити, що українці, вибираючи освіту у Польщі, розраховують на облаштування у цій країні або іншій європейській державі. На Батьківщину з метою працевлаштування планує повернутися тільки не більш ніж 7% наших співвітчизників. Таким чином, для багатьох навчання в РП — квиток в європейське майбутнє з відсутністю намірів повертатися.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ 2023 + курс польської

Акція 499 євро 0 грн

Абітурієнти 2023 отримують безкоштовно: вступні послуги, курс польської та супровід у Польщі

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини