Ви вибираєте університет? Що потрібно знати про витрати на навчання у Польщі?

480
Facebook Twitter
Ви вибираєте університет? Що потрібно знати про витрати на навчання у Польщі?

Який обсяг інвестицій необхідний, щоб отримати бажану професію? У нарисі ми розглянемо основні статті витрат на навчання у Польщі, а також розповімо, як можна залучити позикові кошти.

Вища освіта та досвід складають велику цінність, коли молодий фахівець з'являється на ринку праці. Навчання дозволяє отримати не тільки теоретичні знання, а й практичні навички у багатьох аспектах майбутньої професії. На щастя, у Республіці Польща, якій віддає перевагу значна частина українців, які бажають отримати якісну європейську освіту, частина досліджень фінансуються державою, або є багато можливостей, що дозволяють скоротити або покрити витрати. Не варто заперечувати, що, щоб закінчити університет, потрібно мати деякі засоби. Особливо, якщо кандидат вступає до однієї з приватних установ, які, до речі, відкривають перспективи глобального працевлаштування. Не у всіх вистачає коштів для покриття освітніх витрат. Та і який обсяг інвестицій необхідний, щоб отримати бажану професію? У нарисі ми розглянемо основні статті витрат на навчання у Польщі, а також розповімо, як можна залучити позикові кошти.

Власні гроші — ознака зрілості

Вам 18 років, та відчуваєте себе дорослою та незалежною людиною. Однак, поки Ви отримуєте фінанси від батьків, не можна говорити про повну матеріальну свободу та самостійність, адже вони заробляють гроші, які Ви витрачаєте. Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу випускників українських шкіл на те, що вчитися у Польщі не дорого. Завдяки цьому, молоді люди із середнім достатком можуть отримати бажану професію у РП. Навіть якщо не вийде самостійно фінансувати навчання з першого року, завжди можна постаратися завоювати грант, претендувати на стипендію або ексклюзивну знижку. Вже з другого року, до всього можна знайти підробіток, що дозволяє покрити, як частина, так і всі навчальні витрати.

Швидка студентська позика. Чи варто її використовувати польським студентам?

Внесення депозиту — це тільки одна з ситуацій, коли потрібно швидко отримати додаткові гроші. Іншим моментом може бути погашення великого рахунку, ремонт автомобіля, який студенти часто обирають для переміщення до місця навчання, або необхідність купувати дорогі матеріали, навчаючись у заданому напрямку.

Навіть якщо віддати перевагу одному з державних університетів, які фінансуються з державної скарбниці, студент повинен платити за дидактичні матеріали (підручники, наукові книги) та всі додаткові елементи. Також бувають інші витрати, які потрібні при створенні проєктів або участі у наукових колах.

У разі, якщо зайняти грошей ні у кого, студенти польських ВНЗ можуть розраховувати на фінансові установи. Наприклад, Vivus (APR 0%*) пропонує миттєві кредити з мінімальними формальностями, особливо коли в учнів не надто велика кредитоспроможність.

Це доступний варіант для студента, який не має трудового договору та можливості використовувати такий фінансовий інструмент у конкретному банку. Це спосіб може надати додаткові гроші, коли подібне потрібно найбільше. Чи є така студентська позика рішенням для всіх? Все залежить ситуації студента, а також умов кредитування.

Підсумовуючи, зауважимо, що навчання у РП є доступним для всіх. Українцям можна вчитися, як у державних, так і у приватних ВНЗ, але врахуйте, що у публічних структурах платне відділення набагато дорожче. У студентів є всі шанси оплачувати навчання самостійно, але, найчастіше, це стає реальним з другого та наступних курсів. Говорячи про позики, їх краще уникати, щоб не погіршити ситуацію, але якщо іншого виходу немає, тоді варто пошукати кредитора з прозорими умовами.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини