Студенти хочуть отримати додаткову кваліфікацію під час навчання. Наскільки це реально у ВНЗ РП?

98
Facebook Twitter
Студенти хочуть отримати додаткову кваліфікацію під час навчання. Наскільки це реально у ВНЗ РП?

В статті ми з'ясуємо, які додаткові навички варто придбати у процесі отримання ступеня, котрі більше за інші цінуються локальними та іноземними роботодавцями.

Не так давно були проведені дослідження щодо студентів приватних університетів Республіки Польща. Його суть полягала у тому, щоб поцікавитися в учнів цих освітніх структур, хотіли б вони отримати додаткові професійні кваліфікації поряд з традиційним академічним шляхом та які з них є найбільш привабливими. Дана стаття буде цікавою для всіх молодих людей, попри напрямок ВНЗ, оскільки у ній ми з'ясуємо, які додаткові навички варто придбати у процесі отримання ступеня, котрі більше за інші цінуються локальними та іноземними роботодавцями.

Чому майбутнім фахівцям варто шукати можливості отримання додаткової професії паралельно з основним напрямком освіти?

Через відмінності між потребами польських роботодавців та результатами локальної системи освіти доречно з'ясувати, чи є бажання у студентів закладів освіти Польщі отримати додаткові навички, які більше відповідають потребам сучасного ринку праці. Дослідження показують, що 75 відсотків студентів хотіли б отримати додаткову професійну кваліфікацію паралельно з традиційним академічним шляхом. Більшість з них (цілих 70%) хотілося б придбати її у заочному режимі. Водночас значна частина учнів прагне вчитися використовуючи електронну освіту (для деяких студентів прийнятні обидва варіанти). Найбільш популярними є бізнес-кваліфікації у таких областях, як HR, маркетинг або менеджмент. Їх хотіли б отримати 43% опитаних студентів. Наступне місце зайняли IT-кваліфікації (30%).

Опитування проводилося у червні поточного року та включав студентів з приватних університетів з профілем бізнесу та ІТ у Вроцлаві, Кракові, Познані та Островці.

Як отримати м'які навички та додаткові компетенції під час навчання?

Не завжди обов'язково шукати можливість вчитися на другому полі, паралельно з уже обраним курсом. Багато студентів університетів Польщі з другого та наступних курсів влаштовуються на підробіток, що дуже часто є кращим рішенням, адже крім навичок, учень також отримує матеріальну винагороду. У процесі суміщення придбання кваліфікації з підробітком, на місці зайнятості можна навчитися взаємодіяти у трудовому колективі, працювати з офісною технікою, керувати часом, впроваджувати творчі ідеї у технічні процеси, досягати консенсусу з людьми різних характерів, попри займану посаду та багато інше. Часто роботодавці пропонують курси підвищення кваліфікації або спеціальні бізнес тренінги, що дозволяють розвинути нові навички, при цьому не витративши ні злотого.

Переваги післядипломної освіти у ВНЗ Польщі

Якщо студент наближається до завершення навчання у бакалавраті, але незадоволений ситуацією на ринку праці щодо обраної професії — не все втрачено. У кожного кандидата на навчання у магістратурі є можливість вибрати професію до душі. Напрямок досліджень другого рівня може повністю відрізнятися від того, на якому проходило навчання для досягнення ступеня бакалавра. Це вигідно, як роботодавцям, так і студентам. Перші у будь-якому випадку отримують всебічно розвиненого співробітника. Другі мають більше шансів знайти роботу мрії.

Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що придбання додаткових кваліфікацій та навичок точно буде позитивно зустрінуте на ринку праці. Інша справа, яким чином цього досягти. Тут кожен студент повинен виходити з особистих потреб, побажань, завантаженості, та, звичайно ж, бюджету.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини