Сфери, в яких зарплати у Польщі ростуть швидше за все. Дивимося на тренди

5857
Facebook Twitter
Сфери, в яких зарплати у Польщі ростуть швидше за все. Дивимося на тренди

Фахівці UP-STUDY перевірили, які професії гарантують найбільше та динамічне зростання заробітної плати та поспішають поділитися цією інформацією з Вами.

Винагорода за виконану роботу зростає на чотиризначне число щорічно? У деяких сферах у Республіці Польща це практично стандарт. Фахівці UP-STUDY перевірили, які професії гарантують найбільше та динамічне зростання заробітної плати та поспішають поділитися цією інформацією з Вами.

Згідно з останніми даними Центрального статистичного управління Польщі, середня заробітна плата збільшилася у листопаді 2018 майже на 8% та склала 4966,61 zł. У порівнянні з попереднім роком це на 356 zł більше. Однак є галузі, в яких ця динаміка набагато вища. Відповідно до звітів та оцінок Antal за 2018 рік, наданим на прохання Kodilla.com, за останні п'ять років заробіток у деяких професіях виріс до 8000 zł!

Хто диктує умови оплати у Польщі?

Найбільші темпи зростання оплати праці стосуються вищого керівництва. Середній заробіток директорів або топ-менеджерів за останні п'ять років збільшився з 15 до 23 тисяч злотих, отже, на 8000 zł!Розробники теж у хорошій ситуації. Їхні заробітки з 2014 збільшилися у середньому на 4000 злотих. Цікаво, що найвищі очікування щодо заробітної плати в ІТ-галузі спостерігаються серед людей, які тільки починають свою кар'єру, так званих юніорів, котрі за даними Antal у 2018 році заробляли у середньому 8000 брутто злотих (молодший розробник Java).

Випускників IT все ще не вистачає, попит на програмістів зростає, та така тенденція збережеться ще, як мінімум, до 2022-24 року. Все це, звичайно, призводить до підвищення тиску на заробітну плату. Ось чому компанії все частіше вирішують інвестувати у менш досвідчених фахівців, приділяючи особливу увагу програмам розвитку, присвяченим їм.

Водночас обізнаність про винагороду настільки велика, що все більше людей, які тільки починають свою кар'єру в ІТ, диктують свої фінансові умови, очікуючи підвищення зарплати як мінімум на 15-20 відсотків. Проте українцям та іншим громадянам, які бажають придбати одну з ІТ професій, у будь-якому з обраних університетів Польщі, варто поквапитись зі збором документів, щоб зайняти своє місце у цій ніші, котра динамічно розвивається.

Хто ще може розраховувати на чотиризначне збільшення?

Дані Antal показують, що у сусідній Польщі, фахівці з бухгалтерського обліку та контролю також відзначають чотиризначне підвищення заробітної плати. Наприклад, мінімальна зарплата старшого бухгалтера у 2017 році склала 6,5 тисячі. Рік по тому — вже 8000 злотих, у свою чергу, фінансовий аналітик/молодший контролер у 2018 році заробив вже не 6,5, а 7,5 тисячі zł.Експерти з трансфертного ціноутворення, які заробляли у середньому 9,5 тис. у 2017, мають особливо високу динаміку винагороди за виконану роботу, та вже у 2018 році вони отримали у середньому 11,5 тис. zł. Це сталося через зміни у податковому законодавстві та нові зобов'язання, накладені на компанію, до яких застосовуються ці положення. У минулому році багато чого сталося й в інших галузях.

Зарплати інженерів збільшилися з 8 000 до 10 000 zł, винагорода технологів з того ж рівня підскочила до 11 тисяч zł, а у фахівців з планування та логістики від 7 до навіть 10 тисяч zł.

Підсумовуючи, варто підкреслити, що у Польщі великий дефіцит персоналу спостерігається ще у галузі SSC/BPO (загальні сервісні центри — обслуговування клієнтів, бухгалтерський облік, закупівлі), де постійний розвиток та нові інвестиції збільшують попит на фахівців. Врахуйте, 87% компаній цього сектора планують створити нові робочі місця, та очікується, що зростання заробітної плати, яке у минулому році склало 15%, продовжиться й у 2019 році. Що сказати, зараз українцям та іноземцям з країн СНД дуже перспективно розвиватися у РП, починаючи з навчання у локальних ВНЗ, продовжуючи відкриттям бізнесу та довгостроковим працевлаштуванням, тому є сенс переглянути плани та, можливо, вибрати розвиток у стабільній європейській країні.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини