Після випуску зі школи, питання про дохід починає ставати актуальним, і з роками, воно тільки підсилює свої позиції. В даній статті ми розглянемо всі особливості підробітку студентами, під час здобуття вищої освіти.
Після випуску зі школи, питання про дохід починає ставати актуальним, і з роками, воно тільки підсилює свої позиції. Навіть якщо Ви поступили в установу вищої освіти Республіки Польща на бюджетне відділення, або отримали грант на навчання, а поточні витрати оплачуються батьками, все одно виникає бажання мати власні кошти, для того, щоб подорожувати, або втілювати інші мрії в життя. Тому, багато студентів європейських ВНЗ шукають підробіток. Також, деякі бажають бути фінансово самостійними, або допомагати батькам, а студентських заробітків може вистачити на багато що. Поєднувати навчання з підробітком не так складно, як може здатися на перший погляд, але форма навчання вносить свої корективи, та впливає на працевлаштування тому, в даній статті ми розглянемо всі особливості підробітку студентами, під час здобуття вищої освіти.
Абсолютно всі студенти з України, Білорусі, інших країн СНД та іноземних держав повинні мати документ, який дозволяє перебуває тривалий час на польській території. Такими дозволами є: національна довгострокова віза категорії D, та Карта Побиту. Якщо Ви студент стаціонарної форми навчання, тоді додаткових документів для працевлаштування Вам не знадобитися. В інших випадках, навчаючись на заочному, вечірньому відділенні, на довгострокових мовних курсах, перебуваючи на практиці, або за програмою студентського обміну — потрібно одне з двох дозволів: Zezwolenie або Oświadczenie. Це різні типи документів, але обидва дозволяють легально підробляти. Перший є офіційним дозволом на роботу, другий — робочим запрошенням. Що стосується ймовірності отримання, то Zezwolenie більш складно в плані оформлення, адже роботодавцю доведеться пояснити, чому на вакантне місце прийняли іноземця, а не польського громадянина.
Студенти стаціонарної форми можуть приділити роботі три дні на тиждень, адже, крім вихідних, один день виділяється ВНЗ на самостійну підготовку, але повноцінно приділяючи час в навчальні дні, вільний, також можна присвятити додаткового заробітку. У заочників зайняті вихідні дні, в інших форм — все залежить від графіка, але поєднувати теж виходить. Підробіток можна знайти, як самостійно: на стендах в холі інституту, за допомогою знайомих, на сайтах. Зі сторонньою допомогою: бюро кар'єри при університеті, професійні агентства, ярмарки вакансій. Все частіше іноземні компанії застосовують наступну практику: для того, щоб, наприклад, зайняти високу посаду фінансиста, потрібно в резюме вказати досвід роботи на низькооплачуваній посаді касира, або іншій посаді, не менше одного місяця.
Тому, робота під час навчання — це не тільки спосіб отримання додаткових коштів, а й досвід, який збільшить Ваші шанси на хороше працевлаштування, після закінчення вищого навчального закладу. Підробляють студенти в різних сферах, починаючи від обслуговуючого персоналу, закінчуючи вигулом собак. Жінок/дівчат приваблюють вакансії хостес, ресепшионіста, респондентів. Молоді люди вважають за краще силовий підробіток. Також, існує багато «не пильних» робіт: помічники на культурних та спортивних заходах, репетитори, оператори колл-центрів, та багато іншого. Підсумовуючи, можна сказати, що завдяки безцінному досвіду роботи в європейському суспільстві, Ви зможете краще та швидше працевлаштуватися, після отримання диплома. Правда, в період адаптації, тобто на першому році навчання, не варто поспішати з підробітком, краще присвятити себе науці, підняттю рівня мовних знань, та знайомству з новим середовищем проживання. Працювати можна вже з літніх канікул, або з наступних курсів, а що стосується суміщення, то для цілеспрямованого й організованого студента — це не складе труднощів.
Вступайте на осінь 2024 у Вроцлавську Академію Бізнесу та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.