Причини, за якими можна взяти академічну відпустку, навчаючись у ВНЗ Польщі

6381
Facebook Twitter
Причини, за якими можна взяти академічну відпустку, навчаючись у ВНЗ Польщі

Готуючись до навчання, доцільно розглянути важливі нюанси, наприклад, щодо того, як доцільніше продовжувати дозвіл на перебування на польській території, а також в яких випадках можна оформити академічну відпустку.

Бажаючи отримати освіту за кордоном, ніхто не може передбачити обставини, які виникнуть під час придбання кваліфікації. Важливо, щоб у кожній з ситуацій, котрі виникли, були варіанти прийнятного їх вирішення. Як показує практика, українські абітурієнти для отримання якісного європейського диплома відправляються до найближчого зарубіжжя — Республіки Польща. Готуючись до навчання, доцільно розглянути важливі нюанси, наприклад, щодо того, як доцільніше продовжувати дозвіл на перебування на польській території, де найкраще підробляти та що для цього потрібно, а також в яких випадках можна оформити академічну відпустку. Останню ситуацію ми розглянемо детально у статті, тому вона корисна для прочитання як абітурієнтам, так і студентам установ освіти Республіки Польща.

Випадки, коли реально оформити академічну відпустку, під час навчання у Польщі

Договором, який укладається між польською установою освіти та кандидатом на навчання передбачена можливість взяття відпустки на один академічний семестр або навіть рік. Звичайно, для здійснення такої дії необхідно мати підстави, але це доступно всім. Є кілька причин, за якими учні польських структур освіти можуть подати заяву на надання відпустки, серед них:
— відпустку за станом здоров'я. Необхідно отримати висновок медичної комісії, з приводу того, що студент потребує лікування або оздоровлення організму. Також це обов'язково при відпустці за страховим полісом. В останньому випадку, при отриманому дозволі від декана факультету та професора, який керує лекціями, учень може бути допущеним до присутності на деяких заняттях, а також до складання іспитів;

— у зв'язку з народженням дитини. Необхідна тільки довідка від лікаря, під наглядом якого перебуває жінка у положенні;
— у разі, якщо на написання наукової роботи необхідно мати багато вільного часу;
спеціальні або святкові обставини, спираючись на які можна звернутися за наданням академвідпустки до керівних органів вищого навчального закладу.

Які переваги можуть залишити за собою студенти польських університетів під час академічної відпустки?

Фахівці центру польського UP-STUDY особливо підкреслюють, що у тих учнів освітніх структур Польщі, які навчалися на стаціонарному відділенні та оформили академ, є всі шанси зберегти за собою отримані раніше пільги та переваги. Мається на увазі, що і під час академічної відпустки можна користуватися легітимацією, відвідувати різні заклади зі знижкою, купувати квитки на залізничний транспорт за половину вартості та використовувати інші можливості, які відкриває статус студента польської установи вищої освіти.
У разі, якщо учень ВНЗ мав стипендію або персональну знижку, при виконанні умов отримання, є можливість все отримувати й надалі.

Експерти центру польської освіти UP-STUDY відзначають, що польська держава дуже лояльно ставиться до всіх іноземців, які прагнуть розвиватися на її території, це стосується студентів, бізнесменів, підприємців, нерезидентів, які працюють за трудовим контрактом та інших. Це проявляється у поправках, що полегшують життя та взаємодію у Польщі, та, як ми бачимо, у різних аспектах навчання.

З вищевказаної інформації випливає, що, навчаючись в університетах Республіки Польща, в іноземців, як і у резидентів країни є можливість взяти академічну відпустку терміном до одного року. Для цього необхідно мати підстави, у залежності від ситуації це може бути довідка від лікаря або від медичної комісії. Проте фактично оформити академ може будь-який учень ВНЗ, попри тип навчальної структури та інші обставини, тому можна бути спокійним, адже у непередбачуваній ситуації буде кілька варіантів, щоб ефективно вирішити будь-яку життєву справу.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини