Освіта в Польщі для росіян. Чи варто вчитися в Польщі російською?

5348
Facebook Twitter
Освіта в Польщі для росіян. Чи варто вчитися в Польщі російською?

Актуальною вона буде не тільки для російських абітурієнтів, а й для всіх майбутніх студентів та їхніх батьків через те, що будуть розглядатися всі тонкощі та особливості навчання у ВНЗ Польщі.

Бажаючи отримати вищу освіту за кордоном, студентам з України, Росії, Білорусії та інших іноземних держав варто прийняти важливе рішення, щодо мови, на яких буде проходити навчання. Республіка Польща відрізняється не тільки високою якістю освітніх послуг, але і можливістю вибору мови. Тут доступні програми не тільки державною та англійською, а й деякі установи вищої освіти пропонують навчання українською та російською мовами. Наскільки доцільно вчитися рідною мовою для російського студента, бажаючи отримати європейський диплом, і як правильно розставити пріоритети в цьому виборі, ось питання, на які відповість ця стаття. Актуальною вона буде не тільки для російських абітурієнтів, а й для всіх майбутніх студентів та їхніх батьків через те, що будуть розглядатися всі тонкощі та особливості навчання у ВНЗ Польщі.

Навчання в польських університетах для російських абітурієнтів

Польща є активним учасником Болонського процесу ще з 1999 року, тому система освіти, практично, не відрізняється від інших держав, які також підписали цю декларацію. Так, як і Російська Федерація, і Україна стали впроваджувати цей процес у свою освітню систему значно пізніше, все-таки є суттєві відмінності, які грають не останню роль в тому, що студенти їдуть здобувати диплом за кордон.
Щодо мови навчання, то, на сьогодні, дійсно є можливість крім польської та англійської, навчатися російською, але чи доречно це? Тільки деякі ВНЗ мають такі програми, наприклад, Пултуську Академія Гуманітарних Наук пропонує однорічну російськомовну програму. Але, погодьтеся, їхати в іншу країну, тим більше державу Європи, щоб вчитися рідною мовою — це безперспективно та трохи безглуздо. Фахівці рекомендують вивчити польську мову, з багатьох причин.

По-перше, навчання значно дешевше. По-друге, величезний вибір спеціальностей, і доступні всі ВНЗ, а не десяток, і то, інформацію, щодо російськомовних програм слід уточнювати за допомогою е-мейла. По-третє, часто російська програма триває рік, і, далі Вам все одно доведеться зробити інший вибір. І взагалі, польську вивчити Вам доведеться в будь-якому випадку, адже побут, бажання знайти підробіток, або щоденні комунікації будуть зводити Вас, безпосередньо, з носіями мови.

Якою мовою навчатися перспективніше?

Відповідаючи на головне питання сьогоднішньої статті, рішення однозначне, ні, не варто в Польщі навчатися російською. Більш розсудливо, для росіян, українців, білорусів, казахів — вивчити державну мову РП на спеціальних курсах, вступити в кращі установи вищої освіти, та насолоджуватися навчальним процесів. Тим більше, багато університетів пропонують доступні мовні курси при ВНЗ, з викладачами, які є носіями мови та мають величезний досвід навчання іноземних студентів, наприклад, Академія Фінансів і Бізнесу Вістула в Варшаві. Також, для українських абітурієнтів, компанія UP-STUDY пропонує вивчення польської абсолютно безкоштовно. Освіта в Польщі для іноземців вигідна державною мовою, через низку факторів:
— якісний європейський диплом, з доступною вартістю;
— великий вибір факультетів;
— швидка адаптація у новому, інтернаціональному середовищі;
— можливість претендувати, на конкурсній основі, на бюджетне відділення.

Отже, вибравши освіту за кордоном, краще приймати рішення на користь навчання державною мовою. Не розсудливо вчитися в польській республіці російською через обмеженість програм, та ВНЗ з ними. Локальною мовою навчатися дуже цікаво, розважливо, перспективно, та, що головне, зовсім не дорого.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць

Вступайте на осінь 2021 та отримуйте курс польської мови на 50-100 годин безкоштовно

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини