Німеччина або Польща. Куди доцільніше поїхати вчитися?

5291
Facebook Twitter
Німеччина або Польща. Куди доцільніше поїхати вчитися?

У статті ми розглянемо та порівняємо навчання в Польщі і в Німеччині та представимо дані, які допоможуть визначитися з вибором.

Для підтримки економіки, європейські держави приділяють багато уваги сфері вищої освіти. Вибираючи здобуття вищої освіти в іноземних університетах варто розуміти, що необхідно буде старанно вчитися та мати активну життєву позицію, оскільки, за кордоном високі оцінки ставлять за реальні знання. Обидві держави, як Німеччина, так і Республіка Польща, гідні пильної уваги, оскільки мають високу якість освітніх послуг, але, навіть попри те, що країни є європейськими, навчання в них відрізняється істотно. Вибираючи країну для здобуття вищої освіти, варто зважити всі за та проти. У статті ми розглянемо та порівняємо навчання в Польщі і в Німеччині та представимо дані, які допоможуть визначитися з вибором.

Специфіка навчання в установах освіти Німеччини

Поважають освіту в Німеччині завдяки якості та широкому вибору програм як німецькою, так і англійською мовою. Цікаво те, що всі установи вищої освіти можна поділити на класичні університети та вищі школи. Якщо, у випадку традиційних університетів вся увага концентрується на підготовці професійних теоретиків (фахівців з досліджень або викладачів), то вищі школи готують сильних практиків. Тому, вибираючи навчальний заклад, в першу чергу, варто орієнтуватися не на вартість навчання або його місце розташування, а на його спрямованість. Необхідно врахувати, що і магістратура в німецьких ВНЗ відрізняється та розділяється на ту, яка надає знання, поглиблюючи ті, які були отримані на бакалавраті, та ту, при якій можна вибрати кардинально новий напрямок та вивчити його з нуля. Раніше, для вступу до німецького ВНЗ, потрібно було закінчити навчання рік у вітчизняному університеті, тепер, потрібно скласти вступні іспити, але планка висока.

Тонкощі вступу та особливості навчання в Польщі

По-перше, українці та інші іноземні абітурієнти вибирають отримання освіти в Польщі, через доступну вартість, яка поєднується з високим рівнем викладання та надання знань. По-друге, через близькість в культурному, локальному та мовному плані — процес адаптації проходить швидко та без особливих труднощів. Є можливість не тільки вибрати мову викладання (англійська або польська), але ще й отримати подвійний диплом. Рівень життя у РП досить високий, при цьому, ціни на продукти, проїзд, оренду житлової площі та медицину — у 2-3 рази нижче, ніж у будь-якій країні Європейського Союзу. З такої позиції, в Польщу приїжджають не тільки з метою здобуття вищої освіти, побудови бізнесу та туризму, а й для проведення медичного огляду або лікувально-профілактичних заходів.

Завдяки тому, що багато польських установ вищої освіти мають налагоджені контакти з іноземними роботодавцями, існує величезна ймовірність влаштуватися не тільки у країнах ЄС, а й у США, Канаді, Австралії. Також, активно розвиваються міжнародні відносини між університетами різних країн, що допомагає польським студентам вчитися кілька місяців, семестр або навіть рік в закордонних ВНЗ.

Підбиваючи підсумки, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що як Німеччина, так і Польща — можуть надати якісний європейський диплом. Що стосується вартості, то в РП навчання, проживання, харчування та розваги — обходяться у 2-3 рази дешевше. Також, для українців більш комфортно та зручно навчатися в польських університетах, оскільки, вони територіально не далеко та не так складно проходить адаптація. У всьому іншому, вибір залежить від особистих переваг кожного абітурієнта та бачення навчального процесу.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини