Необхідні документи для вступу в польський ВНЗ. Що змінилося з попереднього року?

5930
Facebook Twitter
Необхідні документи для вступу в польський ВНЗ. Що змінилося з попереднього року?

Деякі молоді люди, які планують вступати до установ вищої освіти у період кампанії 2018-2019 року, відкидають варіант навчання за кордоном, оскільки вважають, що потрібно буде надати невичерпний перелік документів.

Деякі молоді люди, які планують вступати до установ вищої освіти у період кампанії 2018-2019 року, відкидають варіант навчання за кордоном, оскільки вважають, що потрібно буде надати невичерпний перелік документів. Насправді, вступити в європейські університети не складніше, ніж у вітчизняні, просто, необхідно зробити переклад всіх важливих свідоцтв. 2017 рік був дуже насиченим та приніс багато змін, як всередині країни, так і в зовнішній політиці. Таким чином, Україна уклала договір про безвізовий режим з країнами Європейського союзу, що полегшило перетин кордону при короткострокових поїздках. Для студентів польських ВНЗ це не принесло ніяких переваг, але важливо для їх родичів. Що стосується документів, які потрібно надати приймальній комісії університетів Республіки Польща, це питання розглянемо більш детально в даній статті.

Перелік необхідних для вступу документів:

1. Анкета кандидата на зарахування, яка вміщує особисту інформацію абітурієнта.

2. Заява для прийняття в установу вищої освіти.

3. Атестат про закінчення повної середньої освіти (для тих, хто вступає на магістратуру, необхідно надати диплом бакалавра). Вкладиш з оцінками потрібно перевести в присутності польського присяжного.

4. Фотографії з підписом. Розмір повинен бути 37*52, також, необхідно надати оцифроване фото формату JPG, 400x500 pxl, розширення 300 dpi.

5. Сертифікат, що підтверджує знання польської (або англійської) мови.

6. Страховий поліс, який має зону покриття по всій Європі та покриває вартість 30 тисяч євро.

7. Квитанція, що підтверджує сплату реєстраційного внеску.

8. Громадянський та закордонний паспорти з копіями всіх сторінок, на яких є позначки.

9. Карта Поляка, при наявності.

Варто згадати, що, з минулого року перелік не змінився. Навіть той факт, що Україна тепер в безвізі не скасовує необхідності оформлення польської національної візи категорії D, для того, щоб тривалий час легально перебувати в Польщі та мати можливість проходити там навчання.

Основні правила зарахування до польського ВНЗ

Правила стосуються кожного абітурієнта, який планує подавати документи, незалежно від форми власності ВНЗ (державний чи приватний). До них відносяться:

— наявність сертифіката, який підтверджує знання польської (англійської) на рівні В1. Це означає, що студент повинен знати мову на тому рівні, щоб розуміти суть переданої інформації;

— документи необхідно надати в період з травня по липень кожного року;

— вступити в більшість університетів можна без іспитів, тільки в профільні та деякі державні ВНЗ потрібна екзаменація;

— вступаючи на навчання, необхідно надати стандартну медичну довідку, форма для яких видається в реєстратурі вітчизняних поліклініках.

Студентам, які вступають в польські медичні установи вищої освіти повинні надати довідку про вакцинацію проти гепатиту В;

— деякі освітні структури можуть зажадати складення додаткових тестів або співбесіди.

З викладеної вище інформації фахівці UP-STUDY підкреслюють, що з попереднього 2017 року, перелік необхідних для вступу до польського ВНЗ документів не змінився. Безвізовий режим не скасовує необхідності оформлення довгострокової національної візи категорії D. Варто підкреслити, що за попередній рік, в Республіці Польща були внесені зміни в закон, який регулює отримання Карти Побиту, що спростило процес для всіх іноземців. Вимоги до документів кандидата на навчання в польських університетах незмінні, але, краще заручитися допомогою кваліфікованого посередника, оскільки бар'єри можуть виникнути на будь-якому з етапів підготовки.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини