Магістратура в Польщі. Вартість в порівнянні з Україною

5176
Facebook Twitter
Магістратура в Польщі. Вартість в порівнянні з Україною

Спочатку, поняття магістратури (майстер, graduate) передбачало розвиток фахівця в науково-дослідному руслі, але тепер, дане поняття охоплює більш широкий спектр категорій.


Спочатку, поняття магістратури (майстер, graduate) передбачало розвиток фахівця в науково-дослідному руслі, але тепер, дане поняття охоплює більш широкий спектр категорій. Закінчивши цю частину повної вищої освіти, магістр зміцнюється в знанні своєї спеціальності, отримує глибокі теоретичні і практичні навички, підтверджує кваліфікацію і має можливість ретельно досліджувати більш вузьке спрямування своєї професії. Плата за другий етап вище, ніж перший ступінь — бакалавріат, але варто розглядати даний процес не через призму ціни, а щодо цінності для студента і перспектив для його майбутнього зростання і розвитку.

Порівняльний аналіз вартості навчання graduate програм

Отримавши диплом бакалавра, питання про продовження навчання є досить актуальним. З огляду на витрати, які супроводжують навчання, необхідно зважувати всі аргументи. На сьогоднішній день, магістерська програма в Київському Інституті Бізнесу і Технологій обійдеться в €860. На противагу їй Академія Фінансів і Бізнесу Вістула (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) у Варшаві пропонує освоєння такого ж напряму підготовки за €1450. Але суть криється в подальшій можливості дипломованого майстра. Закінчена ступінь в академії Вістула дає можливість працювати як на території даної держави, так і в країнах Євросоюзу. Тільки 10% українських ВНЗ здатні надати послуги такого характеру.

Академія Леона Козмінського (Akademia Leona Koźmińskiego) пропонує ступінь магістра спеціальності бізнес-право з річною платою в €1524. За цей напрям в Університеті ім. Т.Г. Шевченка в Києві необхідно сплатити €1693. З огляду на те, що Академія в Варшаві може видавати подвійний диплом, так як співпрацює з британським Університетом в Бредфорд, а також є одним з найпопулярніших і престижних закладів Східної і Центральної Європи, graduate рівень привертає особливу увагу. Свіжі дані про тарифи навчальних послуг в українських ВУЗах свідчать про підняття плати до €310 в топових установах і до €200 в інших, що провокує абітурієнтів вибирати магістру за межами батьківщини.

Відгуки про graduate програмах польських університетів

Магістратура в Польщі — очевидний варіант, не дарма ж спільнота студентів українського походження, одна з найбільших. Сотні тисяч вдячних випускників, які по закінченню отримали перспективні робочі місця, відкрили власну справу на території навчання, займаються дослідницькою діяльністю, вступили до аспірантури і докторантури, викладають в університетах і займають високу урядову посаду. Десятки майстрів, які працюють в країнах ЄС і за межами, з гідною оплатою праці та перспективою кар'єрного росту. Підводячи підсумки, слід зазначити, що оплата освіти рівня магістра в Польщі істотно нижче, ніж в Німеччині, Франції та інших державах Євросоюзу, але якість на тому ж рівні.

Щодо вітчизняних ВНЗ, вартість вище на 20-30%, але супровідні витрати, такі як: витрати на проживання, харчування, навчальні матеріали, медичну страховку та транспортні витрати, фактично однакові. Досягнення другого ступеня вищої освіти за кордоном - це можливість доторкнутися до культури і традицій країни, в якій проходить навчання. Шанс подорожувати зоною «Шенгену», так як віза дозволяє вільно пересуватися по європейським державам і високоякісний диплом, який підтверджує Вашу кваліфікацію в усьому світі.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2023 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини