Кращі університети Республіка Польща отримали додаткові 95 мільйонів злотих

6728
Facebook Twitter
Кращі університети Республіка Польща отримали додаткові 95 мільйонів злотих

З майже п'ятисот установ вищої освіти Республіки Польща, тільки тринадцять кращих університетів можуть розраховувати на отримання в своє розпорядження частини, від позачергового надходження у розмірі 95 мільйонів злотих.

З майже п'ятисот установ вищої освіти Республіки Польща, тільки тринадцять кращих університетів можуть розраховувати на отримання в своє розпорядження частини, від позачергового надходження у розмірі 95 мільйонів злотих. Виділені кошти зараховуються на рахунок тих освітніх структур, які підвищили свою академічну категорію та вдосконалили академічний рівень. Визначення вищих навчальних закладів, в які будуть вливатися додаткові кошти, проводилося відповідно до параметризацієї 2017 року. Була проведена ретельна всебічна оцінка виконаних розробок в напрямку вищої освіти та якості проведених наукових досліджень.

Привілеї за високу академічну результативність

Міністр розвитку та фінансів, Матеуш Моравецкій заявив, що необхідно ще в поточному році закласти до польського бюджету суму в 95 мільйонів злотих, які, надалі, будуть розподілені між певною групою ВНЗ. У той же час, міністр науки та вищої освіти РП, Ярослав Говін, зауважив: «Не дивлячись на те, що відносно попереднього алгоритму фінансування було втрачено енну кількість студентів, це не тільки не вплинуло на результати наукових досліджень, а й істотно їх поліпшило».Також, віце-прем'єр Говін особливо підкреслив, що такий метод заохочення — один з найбільш ефективних способів продемонструвати те, наскільки цінними є високі дослідження, проведені вищими навчальними закладами. Також, дуже важливі дослідження, проведені технічними закладами вищої освіти, оскільки результати мають глобальне значення в процесі промислового та економічного використання.

Вчені, які в попередньому році отримали підтвердження, щодо поліпшення наукової якості, від Комісії, що оцінює наукові підрозділи (KEJNA), отримали преміальні заохочення. При виділенні цих коштів, відповідальні особи припускали, що рівень субсидій не досягне 105% як було в попередньому році. Оскільки, максимальне збільшення склало 105%, очікуване збільшення фінансування підніме показник не більше ніж до 6,8% від субсидування минулого року.

Позачергові матеріальні засоби з польського державного бюджету

Відібрані установи вищої освіти отримають фінансові вливання завдяки зміні та доповненням до державного бюджету 2017 року. Головними ініціаторами виступили міністр науки та вищої освіти, Ярослав Говін, який подав прохання, звернене до міністра фінанси Матеуша Моравецького, та останній виділив майже сто мільйонів злотих, які перейшли на рахунки резервних фондів університетів. Дані позачергові нарахування будуть отримані як державними, так і приватними університети, а також, недержавними церковними та релігійними об'єднаннями, які фінансуються з держ.бюджету на базі державних ВНЗ. До них належать такі:

 • Технологічний університет Ченстохова
 • Університет Лодзі
 • Університет Гданська
 • Гданський технологічний університет
 • Сілезький технологічний університет у Гливиці
 • Краківський педагогічний університет
 • Університет економіки в Познані
 • Університет Казімєж Велька в Бидгощі
 • Університет економіки в Познані
 • Катовицький університет економіки
 • Академія фізичного виховання в Катовіце
 • Технологічний університет в Любліні
 • Папський факультет теології у Вроцлаві
 • Папський факультет богослов'я у Варшаві

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Освіта в Польщі. Перспективи у ЄС"

Пропозиція

Дізнайтеся від випускників польських ВНЗ про перспективи після закінчення навчання

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини