Як навчитися планувати свій час?

466
Facebook Twitter
Як навчитися планувати свій час?

Дана стаття буде корисна тим, хто хоче навчитися правильно керувати своїми часовими ресурсами та контролювати ефективне виконання плану кожен день.

Українським студентам, які вступили до університетів Польщі, для ефективного навчання необхідно задуматися про таке важливе вміння, як тайм-менеджмент. Освоєння цієї навички допоможе студенту скласти свій особистий розклад та розставити за пріоритетами щоденні справи. Також, завдяки організації свого дня, студенти зможуть підвищити рівень успішності та виділити більше часу для вивчення архітектурних пам'яток Польщі або просто для розваг. Дана стаття буде корисна тим, хто хоче навчитися правильно керувати своїми часовими ресурсами та контролювати ефективне виконання плану кожен день.

Навіщо необхідно планувати свій день?

Статистика говорить про те, що ті люди, які вміють правильно управляти своїм часом, більш успішні, ніж інші. З цієї причини, нижче ми представимо перелік основних причин, чому необхідно планувати час:

1. Спрощує робочий процес. Заздалегідь складений план сприятиме просуванню Вашого проекту/роботі та виявленню пріоритетних справ, а також усуненню незначних завдань, які у майбутньому завадять досягненню кінцевих цілей.

2. Розвиває дисципліну та пунктуальність. Однією зі складних задач у здійсненні плану є чітке виконання дій, записаних у розклад дня, та дотримання часових рамок. Дане вміння у студента оцінять роботодавці при працевлаштуванні на роботу або викладачі у процесі навчання.

3. Знижує рівень стресу. Від нестачі часу або від невміння ним керувати виникають стресові ситуації, які зменшують продуктивність людини. Створення плану щоденних дій, скоротить кількість неконтрольованих та напружених ситуацій.

4. Розвантажує мозок. Якщо у людини немає у звичці записувати щоденні завдання, то їх доводиться тримати у пам'яті. Через це, мозок максимально зайнятий збереженням цих справ, а не чимось іншим.

Правила складання плану на кожен день

Безумовно, все передбачити та спланувати неможливо. Однак, існує ряд правил, що дозволяють побудувати раціональний план дій на день. Ось деякі з них:

  • виберіть відповідний для Вас метод складання розпорядку дня. На сьогодні, найпопулярнішими способами є «Матриця пріоритетів» або «Матриця Ейзенхауера», «АВС аналіз», «Закон Парето» або «Закон 20/80»;
  • займайтеся складанням плану ввечері, після того, як відпочили від насиченого робочого дня;
  • визначте зручний для Вас спосіб створення плану — блокнот, планер-щоденник, електронний календар, різні додатки для складання розкладу;

  • складіть список справ на завтра, після відсортуйте за важливістю завдання та позначте часові рамки кожної справи;
  • під час виконання плану, робіть певні паузи, щоб проаналізувати ефективність зробленого завдання або скорегувати подальші дії;
  • у кінці дня, оцініть виконання плану та розгляньте причини виникнення непередбачених ситуацій/проблем, які завадили зробити ту чи іншу задачу. Даний аналіз допоможе у майбутньому уникнути подібного роду інцидентів, та дасть можливість поліпшити ефективність наступного дня.

На завершення, ми можемо сказати, що у сучасному світі вміння правильно розподіляти час — дуже необхідне. Воно допоможе Вам підвищити продуктивність дня, виконати важливі цілі та не забути про маленькі завдання. Існує велика кількість способів створення розкладу та планування дня. При складанні плану на тиждень, фахівці UP-STUDY рекомендують Вам розподілити всі складні завдання на будні, а вихідні дні звільнити для зустрічі з друзями, пікніків з рідними, подорожей та інших розваг/хобі.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини