Як часто українці з європейським дипломом працевлаштовуються в університети Києва?

6019
Facebook Twitter
Як часто українці з європейським дипломом працевлаштовуються в університети Києва?

Як часто випускники польських ВНЗ повертаються в Україну з метою пошуку роботи, а також чи охоче їх приймають для викладання в університети Києва ми розповімо у даній статті.

Можливості фахівців з європейським дипломом дійсно безмежні: працевлаштування у країні навчання та будь-якій іншій індустріально розвинутій державі, відкриття власної справи попри локацію, продовження наукової діяльності. Саме вбачаючи такі можливості, українці все частіше вибирають здобуття вищої освіти за кордоном. В основному вибір падає на університети Республіки Польща, оскільки вони надають якісне навчання зі справедливою річною платою. Фахівці з польським дипломом можуть влаштуватися на роботу у будь-якій країні за бажанням, у тому числі й на Батьківщині. Але, як часто випускники польських ВНЗ повертаються в Україну з метою пошуку роботи, а також чи охоче їх приймають для викладання в університети Києва ми розповімо у даній статті.

Що дає навчання в польських ВНЗ?

Вже давно стало зрозуміло, що за якістю українські університети не можуть конкурувати з будь-яким з європейських. В останні роки також стало очевидно, що у питаннях вартості тепер істотних відмінностей немає, то який сенс за ті ж кошти отримувати менший обсяг знань та не мати реальних перспектив на реалізацію трудового та особистого потенціалу. Зважаючи на це, українські абітурієнти віддають перевагу установам вищої освіти Польщі. Отримуючи освіту в одній з польських структур, у студентів під час навчання з'являються такі можливості:
— отримати передові знання в обраній спеціальності;
— завоювати грант або отримати одну/кілька стипендій;
— брати участь у програмах міжнародного обміну студентами;
— мати членство у науковому, дослідному або спортивному клубі;
— бути зайнятим у проектах мобільності;
— пройти стажування у РП або за кордоном;

— відвідувати фестивалі, ярмарки, конференції, форуми та відкриті бізнес-зустрічі;
— набути практичного досвіду на заняттях або під час підробітку у позанавчальний час.

Чи беруть на роботу в університети Києва фахівців з польським дипломом?

Звичайно, вітчизняні університети бажають отримати у штат фахівців, що володіють передовими знаннями та іноземним досвідом. Можна сміливо заявити, що всі підприємства та компанії України позитивно ставляться до таких експертів, крім державних структур. Держустанови, з огляду на те, що працюють за старими правилами та методами, не бажаючи змінюватися, не бачать потреби у знаннях європейських фахівців. Тільки на вищому рівні таке правило не діє. Проте бажання прийняти на роботу дипломованих кадрів з європейською кваліфікацією не означає, що наші співвітчизники, які отримали диплом та знання у Польщі прагнуть працевлаштуватися. Тільки сімейні обставини та щирий патріотизм може змусити повернутися на Батьківщину для працевлаштування. Відсоток таких українців не великий, адже однією з причин навчання у Польщі є можливість легально іммігрувати в європейську країну.

Фахівці UP-STUDY маючи багаторічний досвід у наданні посередницьких послуг для абітурієнтів справедливо помічають, що, найчастіше наші співвітчизники підшукують роботу в РП, відразу після отримання кваліфікації або виїжджають далі за кордон, частіше до Німеччини, Бельгії або Франції. Також великий відсоток українських випускників польських університетів відкривають власну справу в країні навчання, адже це не складний процес, а держава зі свого боку сприяє розвитку.

Отже, українців з європейським дипломом ВНЗ Києва охоче беруть на роботу, але вони не часто претендують на працевлаштування. Проживши у Польщі 3-5 років, які знадобилися для навчання, відчувши всю красу розвитку у цивілізованій та стабільній країні з високим рівнем заробітних плат, мало хто бажає повертатися. Ті, хто хоче вести викладацьку діяльність, вибирають цей терен у ВНЗ закінчення навчання або іншому, але на території Європи.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини