Державні свята у Польщі. Розповідаємо коли Польща вихідна?

6765
Facebook Twitter
Державні свята у Польщі. Розповідаємо коли Польща вихідна?

Ця європейська держава шанує традиції та дотримуються релігійних свят, громадяни не забувають віддати їм данину, хоча дні, на які вони випадають, не завжди бувають вільними.

У Республіці Польща, яку уподобали українці та іноземці з країн СНД та інших держав, для придбання якісного європейського диплома з доступною платою за навчальний рік, природно є свої державні свята. Щорічно, зазвичай незадовго до різдвяних свят можна дізнатися перелік дат, які будуть загальнонаціональними вихідними у новому році. Крім них, у залежності від виду зайнятості, у студентів, менеджерів та інших громадян можуть бути свої вільні від навчання/роботи дні. Наприклад, в учнів освітніх структур Польщі такими вихідними є дні декана або ректора. Також, з огляду на те, що ця європейська держава шанує традиції та дотримуються релігійних свят, громадяни не забувають віддати їм данину, хоча дні, на які вони випадають, не завжди бувають вільними. У будь-якому випадку, дана стаття буде корисною для багатьох іноземців у Польщі, оскільки ми висвітлимо держ.свята, що є офіційними вихідними.

Свята Польщі у 2019 році, які позначені вихідним днем

— 1 січня: Nowy Rok (День святого Сильвестра), офіційне

— 6 січня: Trzech Króli (День Трьох Королів), релігійне

— 21-22 квітня: Wielkanoc і Śmigus Dyngus (Великдень та перший пасхальний понеділок, який також називають Вливаним), релігійне

— 1 травня: Święto Pracy (Свято Весни і Праці), державне

— 3 травня: Dzień Konstytucji (День Конституції або Національне свято третього травня), національне

— 9 червня: Zeslanie Ducha Swietego або ж Zielone Swiatki (Зелені Святки), релігійне

— 20 червня: Dzień Bożego Ciało (День Тіла Господнього), релігійне

— 15 серпня: Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Dzień Wojska Polskiego (Успіння Пресвятої Богородиці (Вознесіння Діви Марії) та День Війська Польського), релігійне

— 1 листопада: Dzień Wszystkich Świętych (День всіх святих), релігійне

— 11 листопада: Dzień Niepodległości (День національної незалежності), національне

— 25, 26 Грудень: Boże Narodzenie, Різдво Христове (перший та другий дні Різдва)Крім цих святково-вихідних днів, існують й інші, які важливі для громадян країни, але не дозволяють бути офіційно вільними, серед них:

— 2 травня: День прапора та День Полонії у Польщі

— 26 травня: День матері

— 23 червня: Father's Day

— 30 листопада: Анджейки

— 19 грудня: День Святого Миколая

— 24 грудня: Святвечір

Як відзначають Різдво та Новий рік у Польщі?

Як і у багатьох країнах, де відзначають католицьке Різдво, у Польщі — це повністю сімейне свято. У цей вечір збираються всі члени родини, подаються кращі пісні страви та час пролітає за милими бесідами та співом. Це духовне свято покликане об'єднувати серця, де кожен ритуал звернений до того, щоб стати милосерднішими, добрішими та щирішими. Якщо іноземці вирішили проводити Різдвяні свята у Польщі, варто пам'ятати, що шануючи традиції, поляки його зустрічають у колі сім'ї, можуть також відвідувати месу, а це означає, що у такі дні торговельні мережі не будуть працювати. На відміну від Різдва Христова, Новий рік або день святого Сильвестра, святкують колективно. Завжди можна відвідати народні гуляння, концерти, виставки, тематичні та інші ярмарки. З початку Нового року та до старту Великого Посту, у Польщі проходить карнавал, тому можна провести час вельми весело.

Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що знати дати державних вихідних потрібно як студентам польських університетів, так і тим, хто вирішив провести свята у цьому європейському куточку. Так можна буде більш комфортно спланувати пересування будь-яким польським містом. Зазначені дати є дуже важливими для поляків, та офіційними вільними днями, але є й інші, які народ країни відзначає та шанує за всіма правилами.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ 2023 + курс польської

Акція 499 євро 0 грн

Абітурієнти 2023 отримують безкоштовно: вступні послуги, курс польської та супровід у Польщі

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини