Чи потребує великих інвестицій навчання у Польщі?

545
Facebook Twitter
Чи потребує великих інвестицій навчання у Польщі?

У статті ми більш детально розглянемо, у скільки виливається рік навчання в одному з обраних польських ВНЗ, а також поговоримо про суми, необхідних іноземним студентам у РП на поточні витрати.

Коли у молодих українців, та й учнів випускних класів інших країн виникає ідея здобувати вищу освіту поза межами Батьківщини, їх, а скоріше, у першу чергу, батьків хвилює питання: «В яку суму виллється отримання професії в іноземному ВНЗ?». Ті, хто орієнтується на чутки та думки знайомих досі вважають, що вчитися за кордоном дуже дорого та не завжди виправдано. Але об'єктивні батьки та учні беруться за дослідження питання самостійно, за допомогою інформації в Інтернеті, а також відвідуючи міжнародні освітні виставки, та приходять до висновку, що у деяких країнах Європейського союзу навчання не потребує величезних інвестицій, обсяг не більше, ніж в Україні. До таких держав насамперед варто віднести Республіку Польща. Оскільки прагматичні кандидати на навчання вибирають саме цей європейський куточок, у статті ми більш детально розглянемо, у скільки виливається рік навчання в одному з обраних польських ВНЗ, а також поговоримо про суми, необхідних іноземним студентам у РП на поточні витрати.

Особливості вступу іноземців до університетів Польщі

У першу чергу слід зазначити, що на відміну від українських університетів до польських установ освіти можна вступати два рази на рік, на зимовий та на літній семестри. Також, що важливо для багатьох випускників українських шкіл, у процесі зарахування, попри обраний період, не потрібно пред'являти результати зовнішнього національного оцінювання. У разі вступу до державних установ РП, при наявності підстав претендувати на бюджетне відділення, типу Карти Поляка, від кандидата вимагається складання іспитів, підсумки яких покажуть, чи вдасться вчитися безкоштовно. Вибираючи приватні університети, достатньо надати необхідний стандартний пакет документів, подати заяву кандидата та пройти співбесіду. У непублічних ВНЗ розгляд кандидатур та зарахування відбувається у порядку черговості звернення.

Можливо, комусь такий тип прийняття на навчання здається не серйозним, але фахівці UP-STUDY запевняють Вас, що міжнародні інститути готують воістину конкурентоспроможних фахівців, адже ще під час навчання, завдяки індивідуальному підходу, повною мірою розкривають потенціал кожного студента.

Середня вартість навчання у польських ВНЗ та додаткові витрати

Природно, кажучи про оплату за освітній рік, вартість залежить від декількох чинників: розташування університету, його типу власності (державний або непублічний), спеціальності, мови навчання (польська чи англійська), кваліфікаційного рівня та відділення (стаціонар, заочне, дистанційне, індивідуальне або вечірнє). Якщо вивести середньостатистичні показники, то, можна сказати, що у державних ВНЗ польськомовні програми 1-2 ступеня обійдуться у 1500-2500 євро на рік, англомовні курси 3000-4500 у.о. Водночас у приватних установах можна розраховувати на річну плату з польською мовою викладання 900-1750 євро, англомовні програми — 1300-2500 у.о.Говорячи про поточні витрати, тут знову ж таки все залежить від багатьох аспектів: типу житла (гуртожитку, квартира), району, типу харчування та т.д.

Якщо припустити, що студент буде проживати у квартирі з кількома знайомими, готувати самостійно та купувати проїзний за легітимацією, то можна вкластися у 180-200 євро. Зі зростанням запитів природно буде рости й сума витрат.

Отже, при грамотному підході навчання та проживання у Польщі обійдеться не дорожче, ніж в Україні. Варто зауважити, що у європейських студентів, серед яких багато українців, випадає не одна можливість скоротити як навчальні, так і поточні витрати. При практично аналогічних витратах, вчитися у Польщі набагато перспективніше, але кожен повинен зробити вибір, спираючись на свої переваги та особисті фактори.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний підбір житла у Польщі

Пропозиція 0 грн

Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2023 безкоштовний пошук житла у Польщі.

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини