Чи є в українців можливості отримання громадянства Республіки Польща?

5764
Facebook Twitter
Чи є в українців можливості отримання громадянства Республіки Польща?

У даній статті ми розповімо яким чином можна стати громадянином Польщі, вдавшись до допомоги воєводи, тому її варто прочитати всім зацікавленим особам.

Все більше українців виїжджають до європейських країн у пошуках стабільної роботи, університетів, які надають якісну освіту, кращих умов для життя. Часто вони зупиняють свій вибір на Польщі, та цьому є багато пояснень. Крім близькості у плані культури та менталітету, територіального сусідства та схожості у мовному плані, приваблюють наших земляків у РП можливості швидко легалізувати перебування. По-перше, маючи Карту Поляка, відкриваються практично аналогічні полякам привілеї. По-друге, отримати візу до Польщі не складає труднощів. По-третє, є шанс стати повноправним громадянином цього європейського куточка. Саме останньому аспекту буде присвячена дана стаття, тому її варто прочитати всім зацікавленим особам.

Громадянство Польщі нерезиденти можуть отримати у декількох ситуаціях: пройшовши процедуру за допомогою воєводи, завдяки сприянню з боку глави держави або пройшовши шлях, дотримуючись букви закону.

Яким чином стати громадянином Польщі, вдавшись до допомоги воєводи?

Звертаючись до воєводи відповідним чином, українець чи інший іноземний претендент може бути визнаний громадянином Польської держави. Використовуючи цей метод, слід підготувати заяву, яка передається до воєводського управління за місцем проживання. Фахівці UP-STUDY звертають увагу на те, що подавати дані потрібно за фактичною локацією, а не у тому місці, де кандидат офіційно зареєстрований. Подавати запит іноземці мають право у кількох випадках. Перший передбачає: стабільне знаходження на території РП протягом 3 років, маючи Карту Побиту або дозвіл жителя ЄС; наявність нерухомого майна або чинного договору оренди; офіційне працевлаштування та стабільний дохід. Наступними обставинами є:

 • шлюб з громадянином РП;
 • підтвердження польських коренів (Карта Поляка);
 • тривале проживання у країні на легальних підставах;
 • наявність офіційного статусу біженця;
 • проживання одного з батьків на польській території, який є громадянином (у разі неповнолітніх осіб).

Всі викладені умови можуть доповнювати одна одну, або є самостійними підставами, але, у будь-якому випадку потрібно пам'ятати, що до всього потрібно знання локальної мови країни. Встановлений рівень — В1. Крім заповненої заяви, потрібно підготувати:

 • сертифікат, який підтвердить успішне проходження держ. іспиту;
 • документ, що підтверджують навчання у школі (польській або іноземній) на будь-якому з рівнів (базовий, середній або вищий);
 • сертифікат, який розкриває деталі складання іспиту з польської мови.

Документи, які потрібно відправити воєводі для розгляду запиту на громадянство?

Перелік практично не відрізняється від того, який потрібно подавати при будь-якому запиті на підтвердження статусу або видачу офіційного дозволу. В основному, він включає:

 • заяву кандидата з прикріпленим фото;
 • оригінал свідоцтва про народження та його копія з перекладом;
 • копія зовнішнього паспорта;
 • копія ПМП або іншого документа, що підтверджує легальне проживання на території РП (наприклад, дозвіл ЄС, котрий надає статус довгострокового резидента);

 • сертифікат, що підтверджують знання польської на рівні В1 та вище;
 • підтвердження тривалого, безперебійного проживання у країні;
 • свідоцтво про шлюб або ID дружини/чоловіка;
 • копія чека, що підтверджує сплату гербового збору.

Рекомендуємо звернути увагу на те, що документи обов'язково повинні бути підтверджені у присутності консула, або завірені присяжним перекладачем.

Підсумовуючи, зауважимо, що процедура отримання польського громадянства для українців через президента трохи схожа. У разі варіанта з воєводою, строк розгляду запиту залежить від підготовленості пакета документів та максимально може розтягнутися до 2 місяців. Говорячи про отримання статусу громадянина РП згідно із законом, цей варіант стосується лише дітей з відповідними підставами.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини