Чи багато у Польщі лінгвістичних профільних ВНЗ? Де вчитися на лінгвіста?

5490
Facebook Twitter
Чи багато у Польщі лінгвістичних профільних ВНЗ? Де вчитися на лінгвіста?

Стаття стане у пригоді всім кандидатам на навчання у напрямку лінгвістики, оскільки ми розповімо про польські університети цього профілю, а також розглянемо інші ВНЗ з необхідною спеціальністю або факультетом.

В Республіці Польща досить багато установ вищої освіти, які бувають різної форми власності (приватні або державні), а також відрізняються спеціалізацією. Варто врахувати, що для придбання більшості професій не обов'язково вибирати профільний університет, оскільки у широкопрофільних ВНЗ є велика різноманітність напрямків досліджень, та вони дають досить сильні знання. Хоча, для деяких кандидатів на навчання питання профілю є чомусь вкрай принциповим, адже вони вважають, що у таких структурах зможуть отримати передові навички. Ну що ж, кожному, своє, але, бажаючи отримати професію лінгвіста у Польщі, краще розуміти, що у цій державі університетів такої спеціалізації вкрай мало. Стаття стане у пригоді всім кандидатам на навчання у напрямку лінгвістики, оскільки ми розповімо про польські університети цього профілю, а також розглянемо інші ВНЗ з необхідною спеціальністю або факультетом.

Лінгвістичні університети Польщі та вартість навчання у них

Як показує дослідження ринку освітніх послуг Польщі, у даній державі є лише один гідний профільний ВНЗ розглянутої спеціалізації — Університет Лінгвістики у Варшаві (Wszechnica Polska Szkoła Wyższa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej). Є також кілька філологічних ВНЗ, які пропонують лінгвістичні спеціальності, але це не одне й те ж. Дана структура вищої освіти здатна надати навчання на бакалавраті та магістратурі у філологічному та педагогічному напрямках. Маючи більш ніж 15 років досвіду навчання студентів, які планують придбати лінгвістичну професію, на поточний момент університет навчає понад 3 тисячі студентів як резидентів країни, так і іноземних громадян. Вартість навчання залежить від обраної спеціальності та освітньо-кваліфікаційного рівня, але знаходиться у діапазоні 950-1200 євро за рік навчання.

Співпрацюючи з багатьма науковими та дослідницькими структурами, ВНЗ дозволяє розвиватися своїм студентам у різних напрямках, набуваючи практичного досвіду.

Особливості трудової діяльності лінгвіста та університети з даною спеціальністю

Дуже складно описати всі особливості роботи лінгвіста, адже вони залежать, по-перше, від отриманої спеціальності (спрямованість на теорію або практику), а по-друге, від специфіки місця роботи. Розглянемо у загальних рисах:

1. Влаштувавшись до науково-дослідних інститутів, робота буде полягати у складанні словників, різних довідників, створенні спецтермінологій, вдосконаленні алфавіту та інше.

2. Працюючи викладачем потрібно буде навчати мови студентів (учнів).

3. Вибравши професію перекладача-лінгвіста, необхідно буде працювати у напрямку складань перекладів: усних, письмових, синхронних.

Як вже раніше згадувалося, щоб отримати якісний європейський диплом у цьому напрямку, не обов'язково вибирати профільний ВНЗ.

Фахівці UP-STUDY рекомендують придивитися до Академії фінансів та бізнесу Вістула у Варшаві, яка пропонує спеціальність «Прикладна лінгвістика», що обійдеться у 1450 євро за рік польською мовою, англомовний курс — 2500 євро. З кваліфікацією, отриманою у цій навчальній структурі, у Вас буде можливість працевлаштуватися як в локальні, так і міжнародні компанії.

Отже, лінгвістичних ВНЗ у Польщі не багато, але опанувати професію на високому рівні можна у декількох престижних університетах. Дипломовані фахівці можуть працювати як у локальних державних структурах, так і працевлаштуватися за кордоном, вибравши, наприклад, напрямок перекладача синхроніста. Через стрімку глобалізацію у світі, представники даної професії стають дедалі популярнішими, але заробіток залежить від обраного профілю та місця роботи.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 50% на вступ до Польщі 2021

Акція 499 євро 6990 грн

Отримайте знижку 50% на пакет вступу до ВНЗ Польщі "Все включено"

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини