Безкоштовне навчання в польському технікумі обійдеться українцям в чималу копійочку

6139
Facebook Twitter
Безкоштовне навчання в польському технікумі обійдеться українцям в чималу копійочку

Чому для отримання європейського сертифікату про середню освіту вибирають коледжі Польщі? Та тому, що це найкоротша дорога до навчання в европейських країнах.

Чому для отримання європейського сертифікату про середню освіту вибирають коледжі Польщі? Та тому, що це найкоротша дорога до навчання в европейських країнах.

Що вибирають школярі після базової освіти

Більш того, слід звернути увагу на те, що громадяни України можуть вчитися безкоштовно в середніх загальноосвітніх закладах нарівні з польськими громадянами, якщо їм менше 18 років або до закінчення навчання в технікумі. При зарахуванні важливо мати базове володіння польською мовою на рівні А1. Середній бал табеля не нижче 7 балів. Поступаючи в коледж, Вам не потрібно готуватися до вступних іспитів і тестування. Головне — це бажання вчитися. По закінченню, випускникам видається атестат, далі випускник здає матуру (аналог українського ЗНО) та професійний іспит і отримує європейський диплом по обраному напрямку. Після отримання атестата європейського зразка у вас відкривається широке коло можливостей для вступу в усі європейські вищі заклади без допоміжних витрат часу і грошей.

Ліцей або технікум. В чому різниця?

• Ліцей — це загальноосвітній навчальний заклад, навчання в якому проходить три роки. Учні мають можливість вибрати одну з профільних спеціалізацій, які будуть потрібні при вступі до польські вищі навчальні заклади. Школяр може зробити упор на гуманітарні науки і займатися іноземними мовами, історією і суспільствознавство поглиблено. Для тих, кого цікавить сфера економіки, менеджменту, маркетингу і т.д. вибирають математику. Для учнів, які хочуть реалізувати себе в напрямку логістики, туристичному бізнесі, політології вибирають гуманітарні науки. Ті, хто планує вступати в технічні університети вибирають точні науки.• Технікум — це середній професійний навчальний заклад, навчання в якому триває 4 роки, після закінчення, учневі видається диплом зрілості. Перевагою є те, що студент отримує не тільки диплом про закінчення середньої освіти, а й має професійну підготовку. У технікумі можна навчитися багатьом привабливим спеціальностям, які дозволяють випускникам отримати професії, що користуються попитом на ринку праці. Учні технікуму здобувають професію і готові до вступу до ВНЗ.

Вартість навчання в коледжі або ліцеї Польщі

Незважаючи на те, що Ви не платите за навчання в коледжі, протягом всього періоду навчання доведеться вносити плату за деякі послуги та необхідні для навчання ресурси:

  • так за медичне страхування в NFZ — від $150-$200;
  • за страховку від непередбачених випадків PZU — $200;— придбати підручники і канцелярське приладдя — від $100 до $200;
  • за проживання та харчування в гуртожитку — $150-$200 в місяць;

У сумі за рік навчання на витрати піде приблизно $1700-$2200. В результаті безкоштовне навчання обійдеться в чималу копієчку. Отже, ми можемо зробити висновок, що технікуми та ліцеї Польщі для українців — це не вигідно. Вигідно довчитися в Україні і відразу вступати в польський ВНЗ. Навчання у ВНЗ Польщі триває 3 роки і обійдеться від 3000 євро за кожен навчальний рік (навчання, проживання та харчування).

Чи отримувати середню освіту в Польщі?

Незважаючи на те, що перспектива вступити в коледжі Польщі виглядає звабливо — вчитися доведеться 4 роки, а переплата виявляється значною. Тому, українцям рекомендують довчатися в технікумах і школах в Україні (2-3 роки), а в Польщу вступати вже в університети. Як перспективу, розгляньте варіанти наступних університетів: Академія Суспільних Наук (Варшава), Вроцлавський Університет Менеджменту, Університет Бізнесу та Управління (Люблін).Саме час почати думати про вступ за програмою UP-STUDY "Навчання в Польщі". Щорічно, центр проводить набір на навчання в коледжах з 1.03 на безкоштовній основі. Перед подачею документів, майбутнім студентам важливо отримати правильну профорієнтаційну консультацію і сформувати власний вибір спеціальності. Ви отримаєте інформаційну допомогу в підготовці пакету документів для перетину кордону в період дії безвізового режиму. Студенти і батьки будуть забезпечені прямим зв'язком з куратором UP-SUPPORT.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини