Бакалавр — що далі? Чи потрібна післядипломна освіта у РП?

377
Facebook Twitter
Бакалавр — що далі? Чи потрібна післядипломна освіта у РП?

Стаття стане у пригоді студентам університетів РП, які навчаються на першому рівні, а також випускникам, оскільки ми обговоримо доцільність закінчення навчання на досягнутому ступені та перспективи навчання на магістратурі.

Написання дипломної роботи є великим досягненням, яким можна пишатися. Це свідчення об'ємної праці, яку студент провів за кілька років навчання в університеті. Чи є отримання ступеня бакалавра закінченням освіти? На це питання може відповісти лише кожен випускник бакалаврату окремо, оскільки багато що залежить від подальших цілей, очікувань, матеріальних засобів та переваг. Стаття стане у пригоді фактичним студентам університетів Республіки Польща, які навчаються на першому рівні, а також випускникам з дипломом бакалавра, оскільки ми обговоримо доцільність закінчення навчання на досягнутому ступені та перспективи навчання на магістратурі.

У яких випадках варто продовжувати навчання після придбання ступеня бакалавра?

Фахівці центру польської освіти UP-STUDY звертають увагу на те, що, якщо Ви думаєте, що після захисту дипломної роботи бакалавра, розряду та обов'язкової фотографії перед стінами університету можна викинути куплені книги та створені записки, прикріпити диплом до резюме та перейти до завоювання ринку праці, Ви можете виявити, що сильно помиляєтеся. Нові професії та посади, мінливі очікування роботодавців, ситуація на локальному ринку призводять до того, що мріючи про професійний успіх, хорошу винагороду та престижні посади, потрібно продовжувати вчитися. Як мінімум, до досягнення рівня магістра, а у деяких професіях навчання не закінчується ніколи, оскільки методи, інструменти та інші параметри постійно змінюються. Завдяки тому, що спеціальність магістратури може не збігатися із зазначеною у бакалаврському дипломі, у Вас є багато варіантів, тому подумайте, який з них краще з урахуванням індивідуальної ситуації.

Другий рівень (або «освітньо-кваліфікаційний ступінь магістра») у тій же області — якщо вибрати цю опцію, дозволить розширити та поглибити знання у тому напрямку, який вивчається. У студентів буде можливість вивчити нові теорії та інструменти, необхідні для придбання та використання базових знань, отриманих у ході попередніх досліджень. Пам'ятайте, що, продовжуючи навчання у тому ж напрямку, Ви можете змінити університет! Можливо, нове середовище, інші викладачі та люди, яких зустрінете, стануть джерелом натхнення та ділових контактів.

Як відбувається навчання, якщо спеціальність магістратури не збігається з бакалаврською?

Другий рівень у зовсім іншому напрямку? З огляду на те, що з'являється все більше посад, що вимагають знань та навичок з абсолютно різних областей, ця ідея здається привабливою. У результаті Ви отримаєте дипломи про проходження двох різних спеціальностей та вдвічі більше можливостей знайти роботу своєї мрії! Пам'ятайте, що на даний момент практично немає обмежень на вибір напрямку, якщо Ви віддаєте перевагу одному з обраних університетів Республіки Польща. Якщо прийнято рішення змінити поле, проблем з цим не виникне.

Якщо у Вас багато зобов'язань, але є бажання швидко доповнити знання, виберіть тренінг. Варто підібрати професійні курси, тобто вибирайте навчальні заклади з перевіреною репутацією, в яких працюють фахівці та практики! Ви повинні розуміти, що ці короткі форми отримання знань можуть надихнути на подальший розвиток, підтвердити професійні інтереси, але рідко дозволяють повністю зрозуміти тему.

У разі виникнення бажання розібратися у глибокому розумінні, доречно вибрати навчання в аспірантурі.

Отже, попри те, що Ви виберете, пам'ятайте, головне — Ви отримаєте поточні, спеціальні та практичні знання, які можна використовувати у роботі. Мало кому зі студентів польських ВНЗ варто зупинятися на досягнутому ступені бакалавра. Чим більшого Ви бажаєте досягти, тим вище ймовірність, що вчитися доведеться постійно.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини