Жінка інженер на ринку праці. Де вчитися для отримання технічної спеціальності?

630
Facebook Twitter
Жінка інженер на ринку праці. Де вчитися для отримання технічної спеціальності?

Для багатьох звання інженера пов'язано, в першу чергу, з чоловіками. Тільки ось це зовсім не так. Поговоримо про жінку як інженера на ринку праці, а також де саме вчитися для отримання технічної спеціальності.

Для багатьох звання інженера пов'язано, у першу чергу, з чоловіками. Все більше робиться для боротьби з цим стереотипом та полегшення діяльності жінок спочатку в установі освіти, а потім у технічних професіях. Будівництво, освіта, дослідження, монтаж та автомобілебудування, хімія, харчові технології, архітектура, будівельні конструкції, інженер з охорони навколишнього середовища — у всіх цих областях жінки прекрасні! Чи є у жінки як будівельного інженера шанс на ринку праці? Відповідь ствердна, адже вони володіють не меншим набором позитивних якостей та можуть опанувати будь-якою професією, у тому числі й технічну. Розглянемо питання більш детально, а також розповімо про те, в яких університетах краще отримувати одну з подібних спеціальностей.

Інженер-жінка в університетах Польщі

Становище жінок на технічних та інформаційних факультетах контролюється багатьма установами. Щоб познайомитися з сучасними тенденціями, фахівці центру польської освіти UP-STUDY пропонують розглянути звіт «Жінки у політехнікумі» від березня 2019 року. Він був опублікований на порталі проєкту: «Дівчата у політехніці»! та «Дівчата до строгості!» під патронажем польських міністерств: науки та вищої освіти, національної освіти, сім'ї, праці та соціальної політики та оцифрування.

Безумовно частіше, ніж кілька років тому, жінки зустрічаються у дизайні, оцінці та кошторисах. Основними напрямками діяльності жінок є біотехнологія та архітектура — більш ніж 70% від загального числа. З іншого боку, найменший інтерес в областях технічних освітніх структур викликає авіація та космонавтика, телекомунікації. Останнє місце — це електротехніка. Серед понад 10000 студентів жінки становлять 6,7%.

Згідно зі статистикою, опублікованою у звіті, за 2018/2019 навчальний рік жінки-інженери складають 12,1% від загального числа студентів. Те ж саме відбувається, коли справа доходить до завершення освіти зі ступенем магістра у галузі машинобудування. У цьому випадку жінки становлять 14,6% від загального числа.

Жінка інженер на ринку праці Європи

Як досягнення випускників технічного ВНЗ показуються в їх ситуації на ринку праці? На керівних посадах все ще мало жінок. Що стосується персоналу, то на даний час у технічних коледжах працюють 34% докторів та 27% абілітованих докторантів. Цікава тенденція описана у звіті GUS-u за 2018 рік. «Будівництво є одним з трьох розділів, в яких зарплати жінок вище, ніж у чоловіків. Водночас це секція з найнижчим відсотком жінок, зайнятих у ній».

У яких установах освіти перспективно отримувати технічну професію у Польщі, попри стать?

Варто підкреслити, що технічні спеціальності присутні не тільки у профільних університетах. Великий перелік спеціальностей можна знайти у кращих бізнес-ВНЗ. Вартість навчання у середньому знаходиться у діапазоні 1750-2500 євро за освітній рік. Залежно від того, в якому місті кандидат бажає отримувати кваліфікацію, варто розглянути наступні освітні структури:

Підсумовуючи, варто зауважити, що в Європі склалася тенденція боротьби за рівні умови та оплату праці для чоловіків та жінок. Попри те, що у Польщі працю леді, які реалізовують свій потенціал на терені, пов'язаному з інженерною справою, цінують, їх все ще не так багато у різних технічних професіях. Проте, це вже активно змінюється, та з кожним роком на технічних факультетах все більше молодих жінок, що з часом кардинально змінить ситуацію.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини