Жінка інженер на ринку праці. Де вчитися для отримання технічної спеціальності?

379
Facebook Twitter
Жінка інженер на ринку праці. Де вчитися для отримання технічної спеціальності?

Для багатьох звання інженера пов'язано, в першу чергу, з чоловіками. Тільки ось це зовсім не так. Поговоримо про жінку як інженера на ринку праці, а також де саме вчитися для отримання технічної спеціальності.

Для багатьох звання інженера пов'язано, у першу чергу, з чоловіками. Все більше робиться для боротьби з цим стереотипом та полегшення діяльності жінок спочатку в установі освіти, а потім у технічних професіях. Будівництво, освіта, дослідження, монтаж та автомобілебудування, хімія, харчові технології, архітектура, будівельні конструкції, інженер з охорони навколишнього середовища — у всіх цих областях жінки прекрасні! Чи є у жінки як будівельного інженера шанс на ринку праці? Відповідь ствердна, адже вони володіють не меншим набором позитивних якостей та можуть опанувати будь-якою професією, у тому числі й технічну. Розглянемо питання більш детально, а також розповімо про те, в яких університетах краще отримувати одну з подібних спеціальностей.

Інженер-жінка в університетах Польщі

Становище жінок на технічних та інформаційних факультетах контролюється багатьма установами. Щоб познайомитися з сучасними тенденціями, фахівці центру польської освіти UP-STUDY пропонують розглянути звіт «Жінки у політехнікумі» від березня 2019 року. Він був опублікований на порталі проєкту: «Дівчата у політехніці»! та «Дівчата до строгості!» під патронажем польських міністерств: науки та вищої освіти, національної освіти, сім'ї, праці та соціальної політики та оцифрування.

Безумовно частіше, ніж кілька років тому, жінки зустрічаються у дизайні, оцінці та кошторисах. Основними напрямками діяльності жінок є біотехнологія та архітектура — більш ніж 70% від загального числа. З іншого боку, найменший інтерес в областях технічних освітніх структур викликає авіація та космонавтика, телекомунікації. Останнє місце — це електротехніка. Серед понад 10000 студентів жінки становлять 6,7%.

Згідно зі статистикою, опублікованою у звіті, за 2018/2019 навчальний рік жінки-інженери складають 12,1% від загального числа студентів. Те ж саме відбувається, коли справа доходить до завершення освіти зі ступенем магістра у галузі машинобудування. У цьому випадку жінки становлять 14,6% від загального числа.

Жінка інженер на ринку праці Європи

Як досягнення випускників технічного ВНЗ показуються в їх ситуації на ринку праці? На керівних посадах все ще мало жінок. Що стосується персоналу, то на даний час у технічних коледжах працюють 34% докторів та 27% абілітованих докторантів. Цікава тенденція описана у звіті GUS-u за 2018 рік. «Будівництво є одним з трьох розділів, в яких зарплати жінок вище, ніж у чоловіків. Водночас це секція з найнижчим відсотком жінок, зайнятих у ній».

У яких установах освіти перспективно отримувати технічну професію у Польщі, попри стать?

Варто підкреслити, що технічні спеціальності присутні не тільки у профільних університетах. Великий перелік спеціальностей можна знайти у кращих бізнес-ВНЗ. Вартість навчання у середньому знаходиться у діапазоні 1750-2500 євро за освітній рік. Залежно від того, в якому місті кандидат бажає отримувати кваліфікацію, варто розглянути наступні освітні структури:

  • Академія фінансів та бізнесу Вістула у Варшаві
  • Вроцлавський політехнічний університет
  • Варшавський політехнічний університет

Підсумовуючи, варто зауважити, що в Європі склалася тенденція боротьби за рівні умови та оплату праці для чоловіків та жінок. Попри те, що у Польщі працю леді, які реалізовують свій потенціал на терені, пов'язаному з інженерною справою, цінують, їх все ще не так багато у різних технічних професіях. Проте, це вже активно змінюється, та з кожним роком на технічних факультетах все більше молодих жінок, що з часом кардинально змінить ситуацію.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць

Вступайте на осінь 2021 та отримуйте курс польської мови на 50-100 годин безкоштовно

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини