Варіанти отримання другої вищої освіти за кордоном безкоштовно

6384
Facebook Twitter
Варіанти отримання другої вищої освіти за кордоном безкоштовно

Ця стаття буде актуальна для студентів, у яких вже є диплом, та, які хочуть отримати додаткову вищу освіти для подальшої самореалізації.

З кожним роком, кількість студентів з України, які хочуть навчатися в польських ВНЗ, стрімко зростає. Польська держава надає якісну освіту з помірними цінами, та можливістю вступити до престижних, як державних, так і приватних університетів, на безкоштовну основу. Ця стаття буде актуальна для студентів, у яких вже є диплом, та, які хочуть отримати додаткову вищу освіти для подальшої самореалізації.

Польська система вищої освіти

Програма навчання в усіх вищих навчальних закладах Польщі побудована за Болонською системою. В країні представлено 457 університетів, з них 326 приватних ВНЗ. Також, вони поділені за профілями, та відрізняються один від одного лише кількістю навчальних ступенів.
Існують університети (класичного, технічного, політехнічного, артового типів), вищі школи, академії. Навчальний рік у ВНЗ поділений на зимовий і літній семестри, які закінчуються сесією.
Польські університети пропонують абітурієнтам шість форм навчання: стаціонарна, заочна, вечірня, індивідуальна, дистанційна і післядипломна.

Переваги отримання другої вищої освіти в Польщі

Післядипломна форма навчання є пріоритетною для студентів, у яких вже є диплом магістра, але вони хотіли б підвищити кваліфікацію, або зовсім змінити професію. Нижче, ми опишемо кілька основних перспектив отримання другої вищої освіти за кордоном:
— заочна форма навчання дозволяє поєднати роботу і освіту, не зашкодивши ні одному, ні другому. Тривалість процесу становить від 1 до 1,5 року — це 2-3 семестру;
— оскільки, набір студентів в польських університетах відбувається два рази в рік, то Ви можете почати своє навчання в зручний час, з зимового або весняного семестру;
— корисною буде друга освіта в разі, коли Ваша професія втратила актуальність на ринку праці, а другий диплом, з новою професією, допоможе повернути Вас до лав потрібних фахівців;
— гарна можливість вдосконалити свої знання, доповнивши основний вид діяльності ще суміжною професією, для розширення сфери трудової діяльності.

Сьогодні, для отримання другої вищої освіти з європейським дипломом, популярністю користуються такі професії: програмна інженерія, IT-сфера, теплоенергетика, економіка, банківська справа. Дипломи за цими спеціальностями можна отримати в Академії Фінансів і Бізнесу Вістула (Варшава), Академії Суспільних Наук (Варшава, Лодзь, Краків), Західнопоморському Університеті Бізнесу (Щецин).

Друга освіта на безкоштовній основі у Польщі

Існують кілька способів навчання на бюджеті для отримання другої освіти, але вони мають ряд умов. Розглянемо основні варіанти:
1. Наявність Карти поляка. Цей документ дозволяє іноземним студентам поступати на рівних з польськими абітурієнтами. Карта надає можливість отримати безкоштовну освіту/стипендію тільки при денній формі навчання, в державних університетах, та лише польською мовою.
2. Безкоштовні програми: гранти, конкурси, соціальні допомоги, стипендії. Для отримання такого варіанту пільгового навчання, необхідно: гарне знання мови (рівень В1), наявність яскравих талантів/умінь у студента, та високий прохідний бал Вашого диплома. Польські ВНЗ надають величезну кількість безкоштовних програм для наукових, економічних і гуманітарних досліджень, для студентів-спортсменів, для творчої молоді. Всі гранти/конкурси можна знайти на офіційних сайтах університетів, або просто в інтернет-просторі.

Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що отримання другої вищої освіти за кордоном — це дійсно «рятівний круг» для тих, хто хоче підвищити кваліфікацію, або здобути європейський диплом з новою спеціальністю, для конкурентоспроможності на західному ринку праці, чи у себе в країні. Навчання в найпрестижнішому польському ВНЗ стане важливим етапом для Вашої кар'єри, та життя в цілому. Можливість подорожей по туристичних містах Європи, та знайомство з цікавими людьми — стане відмінним бонусом до навчання.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Навчання в Польщі 2021-22"

Пропозиція

Міжнародна освітня презентація в Україні від офіційних представників польських ВНЗ

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини