Українці та інші іноземці на польському ринку праці

6030
Facebook Twitter
Українці та інші іноземці на польському ринку праці

Оскільки українці та великий відсоток громадян інших держав вибирають в якості країни для фактичного та майбутнього професійного розвитку — Польщу, розглянемо, яка ситуація на ринку праці прогнозується на 2020 рік.

У ситуації, коли багато галузей у Республіці Польща та інших країнах Європейського Союзу стикаються з серйозним дефіцитом працівників, багато підприємців охоче приймають на роботу іноземців. Користуючись можливістю, наші земляки відправляються за кордон, причому не тільки з метою поліпшення матеріального становища сім'ї, а й, маючи бажання отримати якісну освіту з подальшим працевлаштуванням за межами України. Оскільки українці та великий відсоток громадян інших держав вибирають в якості країни для фактичного та майбутнього професійного розвитку — Польщу, розглянемо, яка ситуація на ринку праці прогнозується на 2020 рік.

Число іноземців у Польщі зростає, більшість як і раніше робітники з України, але не тільки. Хто ще шукає роботу у Польщі?

Іноземці у Польщі — статистика

Люди, які приїхали з країн Європейського Союзу, мають повну свободу приступити до роботи та почати бізнес у РП. Інші нерезиденти, в основному, працівники зі Сходу, повинні отримати дозвіл на роботу.

Працевлаштування іноземців у Польщі контролюється державними установами, та дані про це явище можна знайти на урядовому веб-сайті migracje.gov.pl. Представлена ​​інформація включає, наприклад, національність, вік та стать мігрантів. На неї варто подивитися, щоб мати уявлення про ситуацію на ринку праці повною мірою. Щоб найняти іноземця з-за меж ЄС, ЄЕЗ або країни, що не входить до ЄЕЗ, громадяни якої можуть використовувати свободу пересування осіб на підставі

угоди, укладеної цією країною з Європейським товариством, роботодавець повинен звернутися до воєводського офісу, компетентного за місцем проживання/головного офісу знаходження роботодавця, за видачею дозволу на роботу.

Такий лист має бути доставлений до офісу не пізніше, ніж за 30 днів до запланованої дати прийняття на роботу. Дозвіл на роботу видається на певний термін (максимум 3 роки, але з можливістю продовження) та поширюється тільки на діяльність, зазначену роботодавцем.

Країна походження іммігрантів, які працюють у Польщі:

 • Україна — 50,89%;
 • Білорусь — 5,92%;
 • Німеччина — 5,03%;
 • Росія — 2,95%;
 • В'єтнам — 2,86;
 • Інші країни — 32,34%.

Вік:

 • до 20 років — 52204 осіб;
 • 20-39 років — 245 390 осіб;
 • 40-59 років — 110468 осіб;
 • 60-79 років — 16980 осіб,
 • від 80 років — 1547.

Стать:

 • чоловіки — 261209 осіб,
 • жінки — 165380 осіб.

Сектори, в яких найчастіше працюють іноземці

Іноземці можуть заповнити прогалини у сфері зайнятості, з якими стикаються польські компанії. Це відноситься, перш за все, до будівельної галузі — не вистачає як кваліфікованих працівників, так і некваліфікованих помічників з будівництва. Драматична ситуація у будівельній галузі викликана, з одного боку, тим, що польські працівники охоче їдуть на роботу до країн ЄС, де їм пропонують вищу заробітну плату. З іншого боку, освіта у Польщі все ще недостатньо пристосована для навчання людей, готових приступити до роботи у цій галузі, а отримання кваліфікації обходиться дорого та займає багато часу.

То де іноземці найчастіше працюють? Це, перш за все:

 • індустрія громадського харчування (це стосується як кваліфікованих кухарів, так і працівників швидкого харчування, офіціантів, барменів, кухонного персоналу);
 • транспортна галузь (в основному таксисти, кур'єри та водії вантажівок);
 • будівельна індустрія (українці часто працюють на оздоблювальних та ремонтних роботах, як працівники фізичного аспекту, але також і кваліфіковані будівельники);
 • сфера послуг (до них відносяться перукарі, косметологи, співробітники з обслуговування клієнтів);
 • керівні посади (у всіх галузях).

Варто зауважити, що з кожним роком, та 2019/2020 не став винятком, кількість українців у польських ВНЗ збільшується, тому наші земляки, маючи якісний європейський диплом, можуть працевлаштуватися у РП та інших країнах Європи як висококваліфіковані фахівці, а не чорнороби. Це позитивна тенденція. Також, з урахуванням того, що Німеччина відкриває свій ринок праці для іноземців, а Польща хвилюється за відтік іноземців, у РП можуть ще більшою мірою покращитися умови праці та оплати для нерезидентів. Час покаже, але поки українцям краще розвиватися за кордоном, ніж у Рідних пенатах, адже країни Європи всіляко цьому сприяють.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини