Освіта у Польщі для тих, хто працює

749
Facebook Twitter
Освіта у Польщі для тих, хто працює

Яким чином іноземцям можна вчитися та працювати на польській території? Чи можна поєднувати освіту з повною зайнятістю? Умови вступу та специфіка навчання на неповний день? Ці та інші питання ми обговоримо у даній статті.

У деяких університетах Республіки Польща навчається на стільки різно національний контингент, що можна зустріти представників з більш, ніж 150 країн світу. Дійсно, значна частина студентів у Польщі є іноземцями, таким чином, університети стають інтернаціональними. Що ж так сильно приваблює іноземців здобувати освіту саме у цій європейській державі? Відповідь знаходиться на поверхні, лояльні умови вступу можливість маневрувати у різних ситуаціях. Це стосується таких важливих аспектів, як, наприклад, вища освіта для нерезидентів, які працюють за короткостроковим/довгостроковим контрактом. Яким чином іноземцям можна вчитися та працювати на польській території? Чи можна поєднувати освіту з повною зайнятістю? Умови вступу та специфіка навчання на неповний день? Ці та інші важливі питання ми обговоримо у даній статті, тому її варто прочитати всім нерезидентам РП, охочим отримати якісний європейський диплом.

Яким чином нерезиденти Польщі, котрі працюють можуть здобувати освіту?

У кожного кандидата на навчання свої обставини, ситуація, аргументи, пов'язані з матеріальною стороною питання. Не будемо довго вовтузити та розглядати кожен з можливих варіантів, зауважимо найперше, якщо нерезидент хоче працювати на повну ставку та вчитися, тоді потрібно або підшукувати роботу з максимально гнучким графіком, або вчитися на неповний день. У першому випадку навряд чи вдасться влаштуватися за фахом, якщо мова йде про роботу з першого року навчання. Зазвичай люди підшукують заробіток у сфері гастрономії, гостинності або адміністрування. Бажаючи працювати наближено до майбутньої спеціальності та більше заробляти, інша категорія людей, що прагнуть до придбання потрібної кваліфікації, вчаться на неповний день. Тут теж є кілька нюансів:

  • заочне відділення (навчання проходить двічі на місяць, зазвичай у вихідні дні: субота-неділя, але іноді ймовірно й у п'ятницю);
  • вечірнє відділення (заняття проводяться щодня, але у другій половині дня);
  • дистанційне (онлайн, e-learing) навчання (частина академічної програми студенти проходять у стінах обраного університету, друга — самостійно). Говорячи про онлайн-освіту, варто зауважити, що кількість часу, яку студент повинен провести у ВНЗ раніше розподілялася, як 60 на 40, де перший показник визначає самонавчання. До речі, у Конституції для науки дане розмежування може зазнати серйозних змін, мається на увазі, що більше часу буде виділено на навчання у стінах Альма-матер.

Законодавча сторона працевлаштування студентів польських університетів

Багато що залежить від того, в якій послідовності відбувається працевлаштування та вступ до ВНЗ. Якщо ми говоримо про те, що студент ВНЗ прийняв рішення знайти роботу, то у цьому випадку, учням стаціонару не потрібно ніяких додаткових дозволів. Водночас студентам неповного навчального дня потрібно або zezwolenie або oświadczenie. Один з документів є дозволом на діяльність, інший — запрошенням від роботодавця.

Якщо мова йде про те, що нерезидент уже працює та вирішив здобути освіту, найчастіше мається на увазі магістратура або аспірантура, або курси підвищення кваліфікації, то тут не виникає необхідності регулювати сумісність.

Так відбувається, тому що вже працююча людина має, як мінімум, чинну довгострокову візу, отриману на підставі трудового контракту, або тимчасову посвідку на проживання.

Отже, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що нерезиденти, котрі працюють, без проблем можуть отримати необхідну освіту в університетах РП. Аналогічно студенти польських ВНЗ можуть приступити до роботи, як на повний день, навчаючись на заочному, так і на кілька годин, вибравши стаціонар. Така лояльність із законодавчого боку, а також справедлива плата за навчальний рік та перспективи, котрі відриваються під час та після отримання диплома, високо цінуються іноземцями, тому вони все частіше вибирають Польщу як країну для навчання та життя.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 50% на вступ до Польщі 2023

Акція 499 євро 250 євро

Вступайте на осінь 2023 та отримуйте знижку 50% на пакет "Все включено", гарантоване зарахування, підбір житла і курс польської 4-8 місяців

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого
Завантажити у PDF

Останні статті та новини