Три характеристики кандидатів, на які рекрутери часто звертають увагу під час інтерв'ю
Основою для працевлаштування перестали бути тільки освіта та досвід. У процесі набору персоналу важливіше особистість кандидата та те, чи відповідає вона культурі даної організації.
Існує думка, щоб отримати роботу, необхідно мати кваліфікацію та великий досвід. Трапляється, що після виконання вимог, кандидату не вдається залучити себе, що визначає подальшу зайнятість. Основою для працевлаштування перестали бути тільки освіта та досвід. У процесі набору персоналу важливіше особистість кандидата та те, чи відповідає вона культурі даної організації. На етапі набору персоналу питання використовуються для перевірки поведінки кандидата. Деякі з них не зовсім пов'язані з тим, що люди повинні робити. На підставі відповідей рекрутери роблять висновки, щодо реакції людини у конкретній ситуації та які риси характеру проявляються, тому студентам польських університетів, що бажають придбати перший досвід роботи, а також молодим фахівцям варто розуміти очікування роботодавців та хедхантерів, щоб не втратити кращі можливості.
На що наймачі звертають увагу у процесі співбесіди?
Фахівці UP-STUDY поспілкувалися з Ізабелою Остапович, консультантом HRK S.A, котра підкреслила, що існує три характеристики кандидатів, на які рекрутери часто звертають увагу під час інтерв'ю.
- Заангажованість (зацікавленість). Рекрутери задають питання про те, що кандидат цінує у професії, якими показниками пишається у нинішній роботі, а також оцінюють, як він готувався до зборів або чи отримав він та яким чином отримав інформацію про компанію, в якій шукає роботу. Ці типи питань допомагають перевірити підхід та підготовку до процесу наймання. Якщо виявиться, що у людини немає почуття задоволеності виконаними обов'язками, можливо, що кандидат підійде до виконання завдань без очікуваного затору.
- Лояльність. Роботодавці шукають лояльних працівників. У процесі наймання перевіряється, як кандидат ставиться до нинішнього або колишнього роботодавця. Хедхантери проводять співбесіду з питань компетенції, за допомогою яких вони перевіряють схильності кандидатів. Завдяки цьому вони можуть досліджувати конкретні моделі поведінки з минулого, які можуть вплинути на роботу у новій компанії. Вони запитують про те, на що звертають увагу кандидати при виборі роботодавця або що для них важливо крім фінансового аспекту. Це дозволяє оцінити мотивацію кандидата та цінності, які можуть вплинути на співпрацю. Якщо єдиною мотивацією кандидата є високий заробіток, скоріш за все, він змінить роботу швидше, ніж співробітники, пов'язані з компанією в інших аспектах. Рекрутери фокусуються не тільки на успіху кандидата, але і на тому, як він його досяг.
- Креативність. Ця функція допомагає досягти цілей, та затребувана рекрутерами. Коли справа доходить до перевірки, потрібно бути готовими до всього. Питання та завдання часто виконуються самими керівниками конкретних відділів, тому можна бути впевненими, що вони перевірять не тільки знання області, а й функції, необхідні для роботи у команді або поточних проектах. Творчий підхід — це спосіб, з яким варто підходити до завдань, вирішуючи проблеми та шукаючи різні методи досягнення мети. Деякі рекрутери також використовують нетрадиційні питання, наприклад: «Якщо ми зараз помінялися б місцями, які питання Ви б мені поставили? У цьому випадку варто розпитати рекрутера про відмітні риси компанії. Вербувальниками часто обговорюється проблема важких ситуацій минулого, коли кандидатам доводилося проявляти нестандартний підхід до їх розв'язання. Всі види цікавих проектів, поліпшення, які є можливість реалізувати за власною ініціативою, будуть свідчити про творчість, а також про прихильність роботі, яку виконує кандидат. Найбільша помилка у демонстрації творчості — відповідати на всі питання: «Я не знаю», «Я не можу відповісти на це питання».
Отже, хоча деякі питання можуть здатися громіздкими та недоречними, вони не ставляться випадково. Роботодавці шукають кандидатів, які не тільки є фахівцями у певних областях, але й мають певні риси характеру. Наявність цих функцій не тільки допоможе отримати роботу або підробіток, а й вплине на професійний та особистий розвиток.
Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.
Безкоштовний підбір житла у Польщі
Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2025 безкоштовний пошук житла у Польщі.
Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно
Допомога при самостійному вступі
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в Польщі
Калькулятор вартості
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Підберіть спеціальність та університет
Пошук спеціальності
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Завантажте ГІД студента Польщі
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.
- Стипендії та знижки
- Вартість навчання
- Необхідний рівень знання польської мови
- Підтримка студентів
- Документи необхідні для вступу
- та багато іншого