Гарвардський університет - Огляд топового навчального закладу

19219
Facebook Twitter
Гарвардський університет - Огляд топового навчального закладу

Harvard University - входить до ТОП-3 найкращих університетів світу ᐈ Читайте усе про: ✅ Історію університету ✅ Факультети та ціни в Гарварді ✅ Підготовку та вступну кампанію

Гарвардський університет, заснований у 1636 році, є одним із найстаріших та найпрестижніших навчальних закладів світу. Його репутація, академічний статус та вплив розповсюджуються далеко за межі штату Массачусетс, де розташований університет. У цій статті ми розглянемо історію, структуру, заслуги та життя на кампусі Гарварду, а процес вступу та можливості фінансування.

Гарвардський університет: цікаві факти та історія

Гарвард заснований в 1636 році та був названий на честь відомого мецената/місіонера Джона Гарварда, який залишив у спадок ВНЗ свою бібліотеку та половину майна. За кілька століть, коледж, перший випуск якого становив 9 студентів, виріс в сильний міжнародний інститут з 21000 випускників на рік за різними науково-кваліфікаційними ступенями навчання. 

Протягом свого існування Гарвард адаптувався до суспільних змін, філософії освіти та технологічного прогресу. Університет розширив свої академічні пропозиції, дослідницькі зусилля та глобальне охоплення. 

Гарвардський університет відзначається ключовими визначними подіями. Серед них — відкриття Гарвардської бізнес-школи у 1908 р., створення Гарвардської Школи Державного Управління ім. Дж.Ф.Кеннеді у 1936 р. та інші. У 2011 році університет святкував 375-річчя.

Гарвардський університет: факультети та академічна структура

Студенти ВНЗ мають рідкісну можливість навчатися у найкращих викладачів світу інженерних/гуманітарних наук. Університетський штаб охоплює 43 лауреати Нобелівської премії, приблизно 10700 співробітників медичного спрямування та 2500 професорів інших профілів. Структура Гарварда складається з 13 навчальних підрозділів — 12 вищих шкіл:

 1. Гарвардська бізнес-школа: Визначається як лідер у сфері бізнес-освіти, її програма MBA є світово відомою та виходить за межі стандартних кордонів корпоративного світу.
 2. Факультет гуманітарних, природничих і точних наук: Найбільший підрозділ університету, що насичений галузями гуманітарних, природничих та точних наук, що створює міцну основу для різноманітних досліджень.
 3. Вища школа дизайну: Спеціалізується на архітектурі, міському плануванні та дизайні, визначаючи фізичне оточення та естетику.
 4. Вища педагогічна школа: Присвячена розвитку досліджень та передових практик в галузі освіти, готуючи лідерів для різноманітних викликів у сфері викладання та навчання.
 5. Школа державного управління імені Джона Ф. Кеннеді: Спеціалізується в державній політиці та державному управлінні, надаючи знання для лідерів урядових та міжнародних організацій.
 6. Школа права: Забезпечує високий стандарт юридичної освіти та готує фахівців для різних галузей правової практики.
 7. Школа охорони здоров'я: Спрямована на розвиток професіоналів у сфері медицини та здоров'я, враховуючи сучасні тенденції та виклики у цій області.
 8. Школа стоматології: Надає високоякісну стоматологічну освіту та розвиває наукові досягнення в галузі стоматології.
 9. Школа богослов'я: Спеціалізується на духовному розвитку, релігійних студіях та етиці.
 10. Відділ інженерних та прикладних наук: Формує фахівців в галузі інженерії, технологій та прикладних наук.
 11. Гарвардський медичний факультет: Забезпечує високий рівень медичної освіти та наукових досліджень.
 12. Інститут передових досліджень Редкліффа: Спеціалізується в передових дослідженнях, розвиваючи новаторські підходи до наукових відкриттів та досліджень.

Студенти мають можливість вибирати із різноманітних програм та спеціальностей. Важливою особливістю є доступ до викладачів, багатьох із яких є лауреатами Нобелівської премії та визнаними експертами в своїх галузях.

Університет надає широкі можливості для студентів у галузі досліджень та стажування. Це сприяє активному залученню студентів у науковий процес та розвитку їхніх навичок.

Заслуги та репутація

Гарвардський університет постійно займає високі позиції в рейтингах світових університетів, це свідчить про його визнану репутацію та академічний престиж. У рейтингу QS World University Rankings, Гарвард часто розміщується серед топ-університетів світу з високим рейтингом за якістю навчання, досліджень та міжнародної репутації. Також, в рейтингу Academic Ranking of World Universities (ARWU), відомому як "Шанхайський рейтинг", Гарвард традиційно посідає провідні позиції, враховуючи його вагомий внесок у вищу освіту та наукові дослідження. 

Гарвард: як вступити

Процес вступу до Гарвардського університету — це вимоглива та конкурентна процедура, спрямована на відбір найталановитіших та найвідмінніших студентів. Основні етапи вступного процесу включають наступне:

 1. Академічна Підготовка: Студентам слід демонструвати високий ступінь академічної відмінності, зокрема високі бали та рекомендації від вчителів.
 2. Тестування: Зазвичай, вимагається складання стандартизованих тестів, таких як SAT або ACT, а також іспитів з додаткових предметів (SAT Subject Tests).
 3. Заява на Вступ: Студенти подають онлайн-заяву, в якій вони описують свої академічні досягнення, додаткові здібності та особисті досягнення.
 4. Рекомендаційні листи: Вимагається від учнів представити листи рекомендацій від учителів та керівників.
 5. Есе: Студенти пишуть особисте есе, яке розкриває їхню особистість, цінності та мету.
 6. Інтерв'ю: Деякі студенти можуть бути запрошені на інтерв'ю з представником або випускником університету.
 7. Рішення та Вступ: Комісія приймає рішення на основі всіх представлених матеріалів. Обрані студенти отримують повідомлення про вступ.

Вступ до Гарварду — це складний, але важливий етап, що визначає майбутнє студента та відображає стандарти високої якості освіти у цьому університеті.

Гарвард: ціна навчання

Ціна навчання в цьому Гарварді складає приблизно $40,000 на рік. Крім того, варто враховувати витрати на проживання, харчування та інші побутові дрібниці. В середньому на такі витрати необхідно мати $60,000 на рік.

Фінансування та стипендії

Однією з головних особливостей Гарварда є те, що університет пропонує велику кількість доступних стипендій, соціальних програм, грантів за різними напрямками навчання:

 • Потребуючим першокурсникам: Гарвард надає значну фінансову допомогу студентам з низьким рівнем доходу через свою потребуючу стипендіальну програму.
 • Президентські стипендії: Призначені для студентів з особливо вражаючим академічним потенціалом та досягненнями.
 • Студентські дослідницькі стипендії: Забезпечують фінансову підтримку студентам, які ведуть дослідження в різних галузях науки та мистецтва.
 • Спортивні стипендії: Для студентів-спортсменів, які виявляють високий рівень в спортивних досягненнях.

Життя на кампусі

На сьогодні, в Гарвардському ВНЗ навчаються 21708 осіб, з них 22% — іноземні громадяни. Головний кампус Гарварду займає територію 85 га., 145 га. — бізнес школа/спортивний корпус та 9 га. — медичний корпус. Також, в Гарварді знаходяться, бібліотека, кілька музеїв, ботанічний сад, власний ліс. Практично всі студенти університету живуть в гуртожитках, які знаходяться на території головного кампусу в парку Гарвард-Ярд. Інші студенти, які мають різні досягнення або успіхи у навчанні, живуть в окремих будинках, названих на честь президентів країни/університету, видатних вчених.

Гарвард активно підтримує спорт, надаючи студентам можливість займатися різноманітними видами фізичної активності. У розпорядженні університету знаходиться відомий стадіон Гарвард Стедіум. Розташований на території Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, він є однією з ікон спортивної інфраструктури в Сполучених Штатах. Цей стадіон був відкритий в 1903 році та здатний вмістити понад 30 тисяч глядачів, він став місцем проведення різноманітних спортивних заходів, включаючи футбольні матчі та легкоатлетичні змагання. 

Гарвард Стедіум також служить як домашня арена для футбольної команди Гарвардського університету. З урахуванням своєї довготривалої історії та культурного значення, Гарвард Стедіум є не лише спортивним об'єктом, але і символом спортивного спадку та вишуканості в університетському середовищі.

Перспективи після закінчення

Закінчення Гарвардського університету відкриває безліч перспектив для випускників, оскільки університет має високий рейтинг і визнання в глобальному освітньому середовищі. Після отримання ступеня від Гарварда, випускники можуть очікувати різноманітних можливостей у своїй професійній та особистій кар'єрі: 

 • Високий рівень зайнятості
 • Престижні робочі місця
 • Можливості для досліджень та розвитку

За всі роки існування, ВНЗ випустив 8 американських президентів, 30 Нобелівських лауреатів та величезну кількість бізнесменів-мільйонерів. Серед видатних випускників Гарварду: Барак Обама, Джон Ф. Кеннеді, Еленор Рузвельт, Марк Цукерберг, Білл Гейтс та інші.

Рекомендації для аплікантів

Підготовка до вступу до Гарвардського університету — завдання вимогливе. Щоб збільшити свої шанси на успіх, ось кілька рекомендацій для аплікантів: 

 • Вивчайте індивідуальні вимоги щодо тестів, таких як SAT чи ACT, і готуйтеся до них.
 • Пишіть особисте есе з унікальною перспективою, чітким фокусом та метою навчання в Гарварді.
 • Підготуйте сильні рекомендаційні листи від вчителів та керівників.
 • Підготуйтеся до можливих інтерв'ю, вивчайте про університет та готуйте відповіді на потенційні питання.
 • Досліджуйте та розумійте особливості Гарварда, його цінності та підходи до навчання.
 • Активно долучайтеся до позашкільних діяльностей, які відображають ваші інтереси та вміння.
 • Беріть участь у волонтерській та громадській діяльності для підтвердження вашої соціальної відповідальності.

За статистикою з двадцяти абітурієнтів до Гарварду вступає тільки один, тому, для охочих отримати якісне навчання за кордоном за помірними цінами, існує альтернатива — польська освіта. Фахівці з UP-STUDY проконсультують Вас та нададуть необхідні послуги з усіх питань, що стосуються вступу, оформлення документів та проживання. А, також, допоможуть в період адаптації, та під час навчання в Польщі.

Список літератури:

 1. Семюел Еліот Морісон (1968). Заснування Гарвардського коледжу. Видавництво Гарвардського університету. с. 329.
 2. Райт, Луїс Б. (2002). Культурне життя американських колоній (1-е вид.). Dover Publications (опублікована 3 травня 2002 року). с. 116.
 3. Грігг, Джон А.; Манколл, Пітер К. (2008). Британська колоніальна Америка: Люди та перспективи. ABC-CLIO. с. 47.

Автор: Ілля Котенко

Експерт з навчання в Польщі

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 50% на вступ до Польщі 2025 + Курс при ВНЗ

Акція 499 євро 250 євро

Вступайте на осінь 2025 та отримуйте знижку 50% на пакет "Все включено", гарантоване зарахування, підбір житла і курс польської у ВНЗ

Закінчується

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого

Останні статті та новини