На радість громадянам України і завзятим туристам 11 червня 2017 року набула чинності угода про безвізовий режим з Євросоюзом.
На радість громадянам України і завзятим туристам 11 червня 2017 року набула чинності угода про безвізовий режим з Євросоюзом. Це означає, що українцям дозволяється вільний в'їзд і переміщення по країнах Європи без візи, але виключно з біометричним паспортом. Це документ з особистими даними власника (ПІБ, фотографія, дата народження, терміни дії і номер паспорта). Також в нього вбудований чіп, на який записані відомості про відбитки пальців або малюнок райдужної оболонки ока.
Для навчання в польських установах вищої освіти, українським студентам все одно доведеться оформляти національну візу категорії D. Така необхідність зумовлена тим, що безвізовий режим передбачає короткострокове перебування на території країн-членів Європейського Союзу, до 90 днів, протягом 180 днів, не більше. При стаціонарній формі навчання, студенти повинні знаходитись на території країни протягом десяти навчальних місяців, що не реально, перетинаючи кордон з використанням нових прикордонних правил. Тому безвіз буде корисним тільки для батьківських візитів до студента. Зважаючи на наявність у студентів з України, які навчаються в Польщі, необхідної візи, у них навіть не буде можливості скористатися перевагами безвізового режиму. З категорії молоді, яка навчається у вищих навчальних закладах, тільки студенти вітчизняних університетів можуть оцінити можливості, що відкриваються цими нововведеннями у вигляді відвідування міжнародних конференцій, семінарів, симпозіумів, виставок та короткострокових курсів.
Такий вид візи дає право перебувати в Польщі терміном від півроку до року, подорожувати по інших країнах шенгенської зони, і працювати у вільний від навчання час. По закінченню візи її треба обов'язково продовжити. Оформлення навчальної візи до Польщі займе від 15 до 30 днів, тому підготувати документи для подачі необхідно заздалегідь.
Потрібні документи для оформлення польської національної візи необхідно подавати до візового центру або в польське консульство за місцем проживання. Пакет даних передається особисто заявником або батьками для неповнолітнього учня.
Для жителів України візовий збір на навчання скасований, але за термінове оформлення (2-3 дні) доведеться заплатити €35. Також послуги візового центру (ППВА) Вам обійдуться від ₴345 до ₴535, плюс додаткові витрати на кур'єрську доставку документів, смс-оповіщення, фотодрук. Сервісний збір сплачується в національній валюті, а візовий — в євро.
Підбиваючи підсумок, можна з впевненістю сказати, що безвізовий режим не виключає необхідність оформлення національної польської візи D для навчання студентів за кордоном. Для полегшення процесу отримання візи, який займає багато сил і часу, компанія UP-STUDY пропонує свою кваліфіковану допомогу. Завдяки нам процедура оформлення документів буде зроблена на вищому рівні і забезпечить Вам гарантію на позитивний результат. Компетентні фахівці допоможуть вирішити важливі питання на всіх етапах від вступу, вибору ВНЗ і факультету, до допомоги в поселенні і адаптації в країні.
Вступайте із UP-STUDY у SAN у Варшаві та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.