Словник необхідних польських фраз на кожен день

10664
Facebook Twitter
Словник необхідних польських фраз на кожен день

У даній статті ми розглянемо список найбільш поширених виразів та сленгових фраз, які Ви зможете використовувати у щоденному спілкуванні з поляками.

Основною перевагою у вивченні польської мови українськими громадянами є те, що наші мови відносяться до однієї слов'янської гілки та мають багато схожого. У зв'язку з цим, процес освоєння польської для громадян з України пройде швидше та легше. Тим, хто збирається найближчим часом відвідати Республіку Польща у туристичних або робочих цілях, бажано вивчити або поповнити свій словниковий запас польськими повсякденними фразами для більш ефективної комунікації з громадянами країни. З цієї причини, у даній статті ми розглянемо список найбільш поширених виразів та сленгових фраз, які Ви зможете використовувати у щоденному спілкуванні з поляками.

Основні польські фрази для спілкування

У Польщі, як і в інших країнах світу, заведено починати розмову з вітання. Отже, у польській мові вживаються такі фрази для привітання, як: “Dzień dobry/wieczór” — Добрий день/вечір, “Witam” — Вітаю, “Cześć” — Привіт. Останнє слово використовується при зустрічі друзів, хороших знайомих, колег та молоді Польщі, тому не до місця буде, якщо Ви почнете свою бесіду з людиною, яка старше або незнайома Вам, зі слова “Cześć”. Після привітання, необхідно продовжити розмову, поставивши найпоширеніше та відкрите питання у Польщі: «Co słychać?». У перекладі на українську воно означає: «Як справи?». Також, у цьому випадку буде доречна фраза: «Jak się masz?». У спілкуванні з малознайомою людиною, варто вживати вираз: «Jak się pan?». Прощання у ввічливій формі виглядає так: “Do widzenia” або “Do zobaczenia”, що означає: «До побачення». З друзями або колегами Ви можете попрощатися таким чином: “Do zoba” або “Do jutra”.

Перелік корисних фраз польською мовою

1. “Nie rozumiem po polsku”/“Nie rozumiem tego” — «Не розмовляю польською» або «Я не розумію цього». Цей вираз підійде тим, хто зовсім не говорить польською мовою. Жителі Польщі, почувши цю фразу, будуть з ентузіазмом Вам показувати з допомогою жестів необхідну дорогу, кафе, пам'ятки або автобусну зупинку.

2. “Gdzie jest hotel, muzeum, kawiarnia?”/“Prosze, jak mogę się dostać?” — «Де знаходиться готель, музей, кафе?» або «Вибачте, як можна пройти до…?».

3. “Ile to kosztuje?” — “Скільки коштує?”. Особливо стане у пригоді ця фраза для любителів колоритних польських ринків та ярмарків.

4. “Palce lizać” — “Пальчики оближеш”. Якщо Ви хочете порадувати офіціанта або господаря ресторану/кафе, то цей вислів буде до речі.

5. “Zwracam się z prośbą” — “Я прошу Вас”. Ввічлива форма звернення до співрозмовника.

6. “Jak masz na imię?” — “Як тебе звати?”. Якщо Вам ставлять таке питання, то необхідно відповісти так: «Mam na imię...».

Сленгові фрази у Польщі

  • сo je? пішло від скороченого «Co jest?», а також “Сo sie urodziło?” — що трапилося?;
  • dobrze bobrze — гаразд/ок, але дослівно перекладається, як «добре бобер»;
  • iść z buta — йти пішки;
  • robić z kogoś balon — надути, обдурити будь-кого;
  • upaść na głowę — збожеволіти, але буквальний переклад звучить, як «впасти на голову»;
  • walić na chatę — піти додому;
  • szafa gra — все у порядку;
  • jak amen w pacierzu — афоризм, аналог нашого «як пити дати».

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновок, що польська мова досить проста у вивченні для українців, але має свої нюанси, які потрібно знати українським громадянам для більш легкої адаптації у польській державі. Готуючись до поїздки у Польщу, фахівці UP-STUDY рекомендують пройти базові курси з вивчення польської мови, що дозволяють більш вільно спілкуватися з носієм, брати участь у нескладних ділових переговорах, дивитися польські фільми/серіали, читати та писати прості тексти. Якщо у Вас немає можливості пройти навчальні курси, то придбайте у книжковому магазині польський розмовник з усіма ходовими фразами, знайдіть там корисні вислови на всі випадки життя.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини