Що робити, якщо скасували рейс на літак? Хто компенсує витрати?

3860
Facebook Twitter
Що робити, якщо скасували рейс на літак? Хто компенсує витрати?

Дана стаття стане у пригоді кожному мандрівникові, який планує відвідувати іноземні держави вирушаючи повітряним простором, оскільки ми розповімо про те, що робити у разі, якщо рейс не відбувся.

Сьогодні популярно подорожувати на вікенди та у відпустку до іноземних держав, щоб не тільки відпочити, а й розширити світогляд. Можливість здійснювати поїздки за кордон частіше, ніж, коли-небудь, стала доступною українцям, з огляду на те, що вже більш ніж рік діє безвізовий режим для перетину кордону з більшою частиною країн Європейського Союзу. Також, подорожувати без оформлення додаткових документів мають можливість українські громадяни, які навчаються в університетах Республіки Польща або перебувають там з іншою метою, маючи чинну національну візу категорії D. При здійсненні великої кількості перельотів, буде доречно знати, як чинити у ситуації, якщо був скасований рейс, та хто зобов'язується компенсувати понесені витрати. Дана стаття стане у пригоді кожному мандрівникові, який планує відвідувати іноземні держави вирушаючи повітряним простором, оскільки ми розповімо про те, що робити у разі, якщо рейс не відбувся.

Чому авіакомпанії можуть скасувати рейсовий політ?

Є багато причин, через які авіакомпанія може скасувати рейс. Деякі пов'язані з прибутковістю перельоту, інші з технічною справністю, людським фактором та іншими обставинами. У першому випадку, коли авіакомпанії економічно не вигідно здійснювати рейс, але вона завчасно (за 2 тижні до вильоту) попередила кожного з потенційних пасажирів, тоді не потрібно виплачувати компенсацію. Якщо компанія спочатку оголошує про затримання вильоту, а потім це плавно переходить у скасування, то, у залежності від обставин, пасажири мають можливість вимагати не тільки надання додаткових послуг (дзвінки, інтернет та готель), але й грошової компенсації. Розглядаючи останню ситуацію, коли пасажири вже знаходяться на території аеропорту, в обов'язки компанії входить забезпечення людей прохолодними напоями, перекусом та новим рейсом власними авіалініями або з компанією

партнером. Матеріальна компенсація можлива у тому випадку, якщо компанія не зробила цих пунктів. Фахівці центру польської освіти UP-STUDY підкреслювати, що дані умови поширюються не тільки на звичайні рейси, а й на чартери, лоукост-перельоти та будь-якого іншого типу.

Як себе вести, щоб вимагати компенсацію у разі невдалого перельоту?

Не потрібно скандалити, зриватися на персоналі та поводитися негідно. Потрібно впоратися з емоціями, підійти до стійки інформації або інше відділення, щоб отримати документальне підтвердження факту скасування та пояснювальну інформацію з приводу того, чому виникла ситуація. Також варто залишити всі знаки, які стосуються поїздки, яка не відбулася, серед них: авіаквитки, наклейки на багажу, бирки на валізах та інше. У разі, якщо вже в аеропорту було проведено багато часу та пасажир здійснив купівлю різних предметів, варто зберегти всі чеки. У разі, якщо довелося відправитися на ночівлю до готелю власним коштом, також потрібно зберегти всі підтвердження цього. Запам'ятайте, що вимагати компенсувати витрати Ви маєте право лише у разі, якщо поїздка не відбулася через провини компанії, а не через погодні умови або непередбачені та непідвладні обставини.

Підсумовуючи, особливо зауважимо, що, вирушаючи за кордон необхідно підготувати себе до різних обставин, починаючи з моменту перельоту. Це гарантує збереження бюджету та нервів. Також, якщо сталася неприємність у вигляді скасування рейсу, крім викладених дій, варто вести фотозвіт того, що відбувається, тоді Ви ще раз зможете довести свою правоту, та, не тільки компенсувати матеріальну шкоду, а й моральну сторону завданих збитків.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 200-300 євро при вступі в Академію Фінансів та Бізнесу Вістула

Пропозиція

Вступайте на осінь 2021 в Академію Вістула та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини