Правда чи брехня? Розвіюємо міфи щодо роботи в ІТ-індустрії

5706
Facebook Twitter
Правда чи брехня? Розвіюємо міфи щодо роботи в ІТ-індустрії

Абітурієнти, вибираючи майбутню професію, звертають увагу на сферу ІТ-технологій. На невідкладні питання щодо ІТ-індустрії відповість Беата Оцкевич, директор з набору персоналу з Altimi.

Абітурієнти, вибираючи майбутню професію, звертають увагу на сферу ІТ-технологій. Це не дивно, адже працівники, залучені у напрямку, мають, високий оклад, вільно можуть організувати гнучкий графік, а також мають можливість бути мобільними та працювати у будь-якому місці з виходом в інтернет. Проте як і в інших напрямках, існують свої міфи, які ми прагнемо розвіяти у нарисі. На невідкладні питання щодо ІТ-індустрії відповість Беата Оцкевич, директор з набору персоналу з Altimi — вроцлавського будинку програмного забезпечення.

Чи правда, що програмісти — це, як правило, розумні інтроверти?

Якщо Ви питаєте про фріка, що потопає у цифровому світі, який не має контакту з реальністю, тоді відповідь: «Ні, це стереотип». Багато ІТ-фахівців мають активне хобі, від занять спортом: біг, сходження на вершини гір, до дзюдо, а точніше, заняття, абсолютно не зв'язані з комп'ютером. Можливо, враження про те, що айтішники замкнуті, складається у людей, які не пов'язані з ІТ-індустрією, а комп'ютери та те, що ховається за ними, є для них так званою «чорною магією».

Існує думка, що комп'ютерні вчені сьогодні є королями ринку праці: вони багато заробляють, диктують умови та мають великий попит.

Беата Оцкевіч: Факт, що попит на ІТ-спеціалістів великий та постійно зростає. Експерти, які мають досвід, дійсно можуть розраховувати на високі доходи, але ситуація виглядає інакше на початку кар'єри.

У молодого комп'ютерного фахівця є багато цікавих шляхів, але спочатку він повинен перевірити знання на практиці, та отримати досвід.

Факт чи міф: у даній сфері можна знайти тільки чоловіків?

Так, може бути, 30 років тому, у випадку з ІТ це була реальність. Але, на сьогодні, це вже не «чоловіча індустрія», хоча поки відсоток чоловіків куди більше, ніж жінок. Фонд «Морква», що підтримує жінок в ІТ-індустрії, опублікував у травні цікавий звіт. Він показує, що у проектних групах, до яких відносяться жінки, у середньому в три рази більше чоловіків. Це, підтверджує оцінки, згідно з якими 25-30% жінок сьогодні працюють в ІТ-індустрії. Але вже у цьому навчальному році, ІТ-дослідження у Польщі обрало 11 000 жінок, що на 11,6% більше, ніж у минулому році.

Чи потрібно обов'язково здобути вищу освіту у напрямку ІТ-досліджень для роботи в індустрії?

Перш за все, стане у пригоді талант та вміння розраховувати. І хоча диплом про завершення ІТ-досліджень не матиме вирішального значення, варто визнати, що без вищої освіти у десятки разів складніше розібратися зі специфікою дії у кожному з напрямків ІТ-індустрії. Для ІТ-фахівців є три ключові особливості: логічне мислення, здатність обробляти верхні дані в інформації та пристрасть до вирішення проблем. Сьогодні розробники створюють додатки, які використовуються у банках, на транспорті, в індустрії туризму або у магазинах. Крім знань напряму ІТ-технологій, потрібно мати базові поняття психології, маркетингу, торгівлі та інших сфер діяльності, а цього можна навчитися при систематичному навчанні у ВНЗ.

Бажаючи придбати якісний диплом у напрямку IT-технологій, фахівці UP-STUDY рекомендують віддати перевагу одному з наступних університетів:

  • Університет бізнесу Хендльова;
  • Університет Банкова у Вроцлаві;

  • Академія суспільних наук;

  • Вроцлавська Політехніка.

Отже, сфера ІТ динамічно розвивається та вимагає кваліфікованих фахівців. Поряд зі зростанням її популярності, ростуть і різні міфи, що оточують її, які створюються людьми, котрі не особливо розуміють у цьому напрямку. Ми сподіваємося, що частину з них вдалося розвіяти, та тепер, у Вас складеться більш об'єктивна думка про людей, залучених у цій індустрії, які, своєю роботою забезпечують комфортний побут та зручний доступ до багатьох комунікацій.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний курс польської мови

Пропозиція 900 грн/місяць

Вступайте на осінь 2021 та отримуйте курс польської мови на 50-100 годин безкоштовно

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини