Поновлення статусу UKR в Польщі

7901
Facebook Twitter
Поновлення статусу UKR в Польщі

Що робити, якщо я уже був в Польщі на підставі "Закону про захист", але потім виїхав до України більше, ніж на 30 днів і втратив свій статус?

Нагадаємо, що Українці, які виїхали до Польщі після 24 лютого та оформляли тимчасовий захист та отримали PESEL UKR, мають право легально жити, навчатися та працювати в Польщі. Однак, після повернення назад до України більше як на 30 днів статус захисту та всі пільги автоматично зникають. За повторного повернення в Польщу всі Українці, які виїхали і втратили "захист", будуть надалі у статусі "туристів", тобто старий добрий "безвіз" на 90 днів перебування в ЄС, а далі треба повертатися назад до України або виїжджати за межі Шенгену на 91 день. Це означає, що Ви зобов’язані покинути країну за правилами безвізу – не пізніше ніж через 90 днів після прибуття до Польщі.

Разом з тим, номер PESEL UKR, який видають разом з оформленим статусом та який гарантує всі пільги по "Закону про захист", все одно залишається закріпленим за людиною, але замороженим. Це означає, що заново подаватися на статус тимчасового захисту під час повернення НЕ потрібно. Достатньо просто відновити документ.

Як відновити статус? Це просто: для відновлення PESEL UKR необхідно прийти до найближчого до Вас територіально Муніципалітету або Міської адміністрації, (польською це "Urząd Miejski"), просто загугліть "Urząd Miejski" і подивіться на мапі, який з них найближчий до Вашої адреси проживання. В муніципалітеті потрібно буде заповнити спеціальну заяву на оновлення, де треба вказати причини від'їзду та повернення. З собою необхідно мати всі документи, що були видані під час оформлення статусу тимчасового захисту, а також закордонний паспорт.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 50% на вступ до Польщі 2024 + Курс при ВНЗ

Акція 499 євро 250 євро

Вступайте на осінь 2024 та отримуйте знижку 50% на пакет "Все включено", гарантоване зарахування, підбір житла і курс польської у ВНЗ

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини