Вітаємо на оновленому сайті компанії UP-STUDY. Тепер він став ще зручнішим.

ПМЖ у Польщі для Студентів. Як і де подати документи та отримати Карту Побиту

229
Facebook Twitter
ПМЖ у Польщі для Студентів. Як і де подати документи та отримати Карту Побиту

Карта тимчасового перебування "Karta czasowego pobytu" (або "Карта побиту" або ПМЖ) – це документ, який підтверджує легальність Вашого перебування на території республіки Польща та надає ширший обсяг можливостей, ніж віза.

Всі українські студенти після закінчення терміну дії візи подаються на Карту побиту, так як це вимагають роботодавці або фірми, які будуть надавати практику. Із картою Ви отримуєте:

 • Можливість офіційного працевлаштування (більшість компаній беруть на роботу виключно при наявності Карти побиту).
 • Перебування в Польщі безперервно протягом 5-ти років з Картами тимчасового побиту, дає право на отримання Карти сталого побиту (видається на 10 років) та подальшої легалізації аж до отримання громадянства.
 • Можливість оформлення на себе автотранспорту
 • Відкриття фірми і ведення бізнесу (без карти побиту відкриття ФОП на території Польщі є не можливим)
 • Безперешкодне пересування по країнах зони Шенген
 • Власники Карти Побиту можуть подавати документи для оформлення візи в консульства США і Великобританії. В Польщі відсоток відмов у візі для цих країн сягає не більше 5%.

Процедура відкриття карти побиту:

Крок 1. Записатися на подачу документів, отримавши номерок у живій черзі, прийшовши в Уженд з самого ранку, або записатися онлайн на зручний для Вас час (запис можна зробити завчасно).

 • для Варшави:https://kolejka-wsc.mazowieckie.pl/rezerwacje/pol/login
 • для Вроцлава: https://rezerwacje.duw.pl/reservations/pol/login
 • для Познані:http://rejestracjapoznan.poznan.uw.gov.pl/
 • для Щецина: http://rezerwacja.zuw.szczecin.pl/zuw/public/
 • для Ольштина: https://www.uw.olsztyn.pl/rezerwacje_cudzoziemcy/index2.html

Крок 2. Підготувати необхідні документи по списку 

Крок 3. У зазначений день та час прибути до Уженду Воєводського "Urząd Wojewódzki" (далі "Уженд") і очікувати на свій електронний номер запису на екрані у залі очікування

Крок 4. Подати документи працівнику Уженду

Крок 5. У період від 2 тижнів до кількох місяців перевіряти пошту за місцем проживання     

Крок 6. Чекати лист на домашню адресу від Уженду (а саме свого Воєво) із Децизією (рішенням), щодо видачі Карти побиту. УВАГА Коли Вам на домашню адресу прийде Децизія, ні в якому разі НЕ згубіть її, вона так само потрібна для всіх установ і роботодавців як і сам пластик Карти побиту. Разом із Децизією Вас попросять оплатити виготовлення пластику Карти побиту.

Крок 7. Оплатити пластик Карти побиту у касі Уженду і залишити квитанцію про оплату знову взявши відповідний номерок на «Załączniki». Вартість 25 злотих. Не забудьте вказати на листку у файлі із квитанцією ім'я свого Воєводи для якого Ви залишаєте документи, а також номер справи і на всякий випадок Ваш польський номер телефону. Також, зробіть на всякий випадок собі копію або фото квитанції про оплату.

Крок 8. Коли Ви дізнаєтеся, що карта готов, Вам варто записатися онлайн для її отримання або завчасно з самого ранку стати у чергу за номерком. Карту побиту можна забрати із Закордонним паспортом і Децизією, але ми рекомендуємо взяти всю папку із Вашими документами, про яку мова йшла вище.

Необхідні документи:

 1. 3 екземпляри заповненої анкети "Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy" (бланки можна взяти на сайті Уженду)
 2. 4 фотографії 3,5х4,5 cm зроблені не пізніше 6-ти місяців до дня подачі документів 
 3. Засвідчення (Zaświadczenie) з університету, що підтверджує факт, що Ви дійсно є студентом Польського ВНЗ. Видане НЕ пізніше ніж 1 місяць тому.
 4. Засвідчення (Zaświadczenie) про оплату за навчання (мінімум за 1 семестр). Видане НЕ пізніше ніж 1 місяць тому.
 5. Медичне страхування з перекладом на польську мову (можна перекласти і завірити у нотаріуса в Україні, можна у Польщі у присяжного перекладача)
 6. Підтвердження оплати за Карту побиту (чек) — 340 злотих. Оплатити можна в тому ж відділі зі справ іноземців у день подачі документів, поки очікуєте своєї черги.
 7. Оригінал і ксерокопія Договору про оренду житла
 8. Довідку із банку про наявність достатньої кількості коштів на рахунку Студента. Видана НЕ пізніше ніж 1 місяць тому

На який термін відкривається Карта побиту?

Стандартно перша Карта побиту відкривається терміном на 15 місяців (за мінусом часу витраченого на її виготовлення). Наступна терміном до 3 років. 

Адреси Ужендів Воєводських (Urzęd Wojewódzki) у Варшаві та Вроцлаві, куди заносити документи на Карту Побиту:

 • ВАРШАВА: ul. Marszałkowska 3/5
 • ВРОЦЛАВ: plac Powstańców Warszawy 1

ВАЖЛИВО! Усі Студенти UP-STUDY отримують детальну консультацію стосовно процедури отримання Карти Побиту у Польщі по приїзду на навчання, у будь-який час наші клієнти можуть звернутися до контактного менеджера і з'ясувати усі питання, які пов'язані з перебуванням студента у Польщі. Піклування про деталі - наш пріоритет!


Акція, що може Вас зацікавити

Дистанційна онлайн подача документів

Акція 499 євро 5000 грн

На період дії карантину в Україні запроваджено дистанційну подачу документів до ВУЗів Польщі.

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини