Переваги досягнення ступеня бакалавра у Польщі

4122
Facebook Twitter
Переваги досягнення ступеня бакалавра у Польщі

У цій статті ми розглянемо детальніше особливості навчання на бакалавраті в університетах РП, а також переваги європейського диплома.

Після отримання шкільного атестата, перед учнями постає питання: «Що ж робити далі: йти на професійні курси та приступати до роботи, або здобувати вищу освіту?». Велика частина українців та молодих людей інших країн все ж схиляються до другого варіанту, оскільки тільки повна вища освіта дозволить досягти висот та реалізувати трудовий потенціал. Що потрібно знати про навчання у ВНЗ? По-перше, те, що є три цикли досліджень, закінчення кожного з яких вимагає написання наукової праці та складання іспитів, після чого присвоюється кваліфікаційний ступінь. В Україні, як і у Республіці Польща, якій віддають перевагу більшість українців, котрі хочуть навчатися за кордоном, написання роботи та підготовка до іспиту вимагають багато часу та наполегливості. З іншого боку, польський диплом дає можливість великих маневрів на науковому та професійному шляху, тому наші земляки їдуть до Польщі для отримання ступеня бакалавра. Розглянемо детальніше особливості навчання на бакалавраті в університетах РП, а також переваги європейського диплома.

Структура вищої освіти Польщі

Етапи вищої освіти включають перший та другий цикл навчання відповідно, тобто бакалаврат та магістратуру. Також передбачається третій цинк — докторантура, але вона більш потрібна тим, хто займається науковою/академічною діяльністю. Перший цикл у Польщі закінчується після 3 років навчання, передбачає присвоєння звання бакалавра (або після 3.5 років з отриманням ступеня інженера). Передбачається, що за цей час ВНЗ проводить підготовку студента до виконання професійних завдань, водночас дворічне навчання другого циклу (магістратура) має поглибити його знання з конкретної області та визначити тих, хто зацікавлений у розвитку наукової кар'єри. Проте, це стандартний шлях, який доступний, але не являється обов'язковим.

Три роки навчання в обраній сфері та ступінь бакалавра, отримана у будь-якому з обраних університетів Польщі, відкривають двері до багатьох компаній, та надають різні можливості.

Вони дають не лише можливість працювати за професією, а й шанс почати навчання в іншій області, та в іншому університеті, перешкод для зміни ВНЗ немає. Правда, умовою вступу до іншої установи є успішне проходження набору. У цьому випадку враховується факт отримання диплома бакалавра та оцінки, отримані у ході захисту, а також середній бал за результатами досліджень та, нарешті, порядок подачі заявок. Кандидати додатково запрошуються взяти участь у співбесіді. Під час співбесіди, серед іншого, зазвичай використовується загальний рівень знань та вміння аргументувати тези, сформульовані раніше у дисертації бакалавра.

Навчання у Вроцлавському Університеті Бізнесу та WSB

Фахівці UP-STUDY підкреслюють, що серед українців великий попит мають столичні ВНЗ Польщі, а також ті, які знаходяться на Заході. Великий відсоток іноземців можна знайти у Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu та Wyższa Szkoła Bankowe, найбільшої групи недержавних вищих навчальних закладів, що працюють у Польщі. ВНЗ пропонують своїм студентам можливість вибрати перший цикл навчання (бакалаврат) у багатьох привабливих областях. Намагаючись задовольнити вимоги професійно активних людей, освіту було організовано таким чином, щоб полегшити примирення з роботою. Вибираючи заняття першого циклу у зазначених структурах, студенти впевнені, що отримані ними знання матимуть практичний та корисний вимір в їх професійній діяльності. Рівень занять, а також організація студентського життя оцінені не тільки серед роботодавців, які наймають випускників університетів, а й, перш за все, серед студентів, тому що запропоновані університети найбільш часто обираються молодими людьми, охочими вчитися в польських непублічних ВНЗ.

Підсумовуючи, підкреслимо, що іноземці вибирають навчання у Польщі на бакалавраті з багатьох причин. Завдяки прийняттю країною Болонської декларації, яка передбачає створення єдиного європейського освітнього простору, місцеві університети відповідають всім вимогам, необхідним для навчання студентів з-за кордону. Впровадження трирівневої системи навчання, створеної за зразком західноєвропейських освітніх систем, дає практично необмежені можливості для міжнародного обміну та безперервної освіти за межами країни, багато з яких успішно використовуються. Справедлива плата у більшості ВНЗ, як для досягнення ступеня бакалавра, так і магістра, а також низькі побутові витрати, роблять РП популярною серед іноземних кандидатів на навчання.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Освіта в Польщі. Перспективи у ЄС"

Пропозиція

Дізнайтеся від випускників польських ВНЗ про перспективи після закінчення навчання

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини