Куди звертатися за допомогою у стінах ВНЗ?

85
Facebook Twitter
Куди звертатися за допомогою у стінах ВНЗ?

Куди звертатися у разі потреби віддати або отримати документи, чи дані під час навчання в одному з обраних університетів Польщі? Про це Ви дізнаєтеся зі статті.

Після років, проведених у школі, молоді люди звикли до того, що більшість адміністративних питань зводяться до того, щоб надати документи викладачеві або зазначеній особі. В установі вищої освіти організаційна структура більш обширна, це означає, що потрібно більше часу, щоб розв’язати проблему. Куди звертатися у разі потреби віддати або отримати документи, чи дані під час навчання в одному з обраних університетів Польщі? Про це Ви дізнаєтеся зі статті.

Де шукати допомоги під час навчання у польському університеті?

Під час навчання у будь-якому із закладів освіти Республіки Польща виникає багато питань при організації процесу отримання знать. На веб-сайті інституту, де проходять дослідження, повинна бути вкладка «Організаційна структура». Там можна знайти список людей та посади, які вони займають, якщо виникло питання, пов'язане з дисциплінами. Проблема у тому, що обсяг їх обов'язків не очевидний для нових студентів. У чому різниця між заступником директора із загальних, наукових та дидактичних питань? Якщо Ви вчитеся не стаціонарно, чи потрібно все вирішувати з завідувачем заочного навчання? Вгадування може бути неефективним, тому перший крок, який слід зробити, щоб знайти допомогу, це поставити питання. Є кілька місць, куди можна звернутися. Першим варіантом є кабінет декана, але не всі питання можуть бути вирішені негайно та краще не сприймати це як інформаційний пункт. Спочатку варто поговорити з колегами зі старших курсів — це люди, які, ймовірно, повинні стикатися зі схожими проблемами, тому знають, куди йти та що робити, інколи вони можуть дати докладні інструкції.

Інший варіант — звернутися до секретаріату, адже компетентні співробітники цього підрозділу повинні добре знати, хто та чим займається в інституті, та відповідно скоординують Вас. Можна поставити питання викладачеві, оскільки польські академічні вчителі відкриті для контактів.

До кого звернутися, щоб врегулювати навчальні справи?

Декан — це особа, через яку приймаються остаточні рішення. Однак, з ним складно зв'язуватися безпосередньо. Найчастіше Ви будете представляти важливі документи, заявки та інші дані різним посередникам. Значна частина питань, пов'язаних з навчанням вирішується через офіс секретаря. Предмети вищого калібру зажадають схвалення та консультації із заступниками декана. Після отримання дозволів та підписів від такої особи, може знадобитися представити документи до деканату.

Де ще можуть шукати відповідей студенти з України, які навчаються у польських ВНЗ?

Українці, які перебувають у Польщі на навчанні, якщо вони вступали з компанією UP-STUDY, можуть звернутися за підтримкою до служби UP-SUPPORT. Її кваліфіковані фахівці допоможуть, як у випадку з навчальними, так і побутовими питаннями. Загубилися у місті, не знаєте, як використовувати поліс страхування, втратили документи — на ці та ряд інших питань можна отримати відповіді та вийти з ситуації без шкоди.

Підсумовуючи, зауважимо, що деякі університети у Польщі впровадили офіси обслуговування студентів, які взяли на себе обов'язки деканату. Під час навчання частина питань пов'язана з дослідженнями, тому потрібно звертатися до секретаріату, на кафедру факультету, до викладача, або шукати відповідь в електронній системі ВНЗ.

Якщо не вдалося отримати інформацію, пам'ятайте, що студенти, які вступали з центром польської освіти UP-STUDY, мають можливість шукати підтримку у службі UP-SUPPORT.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини