Як отримати ПМП в Польщі?

5650
Facebook Twitter
Як отримати ПМП в Польщі?

Дана стаття буде цікава всім громадянам України, які з тих чи інших причин хочуть придбати постійне місце проживання в Польщі через те, що будуть розглянуті всі особливості такого оформлення.

Якщо у Вас з'явилося бажання та підстави змінити місце проживання, то одним днем ​​це питання не вирішити, адже для документів, які дозволять проживати на законних підставах в іншій державі потрібні певні терміни проживання, на території тієї країни. Республіка Польща, на відміну від інших держав Європи, які тільки посилюють імміграційний процес для жителів України, в останні кілька років навпаки полегшує та спрощує процедуру оформлення ПНП (карту побиту) та ПМЖ (картка стала побиту). І, хоча з юридичної точки зору ПМП і Karta Stałego Pobytu відрізняються, адже перше є винятковими правами, які набуває іноземець, а друге — документальним підтвердженням цих прав, по суті їх можна ототожнювати. Дана стаття буде цікава всім громадянам України, які з тих чи інших причин хочуть придбати постійне місце проживання в Польщі через те, що будуть розглянуті всі особливості такого оформлення, визначені категорії громадян, які можуть претендувати на Карту та інші важливі деталі.

Хто може отримати постійне місце проживання в Республіці Польща?

Польський уряд стабільно переглядає закони, які стосуються іноземців та їх легального перебування на території держави, адже кожен іноземний громадянин зможе реалізувати себе у Польщі як на робочих місцях, так і у навчальних закладах, та, таким чином внесе свою частку у розвиток економіки. У змінах «Закону про іноземців», чітко визначено, хто саме має можливість та підстави оформляти ПМП:— громадяни країн СНД, які є власниками Карти Поляка, та планують переїхати до РП;— діти поляків, або тих осіб, які вже мають Karta Stałego Pobytu;— особи, які за походженням є поляками, мають документальне підтвердження та мають намір жити в польських містах;— чоловік/дружина польського громадянина, які проживали на цій території понад два роки по ПНП, та знаходяться в шлюбі від трьох років;

— особа іноземного походження, яка проживала в РП останні 5 років на підставі ПНП. Тут є нюанси, якщо це стосується студентів, які навчаються в середніх та вищих навчальних закладах, які оформили, практично, відразу посвідку на проживання, то термін їх навчання буде зараховуватися, як 50% від необхідного терміну. Тобто, провчившись 5 років, у Вас буде зараховано 2.5 року з 3-х для отримання ПМП;— особистості, які отримали офіційний статус біженця в РП.З викладеного переліку можна зробити висновок, що не так багато підстав для отримання Карти Побиту, але все ж вони можуть задовольнити попит українців.

Які переваги даного документа?

Не маючи ряду переваг, ніхто б не поривався оформляти такий тип документа, бо це трудомісткий процес, який вимагає ґрунтовної підготовки великого пакета даних, тому виділимо такі позитивні сторони:— постійне законодавчо підтверджене перебування на польській території;— офіційне працевлаштування без додаткових дозволів;— перетин кордонів з країнами Шенгенського договору без обмежень, з метою туризму;— отримання безкоштовних медичних послуг;— можливість оформлення кредиту;— крім відсутності можливості брати участь у виборах, права, рівні польським громадянам.

Отже, оформлення Карти сталего Побиту — це досить об'ємний процес, але, зважаючи на всі переваги, які він надає, ним варто займатися. Як з метою трудової діяльності, так і маючи охоту жити та розвиватися в європейській державі — Польща підходить українцям більше інших країн, адже вона близька не лише в культурному плані, а й за менталітетом та мовною схожістю. Фахівці UP-STUDY підкреслюють, що завдяки територіальній близькості наших держав, якщо у Вас залишаться родичі та друзі в Україні, їх можна безперешкодно відвідувати, або навіть допомогти з переїздом в РП.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка на вступ для 10 класників

Акція 499 євро 4000 грн

Пакет "Все Включено" зі спеціальною знижкою для учнів 10 класу

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини