Гуртожиток чи квартира: де оселитися під час навчання?

485
Facebook Twitter
Гуртожиток чи квартира: де оселитися під час навчання?

Стаття стане у пригоді як абітурієнтам, так і студентам, які стикнулися з вирішенням питання щодо оренди житла в Польщі. Квартира чи гуртожиток? - основне питання, яке задають собі студенти при пошуку житла в Польщі на період навчання.

Левова частка студентів вважає, що проживання у квартирі дарує більше комфорту на відміну від проживання в гуртожиток, але кожен із варіантів має як ряд переваг, так і ряд недоліків. Кожен із нас відрізняється і ставить перед собою різні вимоги до проживання, тому стовідсотково стверджувати цього не можна. У будь-якому випадку орендуючи житло в Польщі можна натрапити, як на квартиру, так і на кімнату в гуртожитку у неналежному стані, без ремонту та зі старими меблями, так і квартиру чи кімнату в гуртожитку з хорошим ремонтом та новими меблями.

Переваги та недоліки проживання в гуртожитку

Однією з найбільших переваг проживання в гуртожитку є вартість оренди та близькість розташування до обраного університету. Часто гуртожитки розташовані недалеко від університетських корпусів, або ж на території кампусів, а тому Вам не доведеться витрачати час та кошти на доїзд до університету. Студентам, які проживають в гуртожитку легше заводити друзів, такі студенти вчаться відкритості, здатності до змін та готовності йти на компроміси. Якщо у студента виникають питання по навчанню, то він завжди може звернутися за допомогою до своїх однолітків, які також проживають гуртожитку.

Не дивлячись на те, що студентське життя в гуртожитку цікаве воно потребує виконання чітких правил, які часто студенти сприймають, як обмеження у свободі. Якщо Ви любителі тиші та потребуєте хвилини на самоті, то таке проживання Вам не сподобається, адже Ви завжди будете перебувати у натовпі, де прийдеться миритися зі звичками та поведінкою один одного. Ще одним недоліком поживання в гуртожитку є те, що часто через внутрішні правила гуртожитку забороняється використовувати невелику побутову техніку (наприклад, чайник, мікрохвильову піч, або мультиварку), що фактично обмежує звичне життя студента. Також у більшості гуртожитків немає холодильників, тому таку “розкіш” Ви змушені будите шукати самостійно.

В Польщі гуртожитки йдуть 2-х типів: коридорного та секційного. Гуртожиток коридорного типу — складається із жилих кімнат, які мають вихід до загального коридору, кухні, санвузла та душової. Секційний тип гуртожитку, на відміну від коридорного, складається від двох до п’яти кімнат, зі своїм санвузлом, душовою та кухнею. І саме такий секційний тип проживання в гуртожитку є для студента найкомфортнішим в порівнянні з поселенням у гуртожиток коридорного типу. Не зважаючи на те, який тип гуртожитку, Ви оберете, потрібно пам’ятати, що забуті на кухні речі можуть стати спільним, або ж їх можуть у Вас “позичити”.

Переваги та недоліки проживання у квартирі

Комфорт проживання та особистий простір, який дає можливість спокійно навчатися без зайвих перешкод та спокус — є одними із головних переваг проживання на квартирі. Ще однією перевагою проживання у квартирі є те, що немає жодного контролю та обмеження у свободі, в порівнянні з гуртожитком, де студенти проживають за внутрішнім розпорядком гуртожитку. Зустріч із власником квартири відбувається раз на місяць, але в тому випадку, якщо Ви проживаєте у квартирі без господаря. Додаткового комфорту додає також і те, що у квартирі Ви сам собі “господар” і самостійно можете встановлювати свої правила та обмеження.

Головний недолік оренди квартири — це вартість проживання, яка є трішки вищою в порівнянні з гуртожитком. Потрібно враховувати, що крім плати за оренду, Ви додатково будете сплачувати комунальні послуги: вивезення відходів, плата за споживання води, електроенергії, газу, додаткових медіа інтернету та інше. Так, у Варшаві вартість оренди однокімнатної квартири “кавалерки” стартує від 2000 злотих на місяць, а у Вроцлаві від 1500 злотих на місяць, але ця ціна вказана без врахування оплати щомісячних комунальних платежів.

Вартість квартири дуже часто залежить від місця розташування та власних вимог орендаря до квартири. Тому часто студенти орендують квартиру разом із друзями та живуть по двох у кімнаті, або ж проживають у квартирі з власником, що дозволяє зекономити на оплаті оренди квартири.

Наші фахівці центру польської освіти UP-STUDY завжди допоможуть студентам, які вступають з нашою компанією, з пошуком житла в Польщі. Такі студенти можуть розраховувати на підбір житла за доступними цінами, нижче польського ринку нерухомості, причому абсолютно безкоштовно.

Загалом, який вид оренди Ви б не обрали, потрібно враховувати всі переваги та недоліки, і лише тоді приймати кінцеве рішення.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ 2023 + курс польської

Акція 499 євро 0 грн

Абітурієнти 2023 отримують безкоштовно: вступні послуги, курс польської та супровід у Польщі

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини