Гуманітарні факультети у польських університетах. Наскільки перспективний цей напрямок?

4573
Facebook Twitter
Гуманітарні факультети у польських університетах. Наскільки перспективний цей напрямок?

У даній статті ми розглянемо найбільш перспективні ті польські університети з факультетом гуманітарних наук та інші, які надають можливість отримати необхідну спеціальність.

В останні десятки років, молоді люди чомусь стали сприймати гуманітарні професії, як низькооплачуване ремесло, яке вимагає тільки вміння мислити по-філософськи та передбачає наявність лінгвістичних здібностей. Звичайно, це частково правда, та є спеціальності, які більш спрямовані на реалізацію трудового потенціалу у соціальній сфері, але це лише мала частина програм, що існують на факультетах гуманітарних наук або інших факультетах, що мають курси гуманітарної спрямованості. Бажаючи отримати якісний європейський диплом у цьому напрямку, українські абітурієнти віддають перевагу університетам Республіки Польща. У даній статті ми розглянемо найбільш перспективні ті польські університети з факультетом гуманітарних наук та інші, які надають можливість отримати необхідну спеціальність.

Особливості гуманітарного напрямку та популярні професії

Для кращого розуміння суті самого напрямку, що є наукою, яка спеціалізується на людині/людях та її/їх життєдіяльності, варто розглянути, які науки він включає. Основні складові: часткова взаємодія з соціальними науками, лінгвістика, етнографія, культурознавство, філософія, мистецтвознавство, релігієзнавство, антропологія, психологія, історія, когнітивістика. Фахівці даного профілю, у першу чергу навчаються самовираженню, гармонії та розумінню себе, інших людей у процесі взаємодії з ними, інших культур, епох, цілей та місії людства у цілому, а також самого ходу історії.

На сьогодні, найпопулярнішими та високооплачуваними професіями цього напрямку є:

— журналіст;

— синхроніст та перекладач;

— адвокат;

— лікар;

— психолог;

— менеджер вищої ланки.

Польські університети з гуманітарними спеціальностями

Крім профільних університетів, є й ті, які мають як факультет, так і гуманітарні спеціальності. Розглянемо найперспективніші ВНЗ:

1. Академія фінансів та бізнесу Вістула у Варшаві. Наприклад, навчання на журналіста обійдеться у 1200 євро за рік. Інші спеціальності даного напрямку будуть обходитися не більш ніж 1450 євро за рік.

2. Академія суспільних наук у Варшаві, Лодзі та Кракові надає великий вибір потрібних спеціальностей та має більш ніж справедливу річну плату, яка залежить від локації та обраного курсу.

3. Університет Психології та гуманітарних наук у Варшаві, який має підрозділ у Познані. Профільний ВНЗ, що дозволяє вчитися як польською, так і англійською мовою, річна плата знаходиться у діапазоні 1845-4400 євро за рік.

Фахівці UP-STUDY підкреслюють, що не обов'язково вибирати університет даного профілю, адже багато бізнес-ВНЗ мають потрібні гуманітарні спеціальності, які викладають на високому рівні.До слова, студенти, котрі навчаються в Польщі на факультетах гуманітарних наук, отримавши базові знання професій, які також передбачають вміння спілкуватися та доносити інформацію, нерідко знаходять собі підробіток в якості репетитора, менеджера з продажу, оператора колл-центрів та суміжних професій, котрі допомагають набути практичних знань професії.

Підсумовуючи, зауважимо, що цей напрямок не є синонімом низьких заробітних плат та соціальної роботи. Все залежить від обраної спеціальності, а також країни реалізації потенціалу, а ми нагадаємо, що з якісним європейським дипломом можна працевлаштуватися у будь-якій індустріально розвинутій державі. Але, якщо з яких-небудь причин Ви не відчуваєте, що це підходить конкретно Вам, можна завжди вибрати один з напрямків бізнесу.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини