Державні університети України або ВНЗ Польщі. Що вибрати?

5490
Facebook Twitter
Державні університети України або ВНЗ Польщі. Що вибрати?

Ця стаття стане у пригоді абітурієнтам з України, які розриваються між вибором вітчизняних державних ВНЗ та освітніх структур Польщі, оскільки ми висвітлимо доцільність та наслідки кожного з прийнятих рішень.

Сфера вищої освіти в Україні вже давно почала впроваджувати в себе Болонський процес та інші передові методики, запозичені у європейських країн. На жаль, перетворення вітчизняного навчання постійно гальмується через різні фактори, серед яких: економічна та політична ситуації у країні, небажання самих ВНЗ змінюватися, присутність корупції та інші. Зважаючи на це, розуміючи малу кількість перспектив після здобуття освіти в українських провінційних містах, багато абітурієнтів віддають перевагу навчанню у столиці або взагалі в інших країнах. Найбільш частим вибором стають університети Республіки Польща. Ця стаття стане у пригоді абітурієнтам з України, які розриваються між вибором вітчизняних державних ВНЗ та освітніх структур Польщі, оскільки ми висвітлимо доцільність та наслідки кожного з прийнятих рішень.

Як відбувається навчання у державних університетах України?

Бажаючи вступити на бюджетне відділення необхідно надати високі результати, отримані під час проходження зовнішнього національного оцінювання. Також, деякі структури вищої освіти вимагають складання профільних іспитів. Зараховуються на пільгових підставах кандидати з найвищими результатами. Стипендії, які передбачені у вітчизняних ВНЗ навряд чи здатні покрити хоч половину місячних витрат студентів, тому забезпечення повністю лягає на плечі батьків. Не варто розраховувати й на повторення практики європейських студентів з приводу поєднання роботи з навчанням. В Україні немає таких роботодавців, які б платили хорошу заробітну плату при гнучкому графіку, по кілька годин на день. У цьому випадку буде страждати навчання або підробіток буде приносити невиправданий низький дохід. Що стосується якості та витрат на навчання, це окрема тема.

Викладачі, навіть маючи у своєму розпорядженні необхіднф знання та навички передають їх неохоче та не повною мірою. Це безпосередньо пов'язано з витратами на навчання, адже, враховуючи, що більшість студентів, для того щоб скласти іспити дають хабарі, оскільки не мають у своєму розпорядженні знання або викладач ставиться упереджено, витрати за рік навчання, не поступаються платному європейському навчанню. Якість освіти, на думку експертів, залишає бажати кращого, адже інформація, яку передають викладачі, є, найчастіше, застарілою та не відповідає потребам ринку праці.

Вступ та навчання у польських установах освіти

Абітурієнти мають можливість вибрати мову навчання (польська чи англійська), а також вступати без урахування результатів ЗНО та складання іспитів. Державні університети Польщі, при наявності Карти Поляка, дозволяють брати участь у конкурсі на бюджетне відділення. Завжди є можливість, попри форму власності вищого навчального закладу, претендувати на стипендію, завоювати грант або отримати індивідуальну знижку як від установи освіти, так і від компанії посередника.

Наприклад, абітурієнти, які вступають з центром польської освіти UP-STUDY, завжди мають можливість взяти участь в акціях, які допомагають заощадити на оплаті навчання, безкоштовно вивчити мову або інших додаткових пропозиціях. Якісний польський диплом котується в усіх індустріально розвинених державах.

Іноземцям доцільніше вибирати приватні структури, з огляду на це, фахівці UP-STUDY рекомендують придивитися до:

1. Вроцлавського університету бізнесу.

2. Академії фінансів та бізнесу Вістула.

3. Вроцлавського університету банківської справи.

4. Академії суспільних наук у Варшаві.

Отже, навчання в університетах Польщі має багато переваг та перспектив для іноземних абітурієнтів. Поки цього не можна сказати про вітчизняні ВНЗ. Знадобитися ще багато реформ та часу, щоб навчання в Україні відповідало стандартам Європи. А поки, все частіше вітчизняні кандидати на навчання стають студентами польських університетів, прийнявши, вірне та виважене рішення на користь європейської освіти.

Акція, що може Вас зацікавити

Онлайн-презентація "Освіта в Польщі. Перспективи у ЄС"

Пропозиція

Дізнайтеся від випускників польських ВНЗ про перспективи після закінчення навчання

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини