Чи є дослідження у Польщі безкоштовними?

4159
Facebook Twitter
Чи є дослідження у Польщі безкоштовними?

Це питання, безумовно, ставлять багато випускників середніх шкіл РП, які думають про подальше навчання, а також іноземні абітурієнти, які розглядають університети цієї держави, як найбільш вигідний варіант.

«Чи є дослідження у Республіці Польща безкоштовними?» — це питання, безумовно, ставлять багато випускників середніх шкіл РП, які думають про подальше навчання, а також іноземні абітурієнти, які розглядають університети цієї держави, як найбільш вигідний варіант придбання європейського диплома. У поп-культурі, особливо в американських фільмах, ми бачимо, що за навчання в університеті потрібно багато платити. У Сполучених Штатах, до речі, одна з найдорожчих освіт у світі, та у цьому можна переконатися з наших численних статей про ВНЗ Америки. Однак у Польщі справи йдуть інакше, та студенти можуть розраховувати не тільки на справедливу плату за навчальний рік, а й на безкоштовне навчання. Нижче ми представимо деталі оплати вищої освіти у Польщі.

Безкоштовна державна освіта у РП

У Польщі, державна освіта на всіх науково-кваліфікаційних рівнях безкоштовна — це відноситься до початкової, середньої та вищої освіти. Також, претендувати на бюджетне відділення у держ.ВНЗ можуть нерезиденти країни, які мають польське коріння та документальне підтвердження цьому. Це не означає, однак, що не потрібно буде вносити зборів під час навчання. Вже при реєстрації вступу необхідно буде нести витрати у розмірі декількох десятків доларів. Коли абітурієнти вже переходять у статус студентів виникає потреба оформлення студентського квитка (легітимації) та тут також не обійтися без незначних, але витрат. До всього, потрібно враховувати індекс страхування. Вивчення деяких спеціальностей вимагає спеціальної літератури, придбання якої не обійдеться без матеріальних витрат. Зрештою, необхідно буде витрачати кошти навіть у процесі отримання диплома.

Без сумнівів, існує й платне відділення у публічних ВНЗ. Ось деякі з польських державних ВНЗ, які популярні серед локальних громадян, оскільки просувають останніх на вітчизняний ринок праці: Університет Вроцлава, Варшавський університет, Варшавський технологічний університет, Університет Адама Міцкевича у Познані, Гданський університет, Ягеллонський університет та багато інших установ.

Денне та заочне навчання. Як йдуть справи з витратами?

Описана вище ситуація може застосовуватися як до денного, так і до заочного відділення. Перші — абсолютно безкоштовні. Це означає, що учні не зобов'язані платити за навчання у місяць або семестр. Однак у разі так званого навчання на заочному, студенти несуть витрати на оплату навчального року. Варто зауважити, що перелік предметів у кожній окремій спеціальності не відрізняються у будь-якому випадку (очному та заочному).

Приватні польські установи освіти

Навчання у приватних (непублічних) установах на всіх рівнях освіти теоретично підлягає оплаті. У Польщі знаходиться багато міжнародних інститутів, які стягують плату за навчання у місяць або семестр. Проте варто зауважити, що плата у приватних університетах у 2-3 рази нижче, ніж у державних та існує багато можливостей заощадити, серед яких: промо-акції, знижки, завоювання грантів на оплату певного періоду. Це не єдина перевага, також фахівці UP-STUDY рекомендують звернути увагу на легкий вступ, індивідуальний підхід до всіх студентів та високі шанси працевлаштування на міжнародному ринку праці. Також у непублічних ВНЗ можна розраховувати те, що обладнання буде на більш високому рівні.
Кращі приватні університети Польщі: Вроцлавський університет бізнесу, Академія фінансів та бізнесу Вістула у Варшаві, Університет банківської справи у Вроцлаві, Академія суспільних наук у Варшаві, Кракові, Лодзі.

Отже, як можна побачити, дослідження у Польщі можуть бути безкоштовними або вимагати зовсім невелику кількість коштів. Завжди варто пам'ятати про плюси та мінуси, з якими доведеться зіткнутися, віддаючи перевагу тому чи іншому ВНЗ. До речі, не варто забувати, що як у приватних, так і у державних університетах можна отримати стипендію, знижку, або завоювати грант.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини