Чи беруть хабарі польські викладачі?

5365
Facebook Twitter
Чи беруть хабарі польські викладачі?

В даній статті ми піднімемо тему, яка стосується структури боротьби з корупцією в Польщі. Також, відповімо на питання, чи є хабарництво в польських університетах.

Ні для кого не секрет, що 20 років тому, Республіка Польща займала одну з провідних позицій, в рейтингу держав з високим корупційним показником. Але, після вступу Польщі до Європейського Союзу, ситуація докорінно змінилася. Здійснення низки антикорупційних заходів у сфері фінансів, політики та освіти, допомогло поліпшити економічний стан польської держави та вивести її зі списку найбільш корумпованих країн світу. Тому, в даній статті ми піднімемо тему, яка стосується структури боротьби з корупцією в Польщі. Також, відповімо на питання, чи є хабарництво в польських університетах.

Система боротьби з корупцією в Польщі

Починаючи з 2004 року, в даній країні був проведений комплекс реформ, спрямований на зміну правової системи, запровадження європейських стандартів, які працюють на формування негативного ставлення до хабарів, та на розвиток країни в цілому. Ось основний перелік реформ, які були проведені:1. Формування прозорої системи держзамовлень. Можливість вирішити всі питання з нерухомістю/автомобілем та наданням адміністративних послуг, слідуючи букві закону, за спеціально розробленими системами отримання та надання документів.2. Затвердження закону про свободу економічної діяльності. В результаті цього, різко зменшилася кількість сфер, в 3. Впровадження прямого обов'язку оприлюднення державними чиновниками інформації, про доходи та відомостей про майно.

Через два роки, після того, як Польща стала членом Європейського Союзу, запрацювала незалежна організація — Центральне антикорупційне бюро. Воно взяло на себе функції з розкриття злочинів, пов'язаних з хабарництвом, ухилом від оплати податків та профілактики корупційної поведінки. Також, в боротьбі з корупцією активно допомагають засоби масової інформації, міжнародний рух Transparency International та недержавна організація Фонд Баторія, що здійснює програму «Проти корупції».

Чи можливо здати сесію за гроші в польських університетах?

Польські університети відрізняються від українських ВНЗ високим рівнем викладання та якісною програмою навчання за Болонською системою. Також, однією з переваг навчання та отримання диплома про вищу освіту у ВНЗ Польщі для іноземних студентів є відсутність хабарництва в них. Тому, українська молодь, яка прагне жити за європейськими стандартами без хабарництва, та, яка бажає отримати якісні теоретичні/практичні знання з обраної спеціальності, для побудови подальшої успішної кар'єри, вступає до університетів Польщі. Хабарі в польських ВНЗ оцінюються, як кримінальний злочин, та караються позбавленням волі до 5-8 років. Посередництво в хабарництві є формою співучасті в отриманні або даванні хабара, тому, теж відноситься до злочинів, за які необхідно понести покарання — штраф або умовне позбавлення волі.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновки, що корупційні показники в Польщі різко впали, за час роботи відповідних незалежних організацій. Також, реформи в боротьбі з хабарництвом вплинули на систему освіти в польських університетах. Фахівці UP-STUDY рекомендують українським студентам зупинити свій вибір на здобутті якісної вищої освіти та європейського диплома, що котується в усьому світі, у ВНЗ Польщі без здачі сесії за гроші, а, спираючись на знання, набуті під час навчання.

Акція, що може Вас зацікавити

43 стипендії на 50% знижку на навчання

Пропозиція

Для всіх учасників UP-STUDY. Бронюйте за собою місце у конкурсі прямо зараз

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини