Безвізовий режим і навчання в Польщі. Розповідає експерт UP-STUDY
Стаття буде корисною та пізнавальною для всіх українських абітурієнтів, а також їх батьків, адже ми розглянемо всі тонкощі оформлення візи D, а також особливості режиму «без візи».
Рішення щодо лібералізації Європейським Союзом безвізового режиму України з тридцятьма іноземними державами, внесло корективи в перетин кордону з метою короткострокових візитів, але не тривалого перебування за межами рідної країни. І, хоча переваги цього нововведення видно, практично, для всіх громадян України, студенти, які прийняли рішення здобувати освіту у вищих навчальних закладах Республіки Польща, в будь-якому випадку, зобов'язані оформляти національну довгострокову візу категорії D. Ця обставина викликана тим, що за умовами безвізового режиму можна знаходитисяьв будь-який з Європейських країн не більше 90 днів, в півріччі, а навчання займає значно більше часу. Стаття буде корисною та пізнавальною для всіх українських абітурієнтів, а також їх батьків, адже ми розглянемо всі тонкощі оформлення візи D, а також особливості режиму «без візи».
Що являє собою безвіз для українців?
Дана домовленість дозволяє українським громадянам проходити безперешкодно прикордонний контроль, та перетинати кордон з країнами-учасницями Європейського Союзу (виключені тільки Великобританія та Ірландія), а також з державами Шенгенської четвірки, серед яких Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн та Швейцарія. Так, необхідно дотримуватися деяких умов, але, в загальному, процес досить простий. Подорож в ці країни має мати наступний характер: туристичний, короткостроковий навчальний, нетривалі відрядження, візити. Термін перебування обмежується трьома місяцями в півріччі, та розраховується за допомогою «шенгенського калькулятора». Обов'язковою є наявність біометричного паспорта, підтвердження мети подорожі, страховки, достатність коштів та квиток у зворотну сторону. Категорично забороняється проживати на території іноземної держави, навчатися для отримання науково-кваліфікованого ступеня, працевлаштовуватись.
Особливості оформлення національної візи
Саме тому, що терміни перебування по безвізу не збігаються з часом, який необхідний присвятити навчанню, а також те, що вчитися на бакалавра та магістра, виїхавши за новим режимом, просто — заборонено, студенту необхідно оформити довгостроковий дозвіл на перебування в Польщі, яким і є студентська віза. Зверніть увагу, що не завжди все йде гладко, та є багато підводних каменів в питанні відкриття візи, а Вам краще організувати її отримання з першого разу, адже в іншому випадку Ви можете не встигнути до навчального року. Тому, якщо Ви хоч на краплю сумніваєтеся в своїй компетенції, щодо цього питання, краще зверніться до наших фахівців, які допоможуть та пояснять все на кожному з майбутніх етапів, і Ви отримаєте даний документ швидко та без турбот. Віза D видається терміном до 1 року, дозволяє навчатися, жити та працювати в Польщі, без обмежень, а також подорожувати Шенгенською зоною, дотримуючись деякі умови, які стосуються терміну перебування.
Також, якщо у Вас є Карта Поляка, Ви можете відкрити візу не тільки для себе, але й у цей же момент допомогти оформити її найближчим родичам (батькам, чоловікові/дружині). Підставою для видачі є запрошення-зарахування від обраного закладу вищої освіти. Далі потрібно записатися в Консульство або візовий центр, та на призначену дату підготувати пакет запитуваних документів. Після подачі, при позитивній відповіді готуйтеся до переїзду, при негативній — можна оскаржити результат протягом 15 днів, з моменту його отримання.Підсумовуючи потрібно особливо підкреслити, що єдиний випадок, при якому майбутній студент польського ВНЗ може використовувати безвіз — це в проміжку між подачею документів та оформленням візи. Якщо Ви вже отримали позитивну відповідь від ВНЗ, Вам потрібно передати оригінали прямо до приймальної комісії, а віза D ще не готова, тут то Ви і можете випробувати перетин кордону по безвізовому режимі. Якщо у Вас не було Карти Поляка, та Ваші батьки не оформили для себе довгострокового дозволу, тоді компанія UP-STUDY може надати для всіх батьків учасників нашої програми, повну інформаційну підтримку у вирішенні цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.
Безкоштовний підбір житла у Польщі
Компанія UP-STUDY пропонує абітурієнтам, які вступають на осінь 2025 безкоштовний пошук житла у Польщі.
Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно
Допомога при самостійному вступі
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в Польщі
Калькулятор вартості
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Підберіть спеціальність та університет
Пошук спеціальності
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Завантажте ГІД студента Польщі
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.
- Стипендії та знижки
- Вартість навчання
- Необхідний рівень знання польської мови
- Підтримка студентів
- Документи необхідні для вступу
- та багато іншого