Великодні Свята у Польщі та вихідні дні цього періоду

7688
Facebook Twitter
Великодні Свята у Польщі та вихідні дні цього періоду

Якщо Вас цікавить, як польські громадяни святкують Великодню неділю та попередні дні, а також які дні у 2019 році держава виділила в якості вихідних, обов'язково варто прочитати запропоновану статтю.

Великдень більш відомий у Польщі, як Велканоц, є вкрай важливим святом для прихильників католицизму. Йому передують важливі релігійні свята та традиції, що збереглися у різних інтерпретаціях, яких досі дотримуються як люди поважного віку, так і молодь країни. Багато іноземних громадян, які сповідують інші релігії, відправляються до Республіки Польща на святкування цього великого дня, оскільки у різних регіонах можна зустріти такі звичаї, які вже не знайдеш ніде. Залежно від воєводства, дотримуються вливаного понеділка, повішення Юди, розмальовування яєць за допомогою різних технік та багато іншого. Якщо Вас цікавить, як польські громадяни святкують Великодню неділю та попередні дні, а також які дні у 2019 році держава виділила в якості вихідних, обов'язково варто прочитати запропоновану статтю.

Дати, які пов'язані з Великоднем

Звичайно, Великодня неділя є апогеєм події, але йому передує віддача данини іншим релігійним обрядам. Фахівці UP-STUDY рекомендують розглянути їх, спираючись на дати у 2019 році:

— Жирний вівторок — 28 лютого 2019 роки (традиція випікання та куштування пончиків з різноманітними начинками)

— Шледзік (Масниця) — 5 березня 2019 роки (останній день випікання млинців та проходження жартівливого карнавалу)

— Попелец — 6 березня 2019 роки (перший день Великого посту)

— Вербна неділя — 14 квітень

— Святий понеділок — 18 квітня

— Страсна п'ятниця — 19 квітень

— Страсна п'ятниця — 20 квітня

— Wielkanoc (Великдень) — 21 квітень

— Вливаний понеділок (Śmigus-dyngus) — 22 квітня (офіційний вихідний)

Крім цього, для поляків, як продовження після Пасхи, дуже важливо відзначити, дотримуючись усіх ритуали:

— Вознесіння Господнє — 2 червня

— П'ятидесятниця — 9 червня

— Корпус-Крісті (Тіло Христове) — 20 червня.

Для тих, хто досить далекий від релігії, підкреслимо, щоб було зрозуміло, наскільки важливий Великдень для поляків та інших католиків, підготовка включає дотримання Великого посту протягом сорока днів. Пост стартує з Попелястої середи, коли священнослужителі посипають голови вірян попелом, нагадуючи, таким чином, про тлінність життя людини.

Традиції, поширені на польській території, пов'язані з Wielkanoc

Багато традицій відомі й людям, які сповідують християнство. Але є і ті, які є досить незвичними. Не будемо у черговий раз описувати обряди розмальовування яєць, освячення продовольства, Пасхального сніданку та вливаного понеділку, розглянемо ті, які не так звичні для українців та інших іноземців.

1. Похорон Журека та оселедця й przywołówki, або великодні звичаї у Куявах. Похорон курей та оселедця — це колишня народна великодня традиція, яка відзначалася в основному у Куявах. Колись люди дуже чітко слідували посту. У список заборонених продуктів входило не тільки м'ясо, а й молочні продукти таі цукор! Найчастіше меню обмежувалося голодуванням. З настанням Страсної п'ятниці та кінцем поста був відзначений кінець покаяння — відбувалися символічні похорони неприємного журека та оселедця.

Серед жартівливих пісень виносили з дому та вішали на вербу, вирізаний з дерева або картону оселедець, а наповнену гарою лампочку закопували у землю або виливали. Після прощання з брудними стравами, люди поверталися для приготування рясних великодніх страв, які повинні були бути принесені в жертву у Велику суботу.

2. Краківські звичаї та традиції. Пучерокі — ця великодня традиція, яка святкується у Кракові та його околицях під час Вербної неділі. Чому "пучерокі"? Ця назва походить від латинського слова «пуер», що означає «хлопчик», а звичай відноситься до старого питання учнів Кракова. Учні складали грайливі промови та жартівливі вірші у церквах. Через невирішені жарти хлопчиків, їм заборонили з'являтися у міській церкві, але потім вони переїхали у села недалеко від Кракова. Ми побачимо звичку до Пухероку тільки у деяких місцях: у Бібіцах, Зелонки, Томашовице та Трояновіцах. У цих малопольських селах у Вербну неділю можна зустріти барвисто одягнених хлопчиків шкільного віку з високими, звуженими кепками з тканини, одягненими у дублянки та забарвленими у смолу обличчями. Вони співають та виконують промови на основі старих пісень та віршів. За презентацію вони отримують невеликі подарунки, які збирають у кошик.Підсумовуючи, зауважимо, що офіційно вихідним буде лише понеділок. Проте, це нікого не засмучує, адже любов, радість та щастя окрилює кожного католика. Не тільки у Польщі збереглися традиції, пов'язані зі святкуванням Пасхи, але тут їх достатньо багато та їх шанують з усією відповідальністю.

Акція, що може Вас зацікавити

Знижка 40% на вступ до Польщі 2021

Акція 499 євро 9990 грн

Отримайте знижку 40% на пакет вступу до ВНЗ Польщі "Все включено"

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини