Робота для українців у Польщі
Якщо варіант з навчанням не для Вас, тоді варто розібратися та прислухатися до порад з цієї статті, яка містить всю інформацію про працевлаштування громадян України польськими роботодавцями.
Багато українців відправляються до Республіки Польща з метою тривалого працевлаштування. Молоді люди у цьому плані завбачливіші, вони їдуть до РП для того, щоб спочатку отримати професію у локальних університетах, а вже після цього знайти місце роботи у місті навчання, інших куточках країни або за її межами. Якщо варіант з навчанням не для Вас, тоді варто розібратися та прислухатися до порад з цієї статті, яка містить всю інформацію про працевлаштування громадян України польськими роботодавцями.
Що потрібно знати українцям про роботу для них у Польщі?
У цій європейській країні вже працюють 2 мільйони наших земляків. Більшість з них зайняті у будівельній галузі, але багато також працюють у готельному бізнесі, промисловості, торгівлі, туризмі та гастрономії. Які варто виділити причина прибуття? По-перше, немає стабільних економічних та політичних (загроза війни) умов у рідній країні. По-друге, коли справа доходить до грошей, різниця величезна: українці, що працюють у Польщі, заробляють майже у 5 разів більше, ніж на Батьківщині! Але не тільки зарплати змушують громадян України співпрацювати з поляками. Як показує Барометр трудової міграції, хороші відносини між роботодавцями та економічними мігрантами також мають значення. Майже половина українців оцінюють польських роботодавців добре, 9% дуже добре та тільки 7% погано. 58,3% опитаних громадян України заявили, що роботодавець їм надав квартиру, а 33,5% — харчування. Звичайно, мова також є важливою проблемою. Дивно, як швидко українці вивчають польську мову, та наскільки добре вони використовують її у професійних ситуаціях.
На що найбільше скаржаться українці, що працюють у Польщі?
Фахівці UP-STUDY підкреслюють, що, перш за все, їм важка:
- розлука з сім'єю (33,8%);
- довгий робочий день (31,8%);
- важка робота (27,5%).
Попри це, кожен десятий українець думає про те, щоб залишитися у Польщі назавжди.
Що польські роботодавці отримують від припливу українців до Польщі?
Істотний приплив кваліфікованих кандидатів на роботу — ось чому все більше польських компаній отримують вигоду від хвилі східної еміграції та наймають українців, охоче пропонуючи гідну заробітну плату та інші пільги. Завдяки спрощеній процедурі декларації, тепер це просто. Та, звичайно, простіше, ніж до 2017 року, коли 11 червня був введений безвізовий режим між країнами Шенгенської зони та України. Громадянин України може приїхати до Польщі без візи максимум на 90 днів (короткочасне перебування). Необхідно мати біометричний паспорт та достатні кошти для обслуговування. Але також потрібно:
- обґрунтувати мету візиту та вказати, чи має вона туристичний або сімейний характер, або пов'язана із заняттям оплачуваною діяльністю;
- вказати місце проживання та джерело доходу;
- довести, що раніше Вам не було відмовлено у в'їзді до Польщі або інших держав-членів Європейського Союзу;
- довести, що Ви не являєтесь людиною, яка загрожує громадському порядку.
Імміграція з України у Польщу з приводу навчання
Як раніше згадувалося, прагматичні українці прагнуть почати розвиток у Польщі раніше, ніж необхідно виходити на ринок праці. Це обґрунтоване рішення, адже якщо Ви вчитеся в одному з локальних ВНЗ, у процесі придбання професії вдається не тільки отримати потрібний обсяг знань, а й добре опанувати мову. Після закінчення бакалаврату — 3 роки, та/або магістратури, на виході випускник має якісний європейський диплом, що дозволяє працевлаштуватися як у РП, так і у будь-якій іншій індустріально розвинутій державі. З огляду на, що навчання у польських ВНЗ зараз вимагає не більше інвестицій, ніж в українських установах, вибір очевидний.
Отже, зауважимо, що українці все частіше вибирають Польщу для трудової та освітньої міграції. Такий вибір обумовлений багатьма факторами, які були описані вище, також варто згадати територіальну близькість та люб'язне ставлення поляків. Нерідко наші земляки їдуть на кілька місяців, а згодом перевозять сім'ї на ПМП, та, поки у нас немає стабільності, таке буде повторюватися часто.
Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.
Безкоштовний онлайн курс польської мови
Вступайте на осінь 2026 та отримуйте курс польської мови 50-100 годин безкоштовно
Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно
Допомога при самостійному вступі
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в Польщі
Калькулятор вартості
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Підберіть спеціальність та університет
Пошук спеціальності
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Завантажте ГІД студента Польщі
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.
- Стипендії та знижки
- Вартість навчання
- Необхідний рівень знання польської мови
- Підтримка студентів
- Документи необхідні для вступу
- та багато іншого