Наймання молодого співробітника. Що шукають рекрутери у Польщі?

1730
Facebook Twitter
Наймання молодого співробітника. Що шукають рекрутери у Польщі?

Чого очікувати дипломованим фахівцям, котрі тільки що вийшов на ринок праці Польщі? Про це поговоримо у статті.

Наймання молодого співробітника має свої сильні та слабкі сторони. Чи варто давати шанс людині без досвіду та досягнень у галузі? Коли справа доходить до наймання молодого співробітника, який робить перші кроки на ринку праці, у кожної компанії різна політика. Деякі компанії навіть не розглядають можливість прийняти когось без досвіду. Однак буває, що у багатообіцяючих випускників університетів Республіки Польща немає ні найменшої проблеми з отриманням роботи. Непрямою формою, що практикується на багатьох підприємствах, є пропозиція таким особам стажування або запрошення їх на практику. Чого очікувати дипломованим фахівцям, котрі тільки що вийшов на ринок праці Польщі? Про це поговоримо у статті.

Робота для молоді — плюси та мінуси

Навіщо компаніям наймати молодого співробітника, якщо претендують кандидати з великим стажем? Наважуючись прийняти таку людину, багато організацій розраховують на її ентузіазм, креативність, а також швидкість та ефективність у виконанні завдань. Вони сподіваються, що молодий фахівець, котрий відкритий для нового досвіду та засвоює нові знання, принесе новий погляд на діяльність компанії.

З іншого боку, дивлячись на резюме такої людини, вони знають, що компанії доведеться навчити його всьому. Хороша освіта — це ще не все, на роботі також важливі практичні навички та досвід, яких у молоді зазвичай немає або не багато. Є сумніви щодо того, чи буде така людина працювати на тій посаді, на яку вона претендує. Чи зможе вона використати знання, отримані у процесі навчання? Чи зможе вона пристосуватися до постійної важкої роботи? Чи зможе взаємодіяти з командою та спільно досягати цілей компанії? На що звернути увагу при пошуку молодого співробітника?

Наймання молодого співробітника — кому рекрутери дають шанс?

Не всі перераховані вище побоювання виправдані. Хоча студенти денного відділення не можуть дозволити собі постійну восьмигодинну роботу на повну ставку, це не завжди означає, що випускники польських університетів завжди закінчують навчання без будь-якого професійного досвіду. Мінімум — обов'язкове стажування або практика, максимум — підробіток (у тому числі й за фахом), а також курси, що дозволяють придбати додаткові компетенції.

Кожна практика є добровільною, тому вона є результатом ініціативи молодої людини. Оскільки «практика — це неоднакове стажування», першого разу учень може відповідати за ксерокопіювання документів, водночас як під час другого, він буде виконувати більш відповідальні завдання. Під час співбесіди, рекрутери часто з'ясовують, які обов'язки виконував кандидат свого часу.

Багато молодих людей також використовують канікули та вихідні, щоб отримати перший професійний досвід. Тут важливі навіть випадкові та сезонні роботи, які виконуються студентами — вони свідчать про незалежність, готують їх до майбутньої ролі працівника, а у разі роботи за кордоном також свідчать про практичне знання іноземної мови та здатності працювати у мультикультурному середовищі.

Підбиваючи підсумок, фахівці UP-STUDY підкреслюють, що якщо компанії хочуть найняти молодого кандидата, варто розглянути його заяву з точки зору: роботи на канікулах та неповної зайнятості; програм обміну студентами, практик та стажувань; волонтерства та діяльності у різних типах організацій. Найчастіше вони шукають людей, які вже проявили деяку активність, почали набувати практичних навичок та розвивати свої інтереси під час навчання, роблячи щось вище абсолютного мінімуму. У цьому випадку очікується, що ці кандидати проявлять більшу прихильність та незалежність у професійному житті. Зважаючи на це, якщо Ви є студентом або випускником одного з обраних ВНЗ Польщі, та хочете швидко реалізувати потенціал, рекомендуємо, відштовхуючись від викладеного, намагатися відповідати очікуванням рекрутерів та роботодавців.

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 200 євро при вступі у Вроцлавську Академію Бізнесу

Пропозиція

Вступайте на осінь 2025 у Вроцлавську Академію Бізнесу та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

  • Стипендії та знижки
  • Вартість навчання
  • Необхідний рівень знання польської мови
  • Підтримка студентів
  • Документи необхідні для вступу
  • та багато іншого

Останні статті та новини