Чи дорого вчитися в Польщі?

5161
Facebook Twitter
Чи дорого вчитися в Польщі?

Сьогодні ми розглянемо установи вищої освіти славного міста Вроцлава, в тому числі і Державний Вроцлавський Університет, порівняємо ціни на різні спеціальності, визначимо пріоритетність цього та інших ВНЗ столиці Силезії.

Питання дорожнечі навчання в Польщі не може мати однозначної відповіді, так як цей фактор залежить від того, з чим порівнювати. Відносно навчання в Україні (виключаючи столичні ВНЗ), трохи дорожче, проте перспективніше. Щодо європейських країн: Великої Британії, Німеччини, Франції чи Бельгії, то значно дешевше, як в плані оплати за навчання, так і витрат на проживання, харчування, страхування, транспорт і розваги. Сьогодні ми розглянемо установи вищої освіти славного міста Вроцлава, в тому числі і Державний Вроцлавський Університет (Uniwersytet Wrocławski), порівняємо ціни на різні спеціальності, визначимо пріоритетність цього та інших ВНЗ столиці Силезії.

Вроцлавський Університет (Uniwersytet Wrocławski)

Безумовно, один з найдавніших університетів Центральної Європи, він, за свою 315 річну історію, лише одного разу був реорганізований, тому зберіг всі специфічні особливості, шарм і зручність структури освіти. Популярний серед абітурієнтів, налічує понад тридцять сім тисяч студентів, при цьому маючи лише дванадцять факультетів. Найпопулярніші з них: філологічний факультет; адміністрування, економіки і права; факультет біотехнологій; математики та інформатики. Більше сорока відсотків абітурієнтів зараховано до цих напрямках. Вартість навчання бакалаврату та магістратури усіх спеціальностей польською мовою становить €2500, англійською мовою €3000. Якість на високому рівні.

Приватний (міжнародний) або публічний ВНЗ? Правильний вибір для українців

Державні структури вищої освіти такі як: Вроцлавський і Варшавський університети, не дуже популярні серед українців, на що є ряд причин:— кількість бюджетних місць лише 20 шт. на більш ніж 30 тисяч студентів. Інші програми безкоштовної освіти змінюють умови щороку;— плата за навчання мінімум в два рази вище, ніж в приватних установах, а якість при цьому на тому ж рівні;— закінчивши державний навчальний заклад, працевлаштуватися значно складніше, так як вони просувають, в першу чергу, польських громадян на вітчизняний ринок праці, в той час, як міжнародні ВНЗ намагаються забезпечити своїх випускників вакансіями від іноземних роботодавців.

Альтернативні варіанти Uniwersytet Wrocławski

Насправді, багато установ вищої освіти у Вроцлаві можна вибрати замість державному університету. Найбільш підходящим варіантом виділяється Вроцлавського Університет Бізнесу (Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu). За рейтингом центру польської освіти UP-STUDY, він займає перші позиції за якістю освіти та працевлаштуванням своїх випускників. Також, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu — це єдиний профільний ВНЗ, який готує фахівців в галузі туризму і бізнесу. В середньому річна такса на спеціальності «бухгалтерія і податки», «антикризове управління», «управління бізнесом» та інші дорівнює €1100.

Ще однією перспективною заміною Вроцлавського державному університету може стати Університет Банківської Справи (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu). Це унікальна можливість для українців, так як в цьому році він вперше набирає в ряди своїх учнів українських абітурієнтів. Бізнес школа з пріоритетними напрямками досліджень надихає і мотивує навчатися всім тонкощам підприємницької діяльності, при цьому плата за навчання нижче ніж в Uniwersytet Wrocławski на 55.8% польською мовою і на 63.7% англійською мовою. Бакалаврат за напрямом «право і фінанси» річна плата становить €1107, «бухгалтерський облік» і «філологія» €1083. Загалом, середня вартість послуг освіти в Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu не перевищує €1100.

Отже, навчання в польських установах вищої освіти — це престижно, якісно і надійно. Головне правильно розставити пріоритети щодо спеціальності і установи. Вартість навчання у Вроцлавському Університеті істотно вище такси, яка встановлена ​​в приватних ВНЗ з такими ж напрямами підготовки. При цьому кількість годин і перелік предметів всюди аналогічні, так як встановлені Міністерством Освіти Польщі. Рішення кожного, що підійде саме Вам, але розраховувати на допомогу в пошуку гідного робочого місця, закінчивши державний університет, для українців не варто.

Акція, що може Вас зацікавити

Безкоштовний вступ до ВНЗ на осінь 2021 + курс

Акція 499 євро

Отримайте безкоштовно пакет "Все включено", курс 50-100 годин та підтримку 3 роки у Польщі

Завантажте гід абітурієнта

З гіда Ви дізнаєтесь про перспективні спеціальності, про вартість навчання та де жити в Польщі під час навчання.

Останні статті та новини