Відкрити фірму в Польщі | UP-STUDY

2181
Facebook Twitter
Відкрити фірму в Польщі | UP-STUDY

ᐈ Як розпочати бізнес у Польщі? ✔️ Вибір форми підприємництва ✔️ Реєстрація бізнесу ✔️ Ринок праці

Переваги ведення бізнесу в Польщі

 • Стратегічне розташування. Польща розташована в центрі Європи і має важливе географічне розташування для розподілу товарів у регіоні.
 • Великий ринок. Населення в Польщі налічує понад 38 мільйонів осіб, що робить її одним із найбільших ринків у Європі.
 • Економічна стабільність. Країна має стабільну економіку і низький рівень інфляції, що робить її привабливою для інвесторів.
 • Доступність робочої сили. Польща має у своєму розпорядженні великий трудовий резерв, багато хто добре знає англійську та різні європейські мови, що полегшує роботу міжнародних компаній.
 • Інфраструктура. Країна має розвинену інфраструктуру, включно із залізницями та портами, що спрощує транспортування імпортних товарів.
 • Інвестиційні стимули. Уряд надає різноманітні податкові та фінансові мотивації для залучення іноземних інвестицій, тому бізнес у Польщі для українців стає ще привабливішим.

Недоліки ведення бізнесу в Польщі

 • Довгий процес реєстрації. Реєстрація компанії в Польщі та видача ліцензій може виявитися складною і тривалою через велику кількість адміністративних процедур.
 • Зміни в податковому законодавстві. Податкова система може зазнавати змін, що вимагає постійної адаптації з боку підприємств.
 • Конкуренція. Ринок у Польщі доволі конкурентний, особливо у сферах ресторанної справи та роздрібної торгівлі. Фахівці IT-сфери, які здобули гарну освіту в університеті, часто відкривають свою справу ще на етапі навчання у ВНЗ і також складають конкуренцію.

Вибір правильної форми підприємництва

Вибір правильної форми підприємництва в Польщі залежить від низки факторів: бізнес-стратегії, масштабу підприємства та виду його діяльності, очікуваного обсягу інвестицій, рівня юридичної відповідальності. Перш ніж відкрити бізнес у Польщі, необхідно вивчити особливості кожної форми підприємництва: 

Індивідуальний підприємець (działalność gospodarcza)

 • Переваги. Реєстрація фірми в Польщі та її ведення проходять на найпростіших умовах, до оформлення встановлено мінімальні адміністративні вимоги. Бізнесом може керувати один власник і самостійно нести за нього повну відповідальність. 
 • Недоліки. Обмежений доступ до фінансування, високий рівень особистої відповідальності за борги підприємства.

Спільне підприємство (spółka jawna)

 • Переваги. Гнучкість в організації, можливість спільного управління бізнесом із партнерами, вищий рівень капіталовкладень.
 • Недоліки. Особиста відповідальність партнерів за борги підприємства.

Товариство з обмеженою відповідальністю (spółka z o.o.)

 • Переваги. Особиста відповідальність учасників, гнучкість в управлінні, можливість залучати інвестиції, високий рівень довіри у клієнтів і партнерів.
 • Недоліки. Більше адміністративних вимог і зобов'язань, ніж у індивідуальних підприємців.

Акціонерне товариство (spółka akcyjna)

 • Переваги. Публічне розміщення акцій, можливість великих інвестицій, ліквідність акцій.
 • Недоліки. Високі адміністративні вимоги, складніша структура управління.

Вибір форми підприємництва залежить від конкретних цілей і ресурсів. Перед тим, як розпочати бізнес у Польщі, важливо врахувати податкові та юридичні аспекти кожної з цих форм. Рекомендується звернутися до юристів або консультантів з бізнесу в Польщі, щоб отримати більш детальну інформацію та допомогу у виборі відповідної форми підприємництва для конкретного випадку.

Реєстрація бізнесу

Відкриття бізнесу в Польщі для українців може бути відносно простою процедурою, але вимагає дотримання певного порядку і надання необхідних документів.

Як відкрити бізнес у Польщі, етапи реєстрації

 • Вибір форми підприємництва. Спочатку потрібно визначитися з формою підприємництва: індивідуальний підприємець, спільне підприємство, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство.
 • Вибір імені бізнесу. Необхідно обрати унікальне ім'я підприємства. Для цього необхідно перевірити доступність обраного імені в реєстрі польських підприємств.
 • Реєстрація в податковому органі. Щоб відкрити компанію в Польщі, необхідно зареєструвати свій бізнес у податковій службі Krajowy Rejestr Urzędowy Podatników і отримати унікальний номер REGON.
 • Реєстрація в торговому реєстрі. Для більшості видів бізнесу необхідно зареєструвати підприємство в торговому реєстрі Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - CEIDG.
 • Відкриття банківського рахунку. Необхідно відкрити корпоративний банківський рахунок для свого підприємства.
 • Отримання ліцензій та дозволів. Залежно від характеру діяльності, відкриття бізнесу в Польщі може вимагати отримання спеціальних ліцензій або дозволів.

Документи, необхідні для реєстрації

 1. Паспорт або ідентифікаційний номер для фізичних осіб.
 2. Установчі документи, наприклад, статут для товариств з обмеженою відповідальністю.
 3. Заява на реєстрацію бізнесу.
 4. Документи, що підтверджують адресу підприємства. Для цього підійде договір на оренду приміщення.
 5. Документи, що підтверджують оплату державних зборів.

Витрати на реєстрацію

Витрати на реєстрацію бізнесу можуть істотно варіюватися залежно від форми підприємництва. Але є загальні витрати, з якими стикаються підприємці під час оформлення своєї справи:

 • Збори. Це державні збори, які необхідно сплатити під час реєстрації бізнесу. Сума залежить від форми підприємництва.
 • Юридичні послуги. Якщо підприємець звернувся до юриста або бухгалтера, щоб допомогти в процесі реєстрації та підготовки документів, це потребуватиме додаткових витрат.
 • Оренда приміщення. Щоб відкрити свою справу в Польщі, часто потрібне комерційне приміщення, тому орендна плата також буде однією зі статей витрат.

Податкова система та бухгалтерський облік

Основні податки для бізнесу. Перед тим, як відкрити бізнес у Польщі українцю, рекомендується вивчити інформацію про основні податки, які потрібно буде сплачувати під час ведення діяльності.

 • Податок на додану вартість (ПДВ). У Польщі діє система ПДВ, ставка якого становить 23%, але також існують знижені ставки для певних товарів і послуг. Підприємці зобов'язані реєструватися як платник ПДВ, якщо їхній оборот перевищує певний поріг.
 • Податок на прибуток. Цим податком оподатковується прибуток юридичних осіб. Стандартна ставка становить 19%, але є знижені ставки для малих підприємств.
 • Податок на доходи фізичних осіб. Цей податок оподатковує доходи фізичних осіб, включно з доходами від підприємницької діяльності. Ставки можуть змінюватися залежно від рівня доходу.
 • Соціальні внески. Роботодавці та працівники сплачують соціальні внески, які фінансують соціальні програми та страхування.

Облік і аудит: основні вимоги та рекомендації

У Польщі діють жорсткі нормативні вимоги щодо бухгалтерського обліку. Підприємства зобов'язані вести бухгалтерський облік і готувати фінансові звіти відповідно до польських стандартів бухгалтерської звітності.

У країні розроблено електронну систему звітності, і підприємства зобов'язані подавати податкові та фінансові звіти в електронній формі через спеціальну платформу. Терміни подання податкової звітності та сплати податків обов'язкові, і їх невиконання може призвести до штрафів.

Робоча сила та ринок праці

Польща - приваблива країна для іноземних працівників через високий попит на трудову силу. У країні діє суворе законодавство у сфері праці, що регулює права та обов'язки працівників і роботодавців. Закони стосуються робочого часу, оплати праці, відпусток, охорони здоров'я та безпеки на робочому місці.

Існує безліч агентств, що спеціалізуються на наймі персоналу - вони допомагають знайти підходящих кандидатів і провести попередній відбір. Також у Польщі розвинена система розвитку персоналу, яка затребувана для навчання співробітників. Наприклад, через центр польської освіти UP-STUDY можна вступити до ВНЗ або пройти курси польської мови.

Висновок

Питання про те, як українцю відкрити бізнес у Польщі, вирішується покроковими діями, починаючи від вибору підприємницької діяльності, закінчуючи процедурою сплати податків. Співпраця з місцевими партнерами або консультантами допоможе краще зрозуміти місцеві умови та процеси. Рекомендується звертатися до досвідчених юристів і бухгалтерів, які дають детальні пояснення щодо виконання адміністративних процедур.


FAQ


Скільки потрібно грошей для відкриття фірми в Польщі?

Сума, необхідна для відкриття фірми в Польщі, може істотно варіюватися, залежно від виду бізнесу та його масштабів. Зазвичай потрібен мінімальний стартовий капітал у розмірі 5000 злотих для створення товариства з обмеженою відповідальністю.

Чи можна українцю відкрити ФОП у Польщі?

Так, українцю можна відкрити ФОП у Польщі, але ця форма називатиметься "індивідуальним підприємництвом" (działalność gospodarcza), а не ФОП, як в Україні.

Який податок на бізнес у Польщі?

Податок на бізнес у Польщі включає податок на додану вартість (ПДВ), податок на прибуток (CIT) і податок на доходи фізичних осіб (PIT). Ставки податків можуть змінюватися, але зазвичай становлять 23% для ПДВ і 19% для CIT.


Список використаної літератури: 

 1. Пітер Хетерінгтон, "Poland: A Guide to the Market", 2018, 201 с.
 2. Патріс Домбровскі, "Poland: The First Thousand Years", 2016, 77 с.
 3. Ольга Медведєва, "Бізнес у Польщі: стратегії та практика", 2021, 49 с.
 4. Анна Смолянська, "Starting a Business in Poland", 2022, 123 с.

Автор: Илья Котенко

Експерт з навчання в Польщі

Підписуйтесь на наш Telegram канал та першими дізнавайтесь про акції, стипендії та знижки.

Підписатися

Знижка 50% на вступ до Польщі 2025 + Курс при ВНЗ

Акція 499 євро 250 євро

Вступайте на осінь 2025 та отримуйте знижку 50% на пакет "Все включено", гарантоване зарахування, підбір житла і курс польської у ВНЗ

Допомога тим, хто вступає до Польщі самостійно

Допомога при самостійному вступі

Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.

Розрахуйте вартість навчання в Польщі

Калькулятор вартості

Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.

Підберіть спеціальність та університет

Пошук спеціальності

Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.

ГІД студента Польщі

Завантажте ГІД студента Польщі

Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.

 • Стипендії та знижки
 • Вартість навчання
 • Необхідний рівень знання польської мови
 • Підтримка студентів
 • Документи необхідні для вступу
 • та багато іншого

Останні статті та новини