Згадайте популярні зарубіжні кіна про студентів, де типовий персонаж, який не тільки вчиться, відпочиває та насолоджується молодістю, але й працює.
Згадайте популярні закордонні фільми про студентів, де типовий герой, який не тільки вчиться, відпочиває та насолоджується молодістю, але й працює для забезпечення себе елементарними витратами на житло, дозвілля, подорожі, відкладає гроші на покупку власного авто чи інших речей, про які мріє.
В асоціації відвідувачів закордонних фаст-фудів, супермаркетів, заправних станцій, при зустрічі з молодою людиною-працівником, відразу стає зрозуміло, що це студент. Не секрет, що европейські студенти, без допомоги батьків, самі покривають свої витрати, пов'язані з навчанням. Цьому сприяє і система самого навчання в Європі, яка є позмінною: перша та друга зміна. Тобто, якщо студент навчається в другу зміну 4 дні на тиждень, то в нього є достатньо часу для поєднання навчання разом з роботою.
Чому ж для українських студентів працювати під час навчання не є стандартною практикою? Справа, мабуть, полягає в прагматичності. Якщо середньостатистичний європейський студент за кілька місяців роботи може назбирати собі на недорогий вживаний автомобіль (при стандартній оплаті праці 400-500 євро на місяці), то для українського студента працювати потрібно буде кілька років (враховуючи, що ціни в Україні за такий самий вживаний автомобіль будуть вдвічі більшими).
Наведемо до прикладу основні сфери зайнятості українського студентства в Польщі: телефонний консультант (вимоги: знання ПК та польської/англійської мови, заробітна плата 7-17 зл/год); робота на рецепції (вимоги: знання ПК та польської/англійської мови, заробітна плата 1000-1800 зл/міс), упакування коробок в супермаркеті (12 зл/год), вигул собак (50 зл за дві години), інша робота в супермаркеті, кафе, фаст-фуді чи заправній станції (від 2000 зл/міс). Для майбутніх програмістів є вакансії в інтернеті.
Не варто забувати, що підзаробіток під час навчання є не лише способом фінансової незалежності студента, також це досвід роботи, без якого буде в майбутньому важко влаштуватися за спеціальністю. В пропозиціях з працевлаштування у серйозних закордонних організаціях навіть є вимога до кандидатів про досвід праці на низькопрофільних вакансіях. Наприклад, щоб стати провідним фінансистом в банку, висувається вимога про попередній досвід роботи (під час навчання) на посаді касира щонайменше 1 місяць. Ця тенденція набуває все більшої популярності.
Підсумовуючи, варто зауважити, що 70% українських студентів, які вступили за Програмою, мають активний підробіток під час навчання, що дозволяє повністю покрити витрати за проживання і харчування, заощадивши кошти на подорожі чи інші розваги.Польський підрозділ UP-STUDY активно допомагає студентам, які шукають практику чи роботу під час навчання.
"На підставі національної візи «D», якщо вона була видана у зв’язку з навчанням, український студент може офіційно і без обмежень працювати у Польщі без дозволу на роботу, але тільки у липні, серпні та вересні, так званий літній період, період студентських канікул". Якщо студент, котрий перебуває на підставі візи, хоче працювати, наприклад, у жовтні чи впродовж року, він повинен отримати дозвіл на роботу, якщо це офіційне працевлаштування. В інакшому випадку можна працювати з обмеженням на тиждень по годинам, але не більше 20 годин в тиждень. Дозвіл на роботу отримує не студент, а роботодавець, який його наймає.
Про Програму UP-STUDY →
Вступайте на осінь 2023 в Академію Бізнесу та оплачуйте навчання з ексклюзивною знижкою
Вступаєте до Польщі самостійно? Виникли питання стосовно вступу? Відправте безкоштовну заявку на надання допомоги нашими спеціалістами.
Розрахуйте вартість навчання в університеті, проживання, харчування та побутових витрат в Польщі під час навчання у зручному калькуляторі вартості.
Скористайтесь зручним пошуком, щоб підібрати спеціальність своєї мрії та обрати університет для вступу, в залежності від міста, освітнього рівня та мови, на якій Ви плануєте навчатись.
Дізнайтесь актуальну інформацію про вступ, навчання та проживання в Польщі.